Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література >>Зарубіжна література: Виразне читання напамять «Пісні про віщого Олега»
План-конспект уроку з курсу «Зарубіжна література 7 клас» з теми «Виразне читання напамять «Пісні про віщого Олега»».
Тема уроку: Виразне читання та аналіз балади О.С.Пушкіна “Пісня про віщого Олега”
Мета уроку: розширити знання учнів про літературну баладу, визначити елементи композиції балади О.С.Пушкіна; розвивати навички виразного читання, усного мовлення; виховувати інтерес до історичного минулого та його зображення в літературі.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.
Обладнання: ілюстрації В.Васнєцова до “Пісні про віщого Олега”, твір мовою оригіналу.
Епіграф: Від того, що судилося, нікуди не втечеш і ніде не сховаєшся.
“Тисяча і одна ніч”
І. Актуалізація знань
КРОСВОРД
1. Якого коня хотів подарувати Олег ворожбитові? 2. З ким збирався воювати “віщий Олег-войовник”? 3. Хто в “Пісні про віщого Олега” не боїться “міцних владарів”? 4. Браму якого міста “оздобив” князь Олег своїм щитом? 5. Як називає князь свого коня? 6. Що шумує над “благородними кістками” коня?
БАСКОГО ХОЗАРАМИ ВОЛХВИ ЦАРГРАДА ДРУГ ТРАВА
ІІ. Робота над текстом балади
1.Завдання: ? - Які інтонації звучать у голосі кожного персонажа? Подумайте, з якою інтонацією звертається князь Олег до волхва? Як відповідає йому чарівник? Чи звучить страх в його голосі?
2. КОНКУРС на краще читання уривка балади та на читання твору в особах.
3. ПОПРАЦЮЙТЕ В ГРУПАХ ? – Чи зазнала змін літописна легенда в баладі О.С.Пушкіна? ? – Чи розповідає автор в “Пісні про віщого Олега” про життя князя, його діяння? Доведіть свою думку прикладами з тексту. ? – Якою ми бачимо Київську Русь в творі російського поета? Зачитайте цитати, що змальовують місце дії та історичний колорит епохи? ? – З якою метою автор вживає архаїзми? Попрацюйте над характеристикою князя Олега. Заповніть таблицю, презентуйте свою роботу.
вчинки, цитати
| риси характеру
|
1. “Збирається Віщий Олег-войовник З хозарами знов воювати: За напад – мечам і пожарам прирік…”
2.
| 1. войовничий захищає рідну землю
2.
|
Висновок: В “Пісні про віщого Олега” князь…(яким ви побачили князя?)
Завдання: Визначте сюжет, тему та основну думку балади О.С.Пушкіна.
Завдання: 1). Із скількох частин складається балада. Визначте тему кожної з них та дайте назву.
2). Які сюжетні елементи прослідковуються у творі? Визначте експозицію, зав’язку, розвиток дії та кульмінацію, розв’язку. Підберіть назву або цитату до кожного з них?
3). Послухайте “Пісню про віщого Олега” мовою оригіналу. Подумайте, чи вдалося Ю.Карському зберегти мелодику звучання балади?
4. УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕКЛАДИ
У XIXст. баладу О.С.Пушкіна перекладав Степан Руданський (1860р.) Він теж писав балади і цікавився цим жанром. Але його переклад скоріше є переспівом чи варіацією твору Пушкіна. Порівняйте уривок балади в перекладі С.Руданського з перекладом Ю.Карського. Чим, на вашу думку вони відрізняються?
Олег іде чистим полем, Грає білогривий,- Але хто ж то коло гаю, Як молоко сивий? Лиш палиця коло него Та гуслі без струнів… То великий старець божий, То віщун Перунів. І Олег до того старця Коня повертає, Через сідло поклонився, Віщуна питає: “Скажи мені, старче божий, Перунів пророче, Чи живо я чи не живо Сплющу свої очі? І не бійся, і не тайся, Я дарма не схочу, Я за слово правдивеє Тебе озолочу…”
5.РОБОТА З ІЛЮСТРАЦІЯМИ
ілюстрації В.Васнєцова “Зустріч Олега з волхвом”, “Прощання Олега з конем”, “Олег біля кісток коня”
Підберіть до кожної ілюстрації цитати з тексту балади. ? – Чи вдалося художнику, на вашу думку, передати не тільки зміст балади, а й характери, почуття персонажів? Аргументуйте свою думку.
ІІІ. Підсумок уроку.
Ще раз прочитайте епіграф до уроку.
Від того, що судилося, нікуди не втечеш і ніде не сховаєшся. “Тисяча і одна ніч” ? – Що визначає даний вислів?
Домашня робота: Вивчіть напам’ять 5 строф з балади, намалюйте малюнок до тексту або складіть кросворд (ребус).
Надіслано учителем зарубіжної літератури гімназії "Троєщина" Юсипович І.В.
Календарно-тематичне планування з зарубіжної літератури, завдання та відповіді школяру онлайн, курси учителю з зарубіжної літератури скачати
Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 7 клас > Виразне читання напамять «Пісні про віщого Олега» > Виразне читання напамять «Пісні про віщого Олега». Конспект уроку і опорний каркас
|