Конспект до уроку з предмету Економіка 3 клас Тема: Затоварювання Дефіцит Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
ТЕМА: Затоварювання. Дефіцит Мета:
- сформувати в учнів поняття як здійснюється затоварювання,я кі чинники впливають на це;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв ІІ Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу. План: 1.Сутність затоварювання Послухай, що сталося в магазині Мишка з розповіді Л. Книшової. О.Меншикової та Т. Попової „ Економіка для малюків або як Мишко став бізнесменом", ... Добра малина! Зразу з куща! Що може бути смачніше, корисніше та красивіше! Покупці теж задоволені. Мишко знає вже, що на таку малину можна ціну вищу призначити. А ввечері малина пустить сік, підмокне - Мишко ціну знизить. Тільки ось лихо: малини так багато, що її всю не встигають купувати. Вже декілька разів ведмедик увечері прокислу малину на смітник викидав. Дуже шкода! Не тільки ягоди, але й праця його, Мишка, пропадає! Що трапилося в магазині Мишка? Товар ____ Потреба купити Отже відбулося затоварювання. Коли на ринку товарів більше, ніж потреба їх купити, тобто пропозиція більша, ніж попит відбувається ЗАТОВАРЮВАННЯ.
Але буває навпаки. 2.Сутність поняття дефіцит ... Всю весну магазин Мишка торгував медом. Тим паче, що продавав Мишко його дешевше, ніж Вінні-Пух у свойому кооперативі. Але одного прекрасного дня Мишко несподівано виявив , що його комора зовсім пуста. Він так захопився торгівлею, що не помітив, як всі запаси вичерпалися. В цей час до магазину забіг стурбований Заєць. Він оббігав усі лісові магазини, і ніде не знайшов меду. Може в Мишка він може купити? Дуже захворів його зайчисько-синок. Але Мишко тільки розвів лапами. Так Заєць і пішов... Проаналізуй, що сталося у лісових магазинах. Товар ________ Потреба купити Отже виник дефіцит товарів. ДЕФІЦИТ ТОВАРУ, ГРОШЕЙ - типове явище для економіки. Коли на ринку покупців, готових купити товар більше, ніж продавців, які продають цей товар - відбувається дефіцит, тобто пропозиція менша, ніж попит. Дефіцит грошей відбувається у випадку, коли витрати перебільшують прибуток. ДЕФІЦИТ - від латинської - нестача чого-небудь. Причини існування дефіциту- різні. Головназних-НЕДОСТАТНЄ ВИРОБНИЦТВО ТОВАРІВ. Існує ШТУЧНИЙ ДЕФІЦИТ - коли товарів виробляється достатньо, але купити їх важко. Товари навмисно не вивозяться з бази, складу з метою підвищення на них ціни. Дефіцитними можуть бути не тільки товари особистого споживання. Може бути дефіцит засобів для нормального господарювання: * вирощується, але не зберігається урожай; * починається і не закінчується будівництво; * виробляються товари, але неякісні; . * відсутні кваліфіковані робітники, грамотні спеціалісти; * бракує відповідальності та довіри. Подумай, як дефіцит впливає на добробут країни? 3. Наведи свої приклади штучного дефіциту. 4. Розв'яжи задачі. Задача 1. При розподіленні сімейного бюджету П'ятачкові завж-І ди виділяли 10 лісових гривнів. Але в цей раз мама показала порожній гаманець і відповіла так: „У цьому місяці у нас були непередбачені витрати і сьогодні я не можу дати тобі ці гроші. Зачекай початку місяця." Що відбулося? Поясни, дай пораду родині П'ятачка.
Задача 2. Цього року Мишко добре приготувався до зимового сезону: у магазині і лижі, і санчата, і ковзани, і одяг для зимових розваг. Випав сніг і лісові мешканці із задоволенням почали купувати ці товари. Два місяці торгівля йшла добре. Але несподівано і лижі, і ковзани, і санчата припинили купувати. Обійшов Мишко усі лісові магазини. Там така сама історія. Здивувався Мишко: „Чому такий якісний, потрібний товар ніхто не купує?" Що відбулося у магазині Мишка та лісових магазинах? Допоможи ведмедику.
Це цікаво! В історії часто траплялось — витрати країни перевищували прибутки. Виникав збиток - дефіцит. Так, в часи короля Людовика XVI його жінка - Марія-Антуанетта стала винною в тому, що державна скарбниця (казна) виявилася порожньою. За марнотрадтво її прозвали Мадам „Дефіцит". Жінка витрачала страшенні гроші з державної казни на придворних служників. Ще більше вона витрачала на свій одяг, коштовності, бали, маскаради. За 15 млн. луїдорів вона купила палац у Сен-Клу, за 14 млн. - замок у Рамбуйє. Це призвело до економічного кінця влади і її особистої загибелі.
Спробуй скласти свої задачі на вивчені на уроці поняття. Задача 1.________________________________________________________
________________________________________________________________
Задача 2.________________________________________________________
_________________________________________________________________
Дай відповіді на запитання : 1. Що полегшала поява грошей? 2. Як називається нестача чого-небудь. 3. Будь-які торги з метою продажу товару, закупівлі сировини. 4.Що це за загальний (універсальний) товар, який береться як плата. 5. Кількість грошей, які покупець повинен сплатити, щоб придбати 1 одиницю товару: 1 шт., 1 кг, 1 ящик тощо.
Предмети > Економіка > Економіка 3 клас > Затоварювання Дефіцит > Затоварювання Дефіцит конспект уроку і опорний каркас
|