Конспект уроку до предмету Економіка, 3 клас Тема: Обмін (бартер), його недоліки ( продовження) Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку : Обмін (бартер), його недоліки ( продовження). Мета: 1) сформувати в учнів розуміння сутності понять «обмін»,визначити його сутність , основні переваги на недоліки. 2) розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; 3) виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів; Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку : комбінований. Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Вчитель, проглядаючи завдання учня, дивується, як це одна людина могла допустити так багато помилок!.. Учень і каже: - Зовсім не одна. Мені тато допомагав. ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення: Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: ярмарка, розпродаж; дефіцит, затоварювання. План уроку: 1.Особливості бартеру: 1.Предметом договору бартеру є товар, тобто матеріальні та нематеріальні активи, а також цінні папери та деривативи. 2. Сторона договору вважається продавцем того товару, який вона передає в обмін, і покупцем товару, який вона одержує взамін. 3. Товар передається сторонами у власність, повне господарське відання чи оперативне управління 4. Обмін товарами, роботами, послугами за договорами бартеру не опосередковується рухом грошових коштів, що є головною відмінністю цих договорів від договору купівлі-продажу 5. Обмін товарів (робіт, послуг), зазвичай, відбувається на основі еквівалентності їх вартості, що, в свою чергу, нерозривно пов'язане із визначенням ціни товарів (робіт, послуг), що обмінюються. Сторони договорів бартеру мають право самостійно визначати їх вартість без обмежень. характерні особливості: разовий характер; > участь двох сторін; > оформлення угоди одним контрактом; > визначення кінцевої специфікації і обсягу угоди до підписання контракту; 3.Переваги бартеру >спрощення розрахунків >розширення можливостей просування на ринок країни-контрагента >додаткова можливість отримання обладнання в обмін на товар, реалізація якого ускладнена за звичайних комерційних умов >пом'якшення проблеми інвалютного фінансування імпорту 4. Негативні наслідки бартеру для економіки: - поширення тіньового сектора; - ухилення від сплати податків та зменшення надходжень до бюджету; - збільшення трансакційних витрат; - нечітке визначення цін, що заважає ефективному функціонуванню ринку; - стримування розвитку нового бізнесу; - збереження державної монополії в різних галузях економіки. Недоліки бартеру обов'язковість збігу потреб партнерів
- складність переговорів щодо узгодження ціни і кількості зустрічних товарних потоків
- ускладнений контроль узгодженої якості товарів
- односторонність вигоди в бартерній угоді
- значні витрати часу, пов'язані з підготовкою і виконанням угоди
ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання 1. Назвати характерні особливості бартеру. VI Додаткові завдання VІІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів) Джерела: VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Корінь навчання гіркий, проте врожай його солодкий» Аристотель) Підсумки.
Предмети > Економіка > Економіка, 3 клас > Обмін (бартер), його недоліки > Обмін (бартер), його недоліки. конспект уроку і опорний каркас
|