Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 9 клас>>Зарубіжна література: Контрольна робота № 5 (тести) О. Пушкін. М. Лєрмонтов.
Дайте відповіді на запитання
1. Чому Гоголь назвав Пушкіна «явищем надзвичайним» у російській літературі? 2. Охарактеризуйте основні етапи біографічного шляху поета. Що спричинило пушкінські заслання? 3. На які хронологічні періоди прийнято ділити творчість Пушкіна? Чим цей поділ обумовлений? 4. В який з періодів у пушкінській творчості домінує романтизм? У чому він себе виявляє? 5. Чому В. Бєлінський визначав загальний колорит поезії Пушкіна як «гуманність, що зігріває душу»? Прокоментуйте цю думку. 6. У чому полягає неповторність любовної лірики Пушкіна? 7. Які прийоми Пушкін використовує у своїй пейзажній ліриці? Чому вірш «До моря» вважають прощанням Пушкіна з романтизмом? 8. Охарактеризуйте головні мотиви громадянської та філософської лірики Пушкіна. 9. Чи можна рядки пушкінського вірша «Я пам'ятник собі поставив незотлінний...» назвати етичною формулою його поезії? Чому епіграфом до свого вірша Пушкін обирає рядок з оди Горація? 10. Чому пушкінський роман у віршах «Євгеній Онєгін» називають енциклопедією російського життя? 11. Які художні завдання ставив перед собою Пушкін у цьому романі? У чому виявляє себе його жанрова специфіка? 12. Охарактеризуйте своєрідність сюжетно-композиційної форми роману. 13. Кого можна віднести до головних героїв роману? Які соціально та морально значимі риси Пушкін розкриває в характерах своїх героїв? 14. Який тип строфи використовує Пушкін у своєму романі?
15. У чому полягає значення творчості Пушкіна?
Поміркуйте Характеризуючи відкритість сюжетного фіналу пушкінсь-кого роману «Євгеній Онєгін», Бєлінський запитував і відповідав: «Що сталось з Онєгіним потому? Чи воскресила його пристрасть для нового, більш схожого з людською гідністю страждання? Чи вбила усі сили його душі, і безпросвітна знудьгованість його обернулась на мертву, холодну апатію? Цього ми не знаємо, та й не бажаємо знати, якщо бачимо, що сили цієї багатої натури залишились невикористаними, життя позбавленим сенсу, а роман незакінченим». Як ви розумієте слова Бєлінського? Чи погоджуєтеся ви з його думкою?
Чи можна погодитись зі словами Ф. Достоєвського, який сказав, що «Пушкін навіть краще б зробив, якби назвав свій твір ім'ям Татьяни, а не Онєгіна, оскільки саме вона головна героїня цього твору»?
Пригадайте Що спільного і що відмінного в арсеналі тих прийомів романтичної поетики, які використовують у своїх творах Байрон і Пушкін? Який тип вірша, подібно до онєгінської строфи, має 14-рядкову побудову? Хто його використовував? Порівняйте його з онєгінською строфою, знайдіть у них спільне та відмінне.
Перевірте свої знання Доведіть, що «Євгеній Онєгін» Пушкіна — це соціально-психологічний роман. Які риси романтичної і реалістичної поетики, на вашу думку, відбилися в пушкінському романі?
Подискутуйте Пофантазуйте на тему: «Як могли скластися життєві долі пушкінських героїв Онєгіна і Татьяни після їх останньої зустрічі? ».
Дайте відповіді на запитання 1. Розкажіть про життя Лєрмонтова. 2. На які періоди прийнято ділити творчість Лєрмонтова? У чому полягає головний пафос творчості Лєрмонтова? Які твори написав Лєрмонтов у перший період своєї творчості? 3. Які прийоми зображення дійсності характеризують зрілу творчість Лєрмонтова? Які твори написав Лєрмонтов у цей період? 4. У чому головна ідея і пафос лермонтовських віршів «І нудно і сумно...» та «На дорогу йду я в самотині...»?
5. Як сприймав вірш Лєрмонтова «На дорогу йду я в самотині...» Тарас Шевченко? 6. Розкажіть історію творчого задуму роману «Герой нашого часу». 7. Охарактеризуйте жанрові особливості роману. Чому роман Лєрмонтова визначають як морально-психологічний? 8. На що спрямована проблематика лермонтовського роману? Як вона співвідноситься з пушкінським романом «Євгеній Онєгін»? 9. У чому виявив себе реалізм, а в чому — романтизм у лер-монтовському романі? 10. Чому в романі Лєрмонтова сюжетна послідовність подій не збігається з хронологічною? 11. Як у романі побудовано систему образів? 12. Охарактеризуйте особистість Печоріна. Чим він нагадує Онєгіна? Чим від нього відрізняється? 13. У чому трагізм Печоріна? Як з образом Печоріна співвідносяться в романі образи інших героїв? 14. Які авторські ідеї втілюють у романі образи Бели, Азамата, Казбича, Ундіни? 15. Чому образ Максима Максимовича сприймається як антипод образу Печоріна? 16. Кого з героїв роману можна назвати однодумцями Печоріна? В чому їх відмінність від головного героя? 17. Яких героїв роману Лєрмонтов найбільш контрастно протиставляє Печоріну? В чому сенс такого протиставлення?
Поміркуйте Чи погоджуєтесь ви з оцінкою, яку дав Печоріну В. Бєлінський, звертаючись до його критиків: «Так, у цій людині є сила духу і могутність волі, якої у вас немає. Навіть у вадах його проблискує щось велике, як блискавка в чорних хмарах, і він прекрасний, сповнений поемі навіть у ті хвилини, коли людське почуття повстає проти нього; йому приготоване інше призначення, інший шлях, ніж ним. Його пристрасті — бурі, які очищають сферу духу»!
Що, на вашу думку, дало підстави російському поету та критику В. Ходасевичу сказати, що «Лєрмонтов першим від крито підійшов до питання про добро і зло не тільки як ми те'ць, аЩ? і як людина, першим постивші вимогу вирішення цього питання як невідкладного для кожного і насущно життєвого, — зробив справу поезії справою совісті»? Пригадайте Як би ви прокоментували зроблене В. Бєлінським зіставлення пафосу творчості Пушкіна і Лєрмонтова: «Не знайти двох поетів, більш відмінних, ніж Пушкін і Лєрмонтов. Пафос Пушкіна полягає у сфері самого мистецтва як мистецтва, пафос поезії Лєрмонтова полягає в моральних питаннях про долю та права людської особистості. Пушкін плекав кожне почуття... зустрічі з демоном порушували гармонію духу його, і він здригався від цих зустрічей; поезія Лєрмонтова зростає на грунті нещадного розуму... Демон не лякав Лєрмонтова: він був його співцем»? Аргументуйте свою думку прикладами з творів обох поетів. Яку з героїнь лермонтовського роману можна зіставити з пушкінською Татьяною?
Перевірте свої знання Охарактеризуйте провідний пафос творчості Лєрмонтова і проілюструйте свої спостереження прикладами з його творів. Які узагальнені типи людських характерів змальовує Лєрмонтов у романі «Герой нашого часу»? Назвіть їхні головні риси.
Подискутуйте Чи можна вважати Печоріна літературним правонаступником Онєгіна? Які аргументи свідчать на користь цієї тези, а які її спростовують?
Є.Волощук "Зарубіжна література 11 клас"
Вислано читачами інтернет-сайту
Онлайн бібліотека з підручниками і книгами, плани-конспекти уроків із зарубіжної літератури 9 класу, книги та підручники згідно календарного плануванння зарубіжної літератури 9 класу
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|