Конспект уроку до предмету Економіка, 3 клас Тема: Ярмарок, розпродаж . Дефіцит, затоварювання Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку : «Ярмарок, розпродаж . Дефіцит, затоварювання» Мета:
- сформувати в учнів розуміння сутності понять «ярмарок», «розпродаж», « дефіцит» та «затоварювання»;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку : комбінований. Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Анекдоти: Вчитель, проглядаючи завдання учня, дивується, як це одна людина могла допустити так багато помилок!.. Учень і каже: - Зовсім не одна. Мені тато допомагав. - Ким би ти хотів стати, коли виростеш? - Учителем і малярем. - Чому? - Бо учитель має канікули влітку, а маляр – взимку ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення: Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: ярмарка, розпродаж; дефіцит, затоварювання. План уроку: 1.Поняття «ярмарок».Історія виникнення та розвитку. Термін «ярмарок» походить від німецького слова», що визначають як «торг, що влаштовується регулярно, в певну пору року і в певному місці для купівлі-продажу товарів». Ярмарок є однією з найбільш масштабних ранніх форм торгівлі. Регулярно ярмарки в Україні почали діяти ще з ХVІ ст. Постійні ярмарки були у Львові, Києві, Перемишлі, Галичі, Луцьку, Ярославлі. Найвідоміший нині Сорочинський ярмарок з’явився у II половини ХVІІ ст. В цей період ярмарки були головним місцем оптового і роздрібного продажу вітчизняного та іноземного товару. Як правило, початок ярмарку приурочувався до релігійного свята, і тривали від одного дня до двох тижнів. .Сорочинський ярмарок багато років не функціонував, і лише в 1966 році його було відроджено. . Традиційно на ярмарках продавали кримську сіль, донську рибу, мануфактурні вироби Росії, вовну, сукно, посуд, папір, цукор, мед, віск, худобу та інші види товарів. Пропонують класифікувати ярмарки за чотирма ознаками: 1. за місцем проведення (в Україні та за кордоном); 2. за статусом (всесвітні, міжнародні, національні, міжрегіональні та регіональні (місцеві)); 3. за тематикою (універсальні, багатогалузеві ярмарки обладнання і технологій; галузеві ярмарки); 4. за джерелами фінансування (на бюджетній основі, на змішаній основі). Мета ярмарку — створення належних умов для багатосторонніх контактів продавців і покупців, сприяння розширенню торгівлі, встановленню ділових зв’язків між виробниками і споживачами. Вони були одночасно й суспільно-культ. подіями, сприяли спілкуванню людей з далеких околиць та родинно-товариським зв'язкам. Ярмарки покликані забезпечити на основі посилення конкуренції товаровиробників розширення асортименту товарів та поліпшення їх якості, створити умови для вільного виходу на споживчий ринок суб’єктів підприємництва, сприяти підприємницькій діяльності, стимулювати виробництво нових товарів і створити передумови для повнішого освоєння споживчого ринку вітчизняними виробниками. 2.Поняття розпродажу та його особливості. Розпродаж — це зниження ціни товару в період несезонного його продажу. Особливостю розпродажу є те, що: 1)Ціни на товари встановлюються нижче за звичайні; 2) Знижки мають поширюватися на весь асортимент представлений в магазині; 3) Розпродаж має тривати лише певну кількість днів. 3.Поняття дефіциту та причини виникнення. Дефіци́т (лат. deficit — «не вистачає») в економіці — перевищення попиту над пропозицією. Дефіцит засвідчує про неспівпадання попиту та пропозиції та відсутність врівноважуючої ціни. Дефіцит товарів та послуг характеризує певний стан кон'юнктури ринку, коли платоспроможний попит перевищує пропозицію при фіксова¬ному рівні ціни. 4.З’ясування сутності затоварювання. Затоварювання – стан ринку одного або декількох товарів, при якому пропозиція цих товарів значно перевищує попит. Це може бути спричинено перенасиченням ринку певним товаром, непопулярністю даного товару або значно завищеними цінами. ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання) 1.Що відмінного між дефіцитом і затоварюванням? 2.Що характерно для розпродажу? V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) - задіяти всіх учнів. 1.Назвати товари для яких є характерним дефіцит, а для яких-затоварювання. VI Додаткові завдання VІІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів) Джерела: VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Корінь навчання гіркий, проте врожай його солодкий» Аристотель) Підсумки. «Учень-це не посудина, яку потрібно заповнювати, а факел, який потрібно запалити» Плутарх.
Предмети > Економіка > Економіка 3 клас > Затоварювання Дефіцит > Затоварювання Дефіцит конспект уроку і опорний каркас
|