KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку - Духовний світ людини

Гіпермаркет Знань>>Людина і суспільство>>Людина і суспільство 11 клас>> Людина і суспільство: Тема 9. Духовний світ людини

Конспект уроку до предмету Людина і суспільство 11 клас.

Содержание

Тема

«Духовний світ людини».

Хід уроку


Духовний світ людини

Чим людина стає дорослішою, тим більше вона замислюється про сенс та побудову свого життя. Об'єктом такого мислення та удосконалення є духовний світ людини. Людина – це така багатогранна істота, яка відчуває необхідність не тільки в задоволенні своїх матеріальних потреб та основних інстинктів, але й прагне до духовного збагачення.

Духовний світ людини – це внутрішній світ, її думки і почуття. Цей світ багатогранний, глибокий, але ще невивчений досконало. Але чим багатший духовний світ людини, тим вона цікавіша для суспільства, і життя цієї людини набагато змістовніше та прекрасніше.

На сторожі духовності і душевної чистоти кожної, окремо взятої особистості, стоять загальнолюдські цінності, які формуються в процесі пізнання, адже кожна людина прагне до духовного збагачення. Духовний світ кожної особистості є унікальним по-своєму.


Духовний світ

Духовне життя людини

Духовний світ людини складається таких цінностей, як:
• Мотиви та цілі;
• Загальнолюдські потреби та почуття;
• Її прагнення до самовдосконалення;
• Знання та здібності;
• Віра в майбутнє.

Духовний світ суспільства та кожної окремо взятої людини складається з такої соціальної діяльності, яка здібна створити, засвоїти та зберегти такі культурні цінності, як прагнення до удосконалення знань, віра в майбутнє, почуття до оточуючих.

Духовні орієнтири особистості

Умовою цілісності суспільства є необхідність слідувати та дотримуватися певних правил. Такими важливими правилами являються норми моралі. Такі прості і знайомі моральні норми, як «будь ввічливим», «проявляй повагу до оточуючих», «приходь на допомогу тим, котрі її потребують», «будь справедливим», «уникай брехні» та інші, доступні і зрозумілі кожному із нас та не потребують додаткового обґрунтування. Достатньо того, щоб кожна людина виконувала ці норми без зайвих вольових зусиль.

Моральні цінності потребують і моральних принципів, таких як:

• Сумлінне ставлення до своїх обов'язків;
• Виховання патріотичних почуттів;
• Сумлінне ставлення до праці;
• Гуманізм;
• Колективізм.


Духовний світ

Крім загальноприйнятих та загальновідомих норм, мораль ще й складається з цінностей та ідеалів.

До цінностей належать нематеріальні предмети, а те святе, особисте та найбільш дороге, як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому. Адже на основі таких цінностей побудовані загальнолюдські стосунки, які відображають ставлення людини до самого себе, оточуючих та до дійсності.

До ідеалу прагне кожна особистість, так як це є досконалістю та метою кожної людини.


Предмети > Людина і суспільство > Людина і суспільство 11 клас > Тема 9. Духовний світ людини > Тема 9. Духовний світ людини. Конспект уроку