KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми: «Блок — схема»

Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Лінійні алгоритми (4 клас)


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Блок — схема»



                                                       Урок № 9

                                               Тема: Блок — схема

Мета уроку:

•    познайомити учнів з представленням алгоритмів у вигляді блок-схем;
•    розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

Обладнання: Smart-дошка, програма "Кенгуру".


                                                         Хід уроку


І.    Організаційний момент.

Гра «Виконай завдання» (з допомогою   Smart –дошки)
З’єднай точки в такій послідовності не відриваючи руки:
5, 4, 3, 2, 5, 3, 1, 2, 4.


21.03-4.jpg


Що отримали? (конверт для листа).


II.    Перевірка домашнього завдання.

Ст..19(1): Грам; чай.


III.    Актуалізація опорних знань.

•    Що називається алгоритмом?
•    Який алгоритм ми сьогодні вже виконали?
•    Як записаний цей алгоритм? ( за допомогою спонукальних речень).
•    Хто сьогодні був виконавцем алгоритму? А хто ще може бути виконавцем алгоритму?


IV.    Вивчення нового матеріалу.

1.    Бесіда.

- Алгоритм, який ми виконували, записаний у словесній формі, як і більшість правил-алгоритмів, що ви вивчаєте на уроках української мови, математики. Існує інша форма запису алгоритмів - блок-схема.

 Блок-схема - це графічне зображення алгоритму за допомогою геометричних фігур.

У підручнику розглянемо відомий вам алгоритм «Будова слова».

•    кожна команда записується в прямокутнику;
•    команди з'єднуються по порядку стрілочками.

2.        Робота з підручником.

- Відкриємо підручники на сторінці 20 і розглянемо алгоритм «Користування орфографічним словником».
- Пан Монітор пропонує нам сьогодні з допомогою Кенгуру накреслити три прямокутники. Для цього потрібно йому написати алгоритм. Наприклад, прямокутник 4*2  так:
 
Крок                            Крок
Крок                 Крок
Крок                 Крок
Крок                 Праворуч
Праворуч          Крок
Крок                 Крок
Крок                 Праворуч
Праворуч
Крок

 
Потім запишете відповідний алгоритм для прямокутників 6*3, 2*5і виконаєте їх.


3 Домашнє завдання.

-    запишіть у щоденники завдання "Для розумників i розумниць" на ст. 21(2).


4    Фізкультхвилинка.

                                      Встати дружно. Руки в боки,
                                      Почнемо угору скоки.
                                      Стрибуни, мов жабенята,
                                      І дівчата, і хлоп’ята.
                                      Пострибали, зупинились.
                                      Мабуть, трохи притомились.
                                      Знову ми помаршируєм,
                                      І за комп’ютер помандруєм.


V.    Робота за комп'ютером.(15хв)

Пригадати основні правила роботи за комп’ютером.

 Робота з програмою "Кенгуру".

Завдання на сторінці 21.(Робота учнів контролюється вчителем)

Релаксація. Вправи для очей.

Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, а потім в інший. Повторити тричі.


VI.    Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

- Ви познайомилися з іншою формою представлення алгоритмів, ми навчимось записувати такі схеми на наступних уроках.
                                                                                                                                                                              





Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.


Підручники та книги по всім предметам, домашня робота, онлайн бібліотеки книжок, плани конспектів уроків з інформатика, реферати та конспекти уроків з інформатики для 4 класу скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Лінійні алгоритми (4 клас) > Лінійні алгоритми (4 клас). Конспект уроку і опорний каркас