Конспект уроку до предметуЕкономіка, 2 клас Тема: Валюта. Курс валют Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Мета: 1 . Сформувати в учнів поняття про валюту ; 2. Пояснити розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3. виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів; Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований Х і д у р о к у: І. Привітання (3 хв) – настрій на позитив ІІ. Релаксація (1 хв) – після серйозного веселе ІІІ. Нова тема (20 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення: П л а н у р о к у: 1. Загальні відомості про валюту Валюта – грошові знаки іноземних держав, кредитні і платіжні документи в вигляді векселів, чеків, банкнот, що використовуються в міжнародних розрахунках. У широкому розумінні, валюта – це кошти що належать центральному банку, казні та комерційним банкам. До епохи капіталізму і на початку його розвитку в обігу перебували срібна і золота, а в деяких країнах лише срібна валюта. З розвитком капіталізму все більшого значення набувають банкноти – кредитні знаки грошей, що їх випускають емісійні банки для заміни металевих грошей, як засіб обігу і платежів. З кінця 18 ст. у Великобританії, а з останньої третини 19 ст. і в ін. каїнах в обігу в основному залишається золото, а також розміняні на золото банкноти. Для загальної кризи капіталізму, яка охопила і валютну систему, характерним є паперова валюта – нерозмінні на золото банкноти, які постійно знецінюються. 2.Понятая валютного курсу Валю́тний курс – вираз ціни грошової одиниці однієї країни в грошових одиницях іншої. Фіксація валютного курсу здійснюється або відповідно до золотого паритету (гарантованим золотим змістом національної грошової одиниці), або за міжнародною угодою. При класичному золотому стандарті, тобто при вільному розміні валют на золото в центральному банку, валютний курс встановлювався в пропорціях до їх золотого вмісту. Класифікація видів валютного курсу. 1. Спосіб фіксації - плаваючий - фіксований -змішаний 2. Спосіб розрахунку - паритетний -фактичний 3. Спосіб встановлення - офіційний - неофіційний 3.Метод встановлення курсу Основним поняттям, створеним для пояснення валютних курсів є паритет купівельної спроможності, ППС (purchasing power parity - РРР), для формулювання якого зазвичай привертають так званий закон однієї ціни: ціна товару в одній країні повинна бути рівна ціні товару в іншій країні; а оскільки ці ціни виражаються в різних валютах, це співвідношення цін і визначає курс обміну однієї валюти на іншу.
Pd - внутрішня ціна (domestic price) даного товару, а Pf - його ціна за кордоном, в сусідній країні (foreign price). Ці ціни являють собою кількість валют, національної для даної країни та іноземної, які дають за одиницю товару всередині країни та закордоном. Відношення цін і буде тим курсом, за яким одну валюту стануть обмінювати на іншу заради купівлі даного товару. ІV. Вправа на фокус уваги (1 хв). Наявність якого із видів прибутків є найважливішим для підприємця (нормального). V. Завдання для закріплення нової теми (10 хв) VІ. Додаткові завдання – самостійна робота VІІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів) VІІІ. Заключна частина уроку Підсумки Література: 1.Підручник «Економіка», В.Г.Мельничук, Г.О.Ковальчук, В.О.Огнев`юк. 2. Підручник «Загальна економіка» за ред. І.Ф.Родіонової. 3. Практикум з економіки для 10-11 класів. 4. Додаткова література
Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Валюта Курс валюти > Валюта Курс валюти конспект уроку і опорний каркас
|