KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку «Модуль числа»

Тема: Модуль числа.


Мета: добитись свідомого засвоєння поняття модуля числа; формувати в учнів умінь оперування модулем числа при розв’язуванні вправ;


сприяти розвитку вміння виділяти головну думку виучуваного та вміння її відтворювати і застосовувати; розвивати пізнавальну активність та творчі здібності;


виховувати економію робочого часу.  


Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.


Метод: комбінований.


Обладнання:
комп’ютер, мультимедійний проектор, роздатковий матеріал.


Хід уроку
I.Організаційний момент.
II. П’ятихвилинка для життя (1- 5 слайди).
III.   Перевірка домашнього завдання.


Учні-сусіди обмінюються зошитами. Учитель диктує правильні відповіді. Учні звіряють їх з відповідями у зошитах і, за необхідності, роблять виправлення.


ІV.   Актуалізація опорних знань.
Аналіз самостійної роботи.


 Один учень працює над завданням біля дошки, інші – у зошитах.


1.    Позначте на прямій (яка завчасно нарисована вчителем на дошці)  точки  A(4), B(5,5), C(-1),
D(-4,5), M(2,5), K(-5), N(-0,5).


2.    Позначте на координатній прямій точку М(6). Після переміщення вона потрапила у точку С(-8). На скільки одиниць перемістилась точка М?


3.    Знайдіть числа, протилежні числам -4, +3, -8, -2, 0, 3, -6.


Бліц-опитування (слайд  6)
Конкурс «Кращий рахівник» (слайд  6)
Здогадайся (слайд  6)


V.  Мотивація навчання.
               Розгляд задачі пояснювального тексту П.32, підручника Г. Янченко, В.Кравчука, Математика, 6 клас, стор.172. Порівняння відстані, яку проїхали два автомобілі у протилежних напрямах, вимагає введення поняття модуля.


VІ.  Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.
              Позначте на координатній прямій точки А(-5), В(+3), С(+5), D(-3), K(-2),L(7). Знайдіть відстань від початку відліку до кожної з цих точок.
Відстань від початку відліку до точки, що зображає число, називають модулем числа.


Звідси випливає, що модулем додатного числа і числа нуль є те ж число. Модулем від’ємного числа є протилежне йому число.

Mate1.jpg
 
VII. Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Усно: №№ 943, 944, 945.
2.    Письмово: № 946.


№ 948    а)  Відшукаємо на числовій прямій точки, відстань від яких до початку відліку дорівнює шести одиничним відрізкам. Це точки А(6), В(-6). Отже, розв’язком даного рівняння є числа -6 і 6.
Mate2.jpg
          
VIII. Підсумoк уроку.
            Технологія « Мозковий штурм»  (слайд 9)  
             Математичні загадки (слайди 10-11)
             Конкурс «Хто швидше» (слайд 12)  
             Конкурс «Найкмітливіший» (слайд 13)  


IX.  Пояснення домашнього завдання.
      5, п.32.  №№ 947,  949,  951, 954, додатково № 971.

Один учень працює над завданням біля дошки, інші – у зошитах.
1.    Позначте на прямій (яка завчасно нарисована вчителем на дошці) точка  A(3), B(5,5), C(-1),
D(-2,5), M(-3,5), K(-5), N(-0,5).
2.    Позначте на координатній прямій точку М(4). Після переміщення вона потрапила у точку С(-8).
3.    Знайдіть числа, протилежні числам -7, +5, -8, -2, 0, 4, -6.

Учитель диктує завдання на два варіанти. Учні записують відповіді до завдань свого варіанту на окремих аркушах,  які потім здають учителеві для перевірки.
Mate3.jpg


Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Бороденко


Предмети > Математика > Математика 6 клас > Модуль числа > Модуль числа. Конспект уроку і опорний каркас