Конспект уроку до предмету Економіка, 3 клас Тема: Корисність товарів Надіслано Биковим Д.Я.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку: КОРИСНІСТЬ ТОВАРІВ. Мета:
- сформувати в учнів поняття про потреби, почергові та другорядні, пояснити головні відмінності;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань.
Обладнання: комп’ютер, зошити для роботи, слайди. Тип уроку: комбінований. Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. «Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже.» «Науки ні вода не затопить, ні огонь не спалить.» Нова тема (35 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу Пригадай! Що називають товаром? Яка важлива особливість у всіх товарів? Здатність задовольнити будь-які потреби людини є КОРИСНІСТЮ товарів. 1. Визнач, чи будуть корисними наступні товари? Підкресли ті, що будуть корисними. Обґрунтуй свою думку. Морозиво, зношене пальто, нові іграшки, розірваний гумовий м'яч, нова повітряна кулька з діркою, ціла повітряна кулька. Спробуй відповісти на питання, які товари корисніші для людини:хліб, сукня, велосипед, меблі, цукерки, ковбаса? Кожний з товарів корисний по-своєму, тому що одне не замінює інше. 2. Обміркуй ситуацію. Біля школи ведмедик з котиком з'ясовували що корисніше: мед чи молоко? Котик наполягав, що молоко корисніше. Воно таке смачне, холодне, у ньому багато чого корисного для зубів, кісток і всього організму. Мишко доводив, що кориснішим є мед. Він духмяний, солодкий і цінний, бо у ньому багато вітамінів. Його можна застосовувати як ліки. Хто правий? Корисність для кожного споживача різна (індивідуальна). 3. Подивись на малюнок. Розкажи, що ти бачиш.
Чи всі діжки будуть мати однакову цінність, корисність для Мишка? Мишко зібрав у лісі 5 діжок меду до наступного літа. Перша діжка необхідна, щоб не померти з голоду, друга - щоб зберегти здоров'я і сили, третя — щоб випікати медові коржики та пряники, четверта - щоб робити медовий напій, п'ята - щоб підгодовувати метелика, якого ведмедик тримає, щоб не було сумно.
Мед у всіх діжках однаковий, він весь цінний, корисний. Подумай, яка з діжок буде мати найвищу цінність, корисність? Познач її на малюнку цифрою 1. Діжки, які будуть мати меншу корисність — цифрами 2, 3, 4, 5 (з зменшуваною цінністю для Мишка). Висновок. Отже, для ведмедика, найкорисніше перша діжка з медом. Корисність кожної наступної діжки меду зменшується. 4. Обміркуй ситуацію, яка сталася із жабкою. Був дуже спекотний день і жабці Ква захотілося пити. Вона мерщій пострибала додому, де в холодильнику стояв компот з лісових ягід. Ква випила аж три склянки холодного компоту. Першу вона винила миттю, навіть не помітивши, як це сталося. Другу - не поспішаючи, а третю - ледь допила. Чи весь компот буде мати однакову корисність? Чи весь компот буде однаково цінним, корисним для Ква? ДОДАТКОВА КОРИСНІСТЬ кожного нового спожитого блага зменшується. 5. Обміркуй ситуацію. Розташуй діжки за номерами, як у завданні 3.
Мишко має 5 діжок меду. Він хоче ще зібрати у лісі суниці, проте кошика у нього немає, а сплести його ведмедик не може, бо не вміє. Проте він знає, що чудові кошики плете їжачок Колюча голова. Взимку буде холодно і Мишкові потрібний светр. Плести светри - у ведмедика лапи косолапі. Однак він чув, що жабка Ква - велика майстриня чарівного клубка. Як вчинити Мишкові? Покажи на малюнку стрілочками які саме діжки з медом ведмедик обміняє на кошик і светр. Зроби висновок. Висновок. Отже, Мишко обміняє з їжачком діжку_на кошик, діжку_____з жабкою на светр, тому що для нього вони є менш корисними і цінними. Подумай, хто виграє від цього обміну? 6. Підкресли товари, які будуть задовольняти одну й ту ж потребу споживача. Обґрунтуй свій вибір. Сукня, блуза, спідниця, светр, чоботи, сир, пензлик, папуга, пенал. Є різні товари, які задовольняють одну й ту ж потребу, тому можуть замінювати один одного, наприклад: маргарин - вершкове масло, сік - лимонад, спідниця і блуза - сукня, стілець - крісло тощо. 7. Наведи приклади товарів, що можуть замінювати одне одного. т о в а р склянка ліжко печиво чоботи телефон 8. Обміркуй ситуації Ситуація 1. Для уроку малювання необхідно принести кольорові олівці. Мама дала тобі 10 грн. на цю покупку. Коробка олівців коштує 2 грн. Скільки всього коробок олівців можна придбати на всі гроші? Чи однакова їх корисність, цінність? Чи однакова для тебе корисність цих олівців? Доведи свою думку. Скільки коробок олівців ти придбаєш? Чому тільки одну? Ситуація 2. На уроці малювання Василько створював картину весни. Він розфарбовував листочки на деревах, травичку олівцем зеленого кольору. Один необережний рух і... олівець зламався. Що можна порадити хлопчикові? Ситуація 3. Мама ввечері буде смажити картоплю і попросила купити тебе півкіло свіжого сала. У магазині сала в цей час не було. Твої дії?
Предмети > Економіка > Економіка, 3 клас > Корисність товарів > Корисність товарів. конспект уроку і опорний каркас
|