Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Розгалуження. Алгоритми з розгалуженням. Блок–схеми алгоритмів з розгалуженням
Тема: Розгалуження
• ознайомити учнів з поняттям розгалуження;
Повторення правил з техніки безпеки. Розминка. Дітей поділити на дві групи і роздати конверти з розрізаними картинками з казок. Потрібно швидко відновити картинку.
Алгоритм «Обчислення значення виразу» зі ст .22.
• Що таке блок-схема? (Графічне зображення алгоритму).
В дом. завданні у вас команди виконуються у строго заданому порядку. Але чи завжди ми можемо виконати всі кроки алгоритму. Бувають такі кроки в алгоритмах, які виконуються за певних умов і кожний раз виконуючи алгоритм, їх потрібно перевіряти. Умови, а це питальні речення на які можна відповісти "Так" або "Hi", записуються в ромбиках. -Що відбувається з командами за умовою(мал. на ст.24) ? -Дії розділяються, розгалужуються. Таку форму запису назвали розгалуженням, тому що вона схожа на гілку, яка роздвоюється. Або на стежечку в лісі, яка розходиться в різні боки і треба зупинитись та подумати, куди краще йти. Отже, розгалуження-це таке місце в алгоритмі, де потрібно зупинитись і вирішити, які кроки виконувати далі. Для цього ми відповідаємо на питання, що записане в ромбі. Якщо відповідь «так», то йдемо по стрілочці «так»; якщо відповідь «ні», то йдемо по стрілочці «ні». Робота з підручником. – Відкрийте підручники на сторінці 24. Чому на ромбі присутні два слова "Так" i "Hi"? (В залежності від відповіді на запитання (умови), яку записано в ромбі вказують на напрям подальшого просування по блок-cxeмi). Пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці обійти перешкоди, що розкидав злий чарівник. Розібрати приклади на ст.. 25
- Виконайте завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 25).
– Діти, ви втомились, пора відпочити. Станьте біля парт, виконаємо декілька вправ. 1-2 – Bci пірнають;
Програма"Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 25. Релаксація. Вправи для очей. Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, потім в інший. Повторити 3 рази. Вправи для рук. Масаж долонь. Покласти руки, зігнутi в ліктях, на край столу. З'єднати долоні разом перед собою. На рахунок раз - кінчики пальців лівої руки рівномірно рухаються вниз до кінця долоні правої руки, на рахунок два - вихідне положення, на рахунок три - кінчики пальців правої руки рівномірно рухаються вниз до кінця долоні лівої руки, на рахунок чотири -вихідне положення.
• Як розгалуження позначається на блок-cxeмi?
Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: