KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Міжнародна торгівля як вид співробітництва.»

Конспект уроку до предмету Економіка, 6 клас

Тема уроку: “Міжнародна торгівля як вид співробітництва.”

Мета:

1    сформувати в учнів поняття про міжнародну торгівлю;
2   розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
3    виховувати творчу  активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;

Обладнання:
комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.
Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

I   Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.


Прагни до знань
Знання - сила
Я знаю, що я нічого не знаю

ІІ   Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе


Анекдоти:
«Якщо б не було реклами, люди купували б лише потрібні речі»

ІІI   Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу


Питання з повторення:
1    Як співпрацюють між собою суб’єкти економіки всередині держави?
2    Як співпрацюють між собою держави?
3    Для чого необхідна співпраця країн?
4    У яких сферах співпрацюють країни?
5    Що таке торгівля між країнами?

План.

1.    Поняття міжнародна торгівля, її визначення, мета.


Що ж таке міжнародна торгівля?


Навіщо та чим країни торгують між собою?


Що означають поняття міжнародна торгівля та зовнішня торгівля?


Які, на вашу думку, фактори сприяють міжнародній торгівлі?


Як країни-учасниці регулюють міжнародну торгівлю?

Визначення:
Міжнародна торгівля – історично перша форма МЕВ, що являє собою обмін товарами та послугами між державно оформленими національними господарствами

Зовнішня торгівля – це торгівля однієї країни з іншими, яка складається з оплачуваного вивезення (експорту) та ввезення (імпорту) товарів та послуг

2. Фактори, що обумовлюють зростання обсягів міжнародної торгівлі


1.    Розвиток МПП, інтернаціоналізація виробництва;
2.    Активна діяльність ТНК на світовому ринку;
3.    НТР, яка сприяла оновленню капталу і  виникненню нових галузей промисловості;
4.    Лібералізація міжнародної торгівлі (в країнах, де діє режим найбільшого сприяння середній митний тариф знизився з 14,1% у 1995р. до 9,4% у 2007р. );
5.    Розвиток торгово-економічної інтеграції (створення ВЕЗ, торговельних союзів);
6.    Здобуття  політичної незалежності колишніми колоніальними країнами. 

3. Особливості сучасного етапу розвитку МТ


•    Інтелектуалізація міжнародної торгівлі (частка високотехнологічної продукції в експорті США, Швейцарії, Японії – понад 20%, Німеччини, Франції – понад 15%);
•    Збільшення питомої ваги готових виробів та напівфабрикатів і відповідно зменшення частки сировинних та продовольчих товарів ;
•    Інтенсифікація обміну продукцією інтелектуальної власності: ліцензії, ноу-хау, інжинірингові послуги;
•    Експорт/імпорт послуг виокремився в найбільш динамічно зростаючий сектор економіки;
•    Посилення конкуренції між країнами.

Як відомо, міжнародна торгівля включає не лише торгівлю товарами, а також торгівлю послугами, серед яких:


1.    Транспортні послуги;
2.    Туризм;
3.    Інші комерційні послуги:
 3.1. Комунікаційні послуги:
 3.2. Будівництво;
 3.3. Страхові послуги;
 3.4. Фінансові послуги;
 3.5. Комп’ютерні та інформаційні послуги;
 3.6. Роялті та ліцензійні платежі;
 3.7. Інші бізнес-послуги;
 3.8. Особисті, культурні послуги, відпочинок

4. Види міжнародної торгівлі:

Ekon6-175.jpg

ІV   Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)


Що таке валюта?
Як країни в процесі співробітництва розраховуються за поставлені товари та послуги?
Які валюти називають конвертованими, а які – ні?
Що таке кошик валют?

V   Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)  -задіяти всіх учнів


1    З якими країнами співпрацює Україна?
2    Які товари найбільше купує Україна, а які продає за кордон?
3    Які організації регулюють та слідкують за міжнародною торгівлею?

VI   Додаткові завдання


Цікаві факти:

У 2007 році торгівля послугами складала, територіально: 48% у межах Європи, 24% - Азія, 15% - Північна Америка;

Країнами, що найбільше надають послуги є США, Великобританія, Німеччина, Україна на 40 місці (із 49 країн); країнами, що найбільше отримують послуги є ті самі (США, Великобританія, Німеччина), Україна не входить у ТОП-40 таких держав

VII   Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней)

VIII   Заключна частина уроку (Установчий слоган- «Жити – це мислити; Жити – це боротися, Живи i будь здоровим»...)


Підсумки.
“ Бажання без працi мало що значить”. (нар. мудрість)

Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Биковим Д.Я.

Предмети > Економіка > Економіка 6 клас > Міжнародна торгівля як вид співробітництва. > Міжнародна торгівля як вид співробітництва. Конспект уроку і опорний каркас