KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми "Переставна властивість додавання"


Гіпермаркет Знань>>Математика>>Математика. 1 клас>> Математика: Додавання і віднімання чисел частинами. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць. Додавання і віднімання в межах 10


План-конспект уроку з курсу «Математика. 1 клас» з теми «Додавання і віднімання чисел частинами. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання чисел. Переставна властивість додавання. Вправи на застосування таблиць. Додавання і віднімання в межах 10»


Переставна властивість додавання

Мета: ознайомити учнів з переставною властивістю дії додавання; розв'язувати вправи на засвоєння і застосування таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10.

Обладнання: фішки для гри “Кнопочки”; слайд-фільм, індивідуальні картки з прикладами.

План:

1. Організаційний момент (1хв.)
2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
        •    Математичний диктант
        •    Повторення складу вивчених чисел.
        •    Повторення складу числа 10 – індивідуальна картка.
3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
       1). Бесіда за вправою1 (с.74)
       2). Бесіда за вправою 2 (с.74)
       3). Демонстраційний слайд
       4). Колективна робота. Слайди
       5). Вправа 3 (с.74)
       6)  Самостійне виконання вправи 4 (с.74)
5. Робота над задачами (5хв.)
        1). Самостійне розв'язування задачі 5 (с.74)
        2). Бесіда за завданням 6 (с.74)
6. Фізкультхвилинка (2 хв.)
7. Закріплення матеріалу (10 хв.)
       1). Виконання завдання колективно. Слайд
       2). Виконання завдання індивідуально – індивідуальна картка.
8. Підсумок уроку (2хв.)

1. Організаційний момент (1хв.)
Учитель вітає дітей, створює робочу атмосферу, налаштовує на позитив. Педагог бажає дітям “Здоров'я” , “Радості”, “Самостійності”, “Усмішок”, “Творчості”( за буквами слова “ЗдРаСтУйТе”

2. Актуалізація опорних знань. (10 хв.)
       •    Математичний диктант (слайд)
запишіть попереднє число числу 7, сусідів числа5, збільшити 6 на 2, зменшити 9 на 4, суму чисел 5 і 3.


Взаємоперевірка. Учні обмінюються зошитами, на екрані з’являються правильні відповіді. (6,4,6,8,5,8)

      •    Повторення складу вивчених чисел.  (Слайд)
- Подивіться на екран. Які числа сховалися за віконечками?  А які числа треба поставити замість сонечка?
     •    Повторення складу чисел – індивідуальна картка№1.
- В кожного з вас є індивідуальна картка. Поставте у віконечко потрібне число. Перевіримо. (Самоперевірка).На моніторі з'являються правильні відповіді.

3. Вивчення нового матеріалу. (10 хв.)
      1). Бесіда за вправою1 (с.74)
- Розгляньте у нижньому і верхньому рядках голубі і білі клітини. Чим вони подібні і чим різняться? Який приклад складено за кожними рядком? Прочитайте рівність.
      2). Бесіда за вправою 2 (с.74)
      3). Демонстраційний слайд
- Увага на монітор. Зліва з'являються метелики. Справа жучки. Скільки метеликів? Скільки жучків? Який приклад складено? Раптом метелики і жучки міняються місцями. А тепер який приклад складено? Чи змінилася загальна кількість комах. Який висновок зробимо?  Від переставляння доданків сума не змінюється!
     4). Колективна робота. Слайди
- Розгляньте наступні слайди. Які приклади можна скласти?
     5). Вправа 3 (с.74)
- Розгляньте приклади на додавання трьох чисел.
Чим вони подібні? Чим різняться? Повторимо правило про яке сьогодні дізналися.
     6)  Самостійне виконання вправи 4 (с.74)
Первинне закріплення вивченого. Учні самостійно виконують вправу 4. (с.74)

5. Робота над задачами (5хв.)
     1). Самостійне розв'язування задачі 5 (с.74)
Розв'язання учні записують в зошиті. Повну відповідь повідомляють усно.
     2). Бесіда за завданням 6 (с.74)
- Розгляньте малюнок. Терези у рівновазі. Чи однакову масу мають кенгуру  і лисеня? Ні. Щоб зрівноважити терези біля лисеняти поставили дві гирі по 2 кг. Отже, лисеня легше за кенгуру на 2+2+4 (кг)

'
6. Фізкультхвилинка (2 хв.)
- Відпочинемо. Пограємо в гру. Якщо я назву число і воно буде парним, ви маєте присісти, а якщо непарним – підстрибнути.

7. Закріплення матеріалу (10 хв.)
     1). Виконання завдання колективно.
- Придумайте приклад на додавання. Переставте доданки. Який приклад вийшов?
     2). Виконання завдання індивідуально – індивідуальна картка№2.
- Виконуємо індивідуальні картки на закріплення теми. Самоперевірка. На моніторі з'являються правильні відповіді.

8. Підсумок уроку (2хв.)

Література:
1. М. В. Богданович. Математика. Підручник.
2. М. В. Богданович. Уроки математики у 1 класі. Книга для вчителя. Київ ,“Освіта”, 2008
3. Інтернет-сайт viki.rdf.ru

 

Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Князевою О.Б.

Планування уроків з математики онлайн, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання з математики 1 класу скачати

Предмети > Математика > Математика 1 клас > Додавання і віднімання чисел частинами > Додавання і віднімання чисел частинами. Конспект уроку і опорний каркас