KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Реклама. Види реклами.»

Конспект уроку економіки 6 класу

Тема уроку: “Реклама. Види реклами"

Мета:
1    сформувати в учнів поняття про зміст реклами, її види;
2    розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення,продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
3    виховувати творчу  активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.
«Добрий початок – половина діла. Хто багато робив, той і багато знає».
Так говорить українська народна мудрість.
Я сподіваюсь, що ви  отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.

ІІ   Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе
Анекдоти:
1    - Хто такий економіст?
- Це людина, яка знає про гроші больше, ніж та, яка їх має.


2     - Хочеш поїхати на Кіпр? Відпочити на курортах Середземного моря? Збери 11 зелених папірців з портретом Франкліна, надійшли нам - і, може бути, тобі повезе!

ІІI   Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу


Питання з повторення


«Реклама, которой выпала судьба стать самым вездесущим,
самым характерным и самым доходным видом
американской печатной продукции, добилась признания
только во второй половине XIX в. Этой новой
сублитературе суждено было затронуть сокровенные
чувства людей и оказать на нацию такое огромное
влияние, какого не производили за все историю ни
священные, ни светские писания. В Америке середины XX
в. сила рекламного слова и рекламного образа затмила
собой мощь всей прочей литературы».
                          Историк Даниэл Бурстин в книге "Американцы: опыт демократии".

Епіграф до нової теми уроку . У чому головний зміст цього вислову?


Ekon6-11.jpg

Мал.1 Реклама часів СРСР


План.
1.    Поняття реклами, його визначення, мета.


Що ж таке реклама?
Що вам відомо про нього? (мозкова атака)


Реклама багатолика, вона може з'явитися перед нами як у вигляді кандидата на пост президента країни, так і у вигляді сюрпризу в шоколадній цукерці.
Реклама – діалог між продавцем і споживачем, де продавець виражає свої наміри через рекламні засоби, а споживач – зацікавленістю в даному товарі. Якщо покупець не виявив інтерес, то мета рекламодавця не досягнута.


Отже Реклама – це інструмент ринку, в її основі – інформація й переконання.
Реклама використовує наступні засоби: телебачення, радіо, пресу, зовнішню рекламу, Інтернет тощо.

Варіанти визначень:
1    спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.
2    будь-яка форма безособового представлення і просування ідей, товарів і послуг, що виходить від чітко визначеного спонсора .
3    це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
4    процесс донесення інформації від рекламодавця до цільової аудиторії.
5   популяризація товарів, видовищ, послуг і т. ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін.
6    поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності.
7    плакат, об'ява і т. ін., що використовуються як засіб привертання уваги покупців, споживачів.

Головна мета реклами:  донести інформацію від рекламодавця до цільової аудиторії, зацікавити к діям та привернути увагу покупців, глядачів, замовників.


2.    Види реклами.
1    Інституціональна реклама — тип реклами, направлений на покращення репутації фірми, прямо не пов'язаний з рекламою якої-небудь конкретної продукції.
2    Інформативна реклама — реклама, яка створює первинний попит та інформує споживача про існування товару, його властивості.
3    Непряма реклама — неявна реклама, рекламування товарів та послуг через інтерв'ю, публікації, радіо і телепередачі, в яких згадується рекламований товар.


Рекламу можна кваліфікувати, тобто розбити на декілька видів, кожному їх яких властива своя специфіка:


1. Реклама в пресі.
Їй властива інформативність, наочність і орієнтація на певну категорію споживачів інформації, що читають саме цей сорт газет або журналів.


2. Щитова реклама (зовнішні експозиції).
Звичайно не несе в собі інформації і розрахована на сприйняття "картинки", прикладом її можуть служити плакати на стінах ескалаторних тунелів, плакати, повітряні кулі з назвами фірм.


3. Адресна і поштова реклама. Яскравим прикладом її може служити роздача крупними фірмами перед різдвом різних сувенірів: календарів, ручок, плакатів, записників і інших дрібниць і зображенням свого торгового знака або просто назвою своєї фірми - своїм партнерам по бізнесу і просто споживачам своєї продукції, а також розсилка поштою поздоровлень з святами своїм клієнтам і безкоштовна розсилка різних довідників.


4. Реклама на телебаченні і радіо.
Цей вид реклами прийнято об'єднувати з рекламою в пресі і називати "рекламою в засобах масової інформації".


ІV   Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


1    Хто і коли відкрив першу рекламну справу у США ? (Волні Палмер у  в 1841 році)
2    Які основні засоби розповсюдження реклами ви знаєте?

V   Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)  -задіяти всіх учнів
1    Проаналізувати засоби розповсюдження реклами, недоліки та переваги кожного засобу (яким чином рекламодавець привертає увагу)
2    За допомогою  соціальне опитування визничити найбільш ефективний та привабливий засіб реклами
3    Скласти сенкен до слова РЕКЛАМА.

VI   Додаткові завдання


Цікаві факти:
Перше американску рекламну справу відкрив Волні Палмер у Філадельфії в 1841 році.
У США щорічно на рекламу витрачається понад 100 млрд. $


VII   Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)
Джерела:
Підручник


VIII   Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я   люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)


Підсумки.
“Знання -  настільки дорогоцінна річ, що її не … добувати з будь-якого джерела”. ( Джордж Бернард Шоу)

Література:
Т. Гілберг, Г. Думанська, О. Юхимович. Подорож у світ економіки
Климюк І.І. Конспект лекцій з економіки для учнів старших класів
Додаткова література

Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Реклама. Види реклами. > Реклама. Види реклами. Конспект уроку і опорний каркас