KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - Правила загартовування дітей

Гіпермаркет Знань>>Основи здоров'я>>Основи здоров’я 3 клас>> Основи здоров’я: Загартування. Цілющі властивості лікарських трав

Конспект уроку до предмету Основи здоров’я 3 клас.

Содержание

Тема

«Правила загартовування дітей».

Хід уроку


Вступ

Сонце, Повітря і Вода – це основні, природні та найбільш доступні фактори загартування. Воно необхідне кожній людині для того, щоб підвищити стійкість організму до впливу низьких і високих температур повітря, і за рахунок цього запобігти частим захворюванням.


Загартування

Звичайно ж загартування не врятує від всіх хвороб, але допоможе в боротьбі з ними. Адже загартована людина рідше хворіє та легше переносить будь-які інфекції. А у здорової людини міцніша імунна і нервова система, кращий настрій, сон і апетит. Тому загартовуватися корисно і необхідно.

Щоб підвищити свій імунітет, не обов’язково обливатися холодною водою, достатньо займатися фізичними вправами, босоніж ходити по піску та гальці, плавати, загоряти та вести здоровий спосіб життя. Крім того, протягом всього часу, незалежно від пори року потрібно постійно провітрювати приміщення, приймати контрастний душ, вмиватися холодною водою та регулярно робити ранішню зарядку.

Завдяки загартуванню підвищується стійкість організму до таких несприятливих явищ навколишнього середовища, як холод, жара, вологість, мороз та інші. У загартованої людини налагоджуються терморегуляторні процеси організму завдяки систематичному і дозованому впливу холоду, тепла і т.п.

Процедури загартування можна поділити на загальні та місцеві. До загальних належать такі, як повітряні та сонячні ванни, контрастний душ, банні процедури. А обливання, умивання, полоскання прохолодною водою, ходіння по землі та снігу належать до місцевих засобів.

Основні ефекти загартовуючих процедур

• Зміцнюють нервову систему;
• Розвивають м’язи та кістки;
• Поліпшують роботу внутрішніх органів;
• Сприяють активізації обміну речовин;
• Стимулюють роботу імунної системи.

Головні правила загартування

• Поступовість. Починати займатися оздоровчими процедурами потрібно поступово, від мінімального впливу і з кожним разом збільшувати та переходити до тривалих процедур.
• Систематичність. Не бажано переривати оздоровчий процес, так як при тривалих перервах ефект загартування може знизитись або зовсім втрачається;
• Методичність. Це правило означає, що не потрібно опускати руки і зажадати негайних результатів. Адже це тривалий процес, який вимагає перебудови всього організму.


Загартування

Отримати позитивний результат від процесу загартування можна лише тоді, коли всі оздоровчі процедури будуть поєднуватись з правильним режимом дня, повноцінним харчуванням, здоровим способом життя та сприятливим психологічним кліматом.

Предмети > Основи здоров’я > Основи здоров’я 3 клас > Загартування. Цілющі властивості лікарських трав > Загартування. Цілющі властивості лікарських трав. Конспект уроку і опорний каркас