Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з циклами для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з циклами».
ТЕМА: Алгоритми з циклами..
МЕТА:
1. Закріпити поняття алгоритмів 2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами. 3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви
ОБЛАДНАННЯ: програма «Сходинки 4 клас, Садівник», підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас».
ХІД УРОКУ.
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.
Повторення правил з техніки безпеки.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Відповіді на питання:
а) Що таке алгоритм? б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте? в) Які типи алгоритмів ви знаєте?
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки. - Що це? – зацікавився він. - Вудочки, ловити рибу. - А як це? – спитав Елзік. - Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1) - Я хочу спробувати, пішли на річку. - На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти. На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.» Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка. Чому Елзік не прийшов додому? Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему)
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30.
5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ:
Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник. Які дії повторює Садівник? Візьми лопату Постав відро Викопай яму Візьми лопату Постав лопату Закопай ямку Візьми саджанець Постав лопату Постав у ямку Візьми відро Візьми відро Полий саджанець Полий саджанець Постав відро Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати?
6. РЕЛАКСАЦІЯ:
Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів. Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови. Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей. 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих. 2.Видих. Темп повільний.
7. РОБОТА В ЗОШИТІ:
Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2)
8. ПІДСУМОК УРОКУ.
Питання: - Що найцікавішим було на уроці? - Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?
Домашнє завдання: Стор. 31.
Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях.
Слова підказки:
«Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому) «Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь
Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І.
Планування з інформатики, матеріали з інформатики 4 класу скачати, підручники онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з циклами для виконавців > Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас
|