Гіпермаркет Знань>>Музика>>Музика 3 клас>> Музика: Тема 11. Елементи музичної мови Конспект уроку до предмету Музика 3 клас.
ТемаХід уроку
ВступМожливо для вас стане цікавив відкриттям, що в музиці існує особлива музична мова. В цій мові відсутні слова, і на ній спілкуються за допомогою звуків. Завдячуючи музикальній мові, ми чуємо ці чарівні звуки, які змушують кожного з вас розуміти їх музичні історії. Мова музики багата та різноманітна. Композитори завдяки музичним інструментам намагаються донести до слухачів різнобарвність музичної мови. Музичні звуки мають різну висоту і певну тривалість, можуть виконуватись повільно або швидко, звучати дуже тихо або голосно. До таких виразних методів музичного мистецтва відносяться ритм і мелодія, гармонія, динаміка, тембр та інші засоби. Завдяки урокам з музичного виховання ви дізнаєтесь, що в мажорі звучить частіше весела мелодія, а в мінорі – більш сумна. З часом ви зрозумієте, що швидка музика має відмінності від повільної – темпом. Вам стане відомо, що характер музики залежить не тільки від мажору і мінору, але і від інших засобів музичної виразності, які є складовою музичної мови. Для більшого розуміння музики необхідно усвідомлювати такі речі, як уміння на слух розрізняти різні мовні елементи музики. До таких елементів належать: динаміка, тембр, ритм, мелодія, гармонія та інші. Музичні елементиНайочевиднішими з музичних елементів є динамічні, завдяки яким звучання музики може бути голосним або тихим, а її звучання може поступово згасати або зростати. До тембрових належать такі, за допомогою яких можна відрізнити один від одного різні музичні інструменти та розпізнати різноманітні джерела звуку. Ритмічні елементи дозволяють найти співвідношення тривалості звуків, так як одні звучать довше інших. Мелодійні елементи – це співвідношення звуків по висоті, які відтворюються не одночасно, а по черзі. А коли відбувається співвідношення звуків по висоті і одночасно, а не по черзі, то такі елементи носять назву гармонійних. До поліфонічних відносяться елементи, які одночасно відтворюють дві або більше різних мелодій одночасно. В структурних елементах музичного твору ми можемо почути окремі музичні «слова», «фрази», «абзаци», «глави». Тобто, це не означає, що під словами ми розуміємо розмовну мову, але легко сприймаємо на слух і можемо розуміти про що йдеться в музичному творі. Цікаві фактиА чи відомо вам, що автором цікавої музичної мови «Соль-ре-соль», був француз Жан Франсуа Сюдр, який придумав правила для своєї мови та оприлюднив їх. Сім основних музичних нот служили коренями слів та утворювали деякі нові слова. Так, наприклад, нота «сі» означала «так», «до» - «ні», «ре» - «і», «мі» - «або», «до-ре» - «я», «до-фа» - «він», «ре-до» - «мій» і т. д. І хоча такою мовою можна було б і зіграти на музичних інструментах, але вона виявилась занадто складною і з часом була забута. Предмети > Музика > Музика 3 клас > Тема 11. Елементи музичної мови > Тема 11. Елементи музичної мови. Конспект уроку і опорний каркас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: