Конспект уроку з економіки 4 класу
Тема 13. Конкуренція. Види конкуренції. (продовження)
Мета: 1 сформувати в учнів поняття про сутність конкуренції; 2 розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3 виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. “Найкраща витрата часу – це праця”. Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.
ІІ Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу
Питання з повторення: 1 Що таке пропозиція? 2 Що твердить закон пропозиції? 3 Які є нецінові детермінанти пропозиції?
План. 1. Сутність конкуренції. Що ж таке КОНКУРЕНЦІЯ? Що вам відомо про неї? (мозкова атака)
Конкуренція — це суперництво і боротьба між товаровиробниками за найвигідніші умови виробництва і збуту товарів і послуг, за привласнення найбільших прибутків.
Завдяки конкуренції «невидима рука» ринку визначає ту економічну поведінку всіх господарюючих суб’єктів, яка зрештою забезпечує економічну ефективність і максимізацію вигоди для всіх і кожного.
Як ви вважаєте, яким чином конкуренція збільшує ефективність виробництва?
2. Види конкуренції. Виділяють такі види конкуренції: • досконала; • недосконала.
Ринок досконалої конкуренції — це структура, яка має низьку концентрацію продавців та покупців, регулюється виключно автоматичними ринковими механізмами попиту, пропозиції, ціни, без втручання будь-яких державних чи недержавних інституцій. Ринок якої продукції можна віднести до ринку досконалої конкуренції?
Недосконало конкурентними є ринки, на яких або покупці, або продавці у своїх рішеннях враховують власну здатність впливати на ринкову ціну.
Виділяють такі недосконало конкурентні ринки: чиста монополія (монопсонія), олігополія (олігопсонія), монополістична конкуренція. Які ви знаєте приклади ринків недосконалої конкуренції?
3. Типи ринкових структур. Як ви гадаєте, що всі вищезгадані ринкові структури можна спостерігати в реальному житті?
Оскільки лише окремі ринки можуть приблизно нагадувати досконало конкурентні ринки чи монополії, то досконалу конкуренцію і монополію називають ідеальними ринковими структурами.
Найбільш поширені в сучасній практиці господарювання країн світу є олігополія та монополістична конкуренція. Їх відносять до реальних ринкових структур.
ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання) 1 “Бджола збирає нектар не для того, щоб запилювати квіти. Вона бажає отримати мед, в кінцевому ж рахунку вона служить інтересам квітів. Те ж саме відбувається і з підприємством”. Поясніть аналогію. (автоматизм регулювання у рин. ек.) 2 Яка головна проблема економіки?
V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів 1 Порівняти ринки досконалої та недосконалої конкуренції. 2 Визначити вплив різних видів конкуренції на економічну ефективність виробництва товарів та послуг.
VI Додаткові завдання VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)
Джерела: Підручник стор. 90-91;
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)
Підсумки. “Знання дорожче за багатство”. (італ. нар. Мудрість)
Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Економіка > Економіка 4 клас > Тема 13. Конкуренція. Види конкуренції. (продовження) > Тема 13. Конкуренція. Види конкуренції. (продовження). Конспект уроку і опорний каркас
|