KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Тема 14. Підприємство і власність. Організаційні форми приватних підприємств.»

Конспект уроку економіки 10 класу

Тема: «Підприємство і власність. Організаційні форми приватних підприємств.»

Мета:
1     закріпити знання по темі «Підприємство і власність. Організаційні форми приватних підприємств»
2    повторити поняття: ринок, конкуренція, вільне підприємництво, ресурси, прибуток, витрати підприємства;
3    з׳ясувати, чому здатність до підприємницької діяльності можна розглядати як важливий ресурс виробництва;
4    розвивати пізнавальні інтереси в учнів, критичний спосіб мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
5    виховувати творчу  активність,вміння працювати в команді, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання: комп’ютер, підручники, кольорова крейда, картки із завданнями, роздатковий матеріал для учнів, плакати ФОБ, слайди.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив-1 хв.)
Девіз уроку:
“Нехай успіх інших стане вашим натхненням!”
Я сподіваюсь, що ви  отримаєте задоволення від праці і відкриєте для себе багато нового й цікавого.

II   Короткий огляд минулої теми (2 хв.)
Назвіть основні ФОБ у ринковій економіці? (одноосібне володіння, партнерство, корпорація)
Кожна із трьох основних ФОБ має свої переваги та недоліки (обмеження),які враховує підприємець, розпочинаючи свою справу.
Пропоную вам виконати ряд завдань на закріплення знань.

III   Перевірка знань та вмінь по минулій темі (30 хв.) – (різноманітні форми перевірки, диференційований підхід).

Варіанти завдань для учнів:
1    розв‘язати кросворд;
2    виконати тест;
3    скласти сенкен до слова КОРПОРАЦІЯ (найефективніша,найстабільніша,залучає, приваблює,випускає, провідна форма сучасного підприємництва, бізнес);
4    скласти сенкен до слова ПАРТНЕРСТВО (звичайне, обмежене, об’єднує,оподатковується, ліквідується, партнери об’єднують свої ресурси,товариство);
5     завдання “Виправити помилки”;
6    завдання “Продовжити речення”;
7     завдання “Вставити пропущені слова”;
8    Аналіз діаграм: (частка до загальної кількості: одноосібні-70%,корпорації-20%, партнерства-10%; у загальному обороті: корпорації-90%, одноосібні-6%, партнерства-4%)

IV   Оцінювання знань (3 хв.)

V   Релаксація (3 хв.) – (наприклад: після серйозного веселе)


Ekon6-537.jpg


Чи знаєте ви що...
Однією з найбагатших людини світу є 77-літній швед Інгвару Кампраду – засновнику і власнику мережі магазинів меблевого гіганта ІКЕА (180 магазинів у 31 країні світу). Його капітал складає 53 млрд. доларів.


Деякі факти з біографії Інгвара Кампрада...
Він не навчався в університеті (у школі вчителі довго не могли навчити його читати), але стратегію бізнесу, яку він застосував в ІКЕА, вивчають у багатьох ВУЗах Європи.
В 15 років відкрив першу фірму, що торгувала різноманітними меблями по каталогам.


Кампрад має репутацію дуже економної людини: не визнає особистих літаків, а також першого і бізнес-класу, літаючи виключно економічним, не носить ділових костюмів і їздить на 10 – річній “Вольво”.
“Як я можу вимагати бережливості від людей, які на мене працюють, якщо буду проводити час у роскоші і комфорті” – пояснює він.

Домашнє завдання – 2 хв.(з урахуванням трьох рівней)
Скласти кросворд на тему: “Підприємництво”

Література:

Підручник «Загальна економіка» за ред. І.Ф.Родіонової, с.31-43.

Підручник «Економіка», В.Г.Мельничук, Г.О.Ковальчук, В.О.Огнев`юк, с.31-38.

Практикум з економіки для 10-11 класів, с. 16-17.

Додаткова література

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 10 клас > Підприємство і власність. Організаційні форми приватних підприємств. > Підприємство і власність. Організаційні форми приватних підприємств. Конспект уроку і опорний каркас