Конспект уроку з математики 6 класу
Тема. Порівняння раціональних чисел.
Мета: закріпити вміння та навички учнів порівнювати раціональні числа за допомогою координатної прямої та модулів;
сприяти розвитку вміння працювати самостійно, розвивати навики математичної мови, усного рахунку та уваги;
виховувати старанність і наполегливість у навчанні.
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
Метод: комбінований.
Обладнання: комп’ютер, плазмовий телевізор. Хід уроку. I.Організаційний момент. II. П’ятихвилинка для життя (1- 4 слайди). III. Перевірка домашнього завдання.
Вказані вчителем учні зачитують відповіді до виконання домашніх завдань, коментуючи їх, решта учнів перевіряє свої відповіді в зошитах.
ІV. Актуалізація опорних знань. Технологія « Мікрофон» (Робота за слайдами 5 - 10 слайди)
Що таке координатна пряма? Де на координатній прямій розміщені точки, які відповідають додатним числам; від’ємним числам? Як порівнювати числа за допомогою координатної прямої? Яке число більше: додатне чи від’ємне? Яке з двох від’ємних чисел більше?
Математичний диктант ( учні записують відповіді на окремих аркушах, які потім здають учителеві для перевірки)
1. Порівняти:
2. Між числами -3,5 і 2,8 розміщені цілі числа…
3. Між числами -1,4 і 2,5 розміщені цілі числа…
4. Запишіть твердження у вигляді нерівності: а) -5,68– від’ємне число; б) 9 – додатне число; в) – від’ємне число; г) - додатне число; д) х – недодатне число; е) у – невід’ємне число; є) х – не менше від 1; ж) у – менше або дорівнює -3. V. Формування умінь і навичок. Розв’язування задач і вправ(підручник Г.Янченко, В. Кравчук, Математика 6 клас) Колективна робота. №№ 988, 990. Цілих від’ємних чисел, більших -24,3, є 24. Цілих додатних чисел, менших від 35,7, є 35. Отже, усього цілих чисел, які задовольняють умову задачі, є 24 + 35 + 1 = 60.
VI. Підсумок уроку. Конкурс на кращу координатну пряму (слайди 11 - 13). Конкурс на знання правил порівняння раціональних чисел. Конкурс на увагу.
Записи учні ведуть у зошитах, які здають на перевірку в кінці уроку.
VII. Домашнє завдання. № 989; 994; 996; додаткове завдання №999.
Надіслано вчителями Міжнародного ліцею "Гранд"
Предмети > Математика > Математика 6 клас > Порівняння чисел > Порівняння чисел. Конспект уроку і опорний каркас
|