KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - країна, суспільство, держава

Гіпермаркет Знань>>Правознавство>>Правознавство 10 клас>> Правознавство: Порівняльна характеристика понять - країна, суспільство, держава

Конспект уроку до предмету Правознавство 10 клас.

Содержание

Тема

«Порівняльна характеристика понять - країна, суспільство, держава».

Хід уроку


В сучасному світі нам часто доводиться чути такі слова, як «держава», «суспільство», «країна», тому давайте спробуємо розібратися в співвідношенні цих понять та дізнатися про всі фактори, які їх відображають.

І так, давайте дізнаємось, що ж означає таке поняття, як «суспільство», та чим воно відрізняється від понять «країна», «держава», або що є у них спільного.


право

Суспільство

Суспільство – це така колективна форма співіснування людей і своєрідна система економічний, політичних, юридичних та інших зв'язків та відносин між людьми. Протягом всього часу свого існування людина утворила суспільність та стала його складовою. Завдяки віковій історії людство перетворилося в організоване суспільство.

Суспільство є такою соціальною організацією країни, яка допомагає забезпечити спільну життєдіяльність людей. Під суспільством розуміють історичну сукупність спільної діяльності населення. Людина в суспільстві живе, народжується та взаємодіє. І залежно від того, в якому суспільстві знаходиться людина, відображається її культура, форма власності, система цінностей та багато іншого.

Держава

І хоча поняття «держава» і «країна» інколи використовують, як синоніми, та все ж між ними існує суттєва різниця. Державою називають політичну організацію суспільства, яка має певний різновид влади. Держава може існувати, як республіка, чи монархія, або ін. Крім того вона має свої органи влади та структуру правління. За структурою правління, держава може бути авторитарною чи демократичною.

В будь-якій країні державна влада одна, але існують інші гілки цієї влади, які керують різними напрямками її органів. Держава має систему законодавчих, виконавчих, судових органів влади. Загальнодержавні цінності невід’ємно пов’язані з цінностями людськими, адже саме держава повинна створювати і реалізовувати головні потреби своєї країни, громадян та суспільства.

Країна

Якщо дивитись з географічної точки зору, то країна - це територія, яка має певні межі. Але ми вважаємо, що країна є таким цілісним утворенням, яке включає в себе і територію, і її суспільство. До поняття «країна» відносить суспільство, яке проживає на певній території та має державу, яка керує, захищає, зберігає і управляє цим суспільством від імені своїх громадян.

Підведемо підсумок


право

Із всього, вище сказаного, можна підвести підсумок, що суспільство, держава і територія є невідривним компонентом єдиного і цілісного утворення, яке називається державою.

Предмети > Правознавство > Правознавство 10 клас > Порівняльна характеристика понять - країна, суспільство, держава > Порівняльна характеристика понять - країна, суспільство, держава. Конспект уроку і опорний каркас