Конспект уроку економіки 2 класу
Тема уроку: “ПОТРЕБИ ТА ЇХ НАЙПРОСТІША КЛАСИФІКАЦІЯ”.
Мета: 1 сформувати в учнів поняття про потреби, дати їм класифікацію; 2 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3 виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань.
Обладнання: комп’ютер, зошити для роботи, слайди. Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. “Найкраща витрата часу – це праця”. “Хліб і праця – щоденне щастя”. Так говорить італійська народна мудрість. Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.
ІІ Нова тема (35 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Потре́би — це необхідність для людини таких умов, що забезпечують її існування і самозабезпечення.
Потреби поділяють на групи: • фізіологічні; • престижні; • особистісні; • духовні.
Економічні потреби виступають основою діяльності людей. Потреби виступають як ідеальний внутрішньо спонукальний мотив їхньої діяльності. Потреба в найбільш загальному вигляді є усвідомленою індівідом необхідністю в певних духовних, матеріальних благах та послугах — його ідеальним прагненням.
Види потреб: 1. матеріальні: в їжі, одязі, предметах побуту, житлі (вони вважаються базовими) 2. духовні: в освіті, в підвищенні кваліфікації, в художній творчості, в розвитку науки та мистецтва 3. соціальні: в медичному обслуговуванні, в вихованні дітей, у вільному часі, в гідних умовах праці і навчання.
За способом задоволення: 1. індивідуальні 2. групові
Потреби людей безмежні.
Робота в зошитах: 1. Намалюй, що наснилося Мишкові ? Уяви, що в тебе, як і в Мишка, є чарівна паличка, яка виконує усі бажання. 2. Намалюй все те, що тобі потрібно.
Потреба - прояв необхідності певних благ, бажання вололодіти ними, відчуття нестачі, якщо бажання залишається незадоволеним.
Все, що нам необхідно, що ми бажаємо мати і потребуємо, в економіці має назву ПОТРЕБИ. Потреби НЕ МАЮТЬ МЕЖІ І БУВАЮТЬ РІЗНОМАНІТНИМИ.
III Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки. “Знання дорожче за багатство”. (італ. нар. Мудрість) Добре діти! Ви сьогодні гарно попрацювали! Молодці!!!
Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Тема 2. Потреби та їх найпростіша класифікація > Тема 2. Потреби та їх найпростіша класифікація. Конспект уроку і опорний каркас
|