Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 5 клас>> Інформатика:Графічний редактор Paint
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 5 клас» з теми «Графічний редактор Paint»
ТЕМА: ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР PAINT. МЕТА УРОКУ: ознайомити учнів зі сферою застосування комп’ютерної графіки; повторити і систематизувати знання учнів про роботу з графічним редактором; розвивати увагу, уяву.
ОБЛАДНАННЯ: програма MS PAINT, підручник «Інформатика 5 клас».
ХІД УРОКУ. 1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ. Повторення правил з техніки безпеки.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Графічний редактор Paint входить до складу стандартних програм Windows призначений для створення і обробки малюнків растрової графіки. В растровій графіці зображення складається з різнокольорових крапок (пікселів), які в сукупності і формують малюнок. Кожний растровий малюнок має певне число крапок по горизонталі і вертикалі. Ці два числа характеризують розмір малювання. Розмір малюнка в пікселях записують в вигляді: число пікселів по горизонталі Х, число пікселів (число рядків пікселів) по вертикалі. Крім розмірів, малюнок характеризується також кольором кожного пікселя.Таким чином, для створення або збереження растрового малюнка необхідно вказати його розміри і колір кожного пікселя. Піксель сам собою не має розміру. Інформація про те, що малюнок має розміри 640х480, нічого не говорить про його істинні розміри. Малюнок набирає геометричних розмірів тільки в разі виведення його на екран дисплея або принтер. Ці розміри залежать від роздільної здатності пристрою, яка вимірюється числом пікселів, що виводяться на одиницю довжини або ширини екрана. Растрова графіка дозволяє одержати високу якість зображення, тому що ефективно представляє реальні образи. Недолік растрової графіки – великі розміри файлів, що зберігають растровий малюнок. Великий обсяг графічних растрових файлів потребує потужних комп’ютеров для їх обробки. В растровій графіці виникають труднощі зі зміною масштабу та редагуванням елементів малюнка. Графічний редактор Paint дозволяє створювати чорно-білі або кольорові малюнки та зберігати їх у вигляді файлів з розширенням BMP. За допомогою програми Paint також можна відправляти зображення електронною поштою, визначати малюнок як фон робочого стола, а також зберігати файли зображень у різних форматах. Графічний редактор Paint дозволяє зберігати малюнки у форматах .JPG і .GIF.. Сфера застосування комп’ютерної графіки надзвичайно широка. Це поліграфія – видавництво газет, журналів, книг, календарів, упаковок для різноманітних товарів, марок тощо. Це зовнішня реклама, кінематографія, створення комп’ютерних ігор та навчальних програм.
Для запуску редактора слід виконати команду Пуск/ Программы/ Стандартные /Графический редактор Paint.
Після запуску на екрані з’являється вікно редактора, яке містить ряд типових для вікон середовища Windows елементів.
Відповіді на питання: - Як завантажити графічний редактор PAINT? - Назвіть основні елементи вікна графічного редактора. - Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів. - Назвіть призначення Палітри кольорів.
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ. Запис на дошці: ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР PAINT.
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ . Знайомим з текстом підручника про сферу застосування комп’ютерної графіки. Читаємо завдання практичної роботи уроку 11 стор.27. Діти пригадують дії інструментів прямокутник, еліпси, округлені багатокутники та їх стилі.
5. РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ.
1) Виберіть потрібні інструменти. 2) Вибираючи потрібний стиль, намалюйте прямокутники, еліпси, округлені прямокутники, зображені на рисунку. 3) Зафарбуйте їх різними кольорами. 4) Застосовуйте для малювання правильних фігур клавішу Shift.
5) Намалюйте багатокутники, зображені на рисунку, та зафарбуйте їх різними кольорами.
6) Намалюйте яблучко з черв’ячком та котика і збережіть малюнки у своїй папці.
7. РЕЛАКСАЦІЯ.
Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.
Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови.
Вправа 3. В.п. – ноги на ширині плечей. 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих. 2.Видих.Темп повільний.
7. ПІДСУМОК УРОКУ. Питання: - Про що ви нового дізналися? - Що найцікавішим було на уроці? - Які команди ви навчилися виконувати?
8. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Відповісти на питання стор.27.
Надіслано учителем інформатики та економіки ЗНЗ №3 Подільського району Замисловою Людмилою Олександрівною
Бібліотека з підручниками та книгами на скачку безкоштовно онлайн, Інформатика для 5 класу скачати, шкільна програма з української літератури, плани конспектів уроків
Предмети > Інформатика > Інформатика 5 клас > Графічний редактор Paint. > Графічний редактор Paint. Конспект уроку і опорний каркас
|