KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Завоювання Нового Світу. Конкістадори у Новому Світі. Перші колонії.

Конспект уроку до предмету Всесвітня історія, 6 клас
Тема«Завоювання Нового Світу. Конкістадори у Новому Світі. Перші колонії. Освоєння європейцями Північної Америки.»
Інтегрований урок з курсу історії та географії для учнів шостого та восьмого  класів. Урок систематизації та узагальнення набутих знань


Мета:  Узагальнити, систематизувати, поглибити і розширити  знання учнів з теми: «Великі географічні відкриття».
Ознайомити учнів з додатковими відомостями про великих мандрівників.
Розвивати творчі здібності учнів та навички самостійної дослідницької роботи. Розвивати вміння аналізувати й узагальнювати матеріал та спілкуватися з аудиторією.
Розвивати пізнавальну діяльність учнів, продовжувати формувати вміння і навички  працювати з додатковою літературою і висловлювати свої думки. Розвивати вміння застосовувати знання на практиці, творчо мислити, працювати в команді.


Обладнення: комп’ютер, слайд-фільм, карти,схеми, портрети мандрівників, маршрутні картки, фішки для жеребкування.

Перед початком інтегрованого уроку, учні шостого класу з курсу географії і учні восьмого класу з курсу історії, знайомилися з темою «Великі географічні відкриття».


Хід уроку:
Перший етап-організаційний.
Формуємо команди за допомогою жеребкування. ( Кожний учень перед початком уроку отримує фішку певного кольору і займає місце за відповідним ігровим столом). До складу команд входять як учні шостого так і учні восьмого класів.


Другий етап уроку – актуалізація знань за допомогою комп’ютерних технологій.
Приклад  деяких слайдів.

VsIst8-3-novujSvit.jpg

Третій етап -  Гра-подорож: «Шляхами мандрівників».
Кожна команда отримує маршрутний лист, вибирає свій маршрут і відправляється в подорож. Правильна відповідь на кожне  запитання дає право переходу до наступного пункту.Перемагає та  команда, яка перша дістанеться до кінцевого пункту маршруту. Слідкують за мандрівкою незалежні спостерігачі.(вчителя історії та географії, а також  представники 6 та 8 класів.)
VsIst8-3-novujSvit2.jpg

VsIst8-3-novujSvit3.jpg


Запитання для  команд:
1.Хто і коли відкрив Америку? В честь кого Америка  так названа?

2.На яких островах загинув Магелан? Скільки його однодумців повернулися на Батьківщину? Які результати навколосвітньої подорожі? Що було доведено в ході цієї мандрівки?

3.Чому Колумб був впевнений, що пливучи на захід по Антлантичному океану можна досягти берегів Індіі?

4.Хто із мандрівників вперше привіз в Європу картоплю і тютюн? Коли це сталося? Із якої частини світу були завезені ці рослини?

5.Який період в дослідженні Землі прийнято називати епохою великих географічних відкриттів? Які головні відкриття цієї епохи?

6.3 серпня 1492 року три іспанські каравели із порту Палос відправились на захід через Антлантичний океан.  Що це була за експедиція? З якою метою вона була організована?


Хто її очолив і які відкриття були здійснені цим мандрівником?

7.Однією із основних задач цієї експедиції було відвідання «островів Прянощів» (Малукських островів). Про яку експедицію йде мова? Чому маршрут експедиції повинен був проходити тільки західним шляхом? Які її основні наукові результати?

8.Чому жителі Америки називаються індіанцями?

9.Які географічні об’єкти отримали  імена всесвітньо відомих мореплавців 15-16 в.?
Покажіть їх на карті.

10.Хто вперше назвав океан Тихим і чому?  В ході якої експедиції це сталося?  Яке значення цієї експедиції.

Четвертий етап - узагальнення та систематизація знань.
Комп’ютерна вікторина.
VsIst8-3-novujSvit4.jpg


П’ятий етап -підбиття підсумків уроку.
Нагородження.Оцінювання.

Вчитель історії – Домарецька О.В.

Вчитель географії – Коваленко Р. Р.


Література:
Підручник  „Всесвітня історія” 8 клас.
Географічний атлас.
Енциклопедія мандрівників.

Надіслано вчителем міжнародного ліцею „Гранд” Дмитрієвим В.С.


Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 8 клас > Завоювання Нового Світу. Конкістадори у Новому Світі. Перші колонії. Освоєння європейцями Північної Америки. > Завоювання Нового Світу. Конкістадори у Новому Світі. Перші колонії. Конспект уроку і опорний каркас