KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект до теми Дріб як частка двох чисел

 Конспект до уроку з предмету Математика 4 клас
Тема: Дріб як частка двох чисел

Надіслано Канахіною О. Г.,вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема: Закріплення знань про дроби. Повторення вивченого  
  матеріалу.

Мета: вчити учнів розрізняти цілі і дробові числа, оперувати такими
числами на практиці, порівнювати дроби між собою, знаходити
частину від цілого.
Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальні
здібності. Зацікавлювати дітей до ознайомлення з відкриттями
видатних математиків різних епох.
Виховувати зацікавленість до вивчення математики, повагу до
  народних звичаїв та традицій (святкування Великодня).
Обладнання :мультимедійні слайди, кошик з страусовим, курячим та перепелиними яйцями,мяка іграшка – курка,на листочках – чарівний квадрат
Хід уроку
І Організація класу

Привітання з гостями.
Сьогодні у нас не звичайний урок, урок-звіт. Все, чому ми вчилися протягом 4 років, я б хотіла, щоб ви показали на уроці: ваше велике бажання вчитися, ваше вміння користуватися мат. формулами, вашу логіку і вміння швидко робити будь-які обчислення. Щоб присутні на уроці гості відчули музику... музику чисел, адже недарма є такий вислів: Математика – симфонія чисел.
Тобто, коли числа розташовані не хаотично, а певній послідовності, чітко, правильно, згідно з математичними законами. Для цього нам потрібен математичний слух.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Математична розминка (гама)
• Які числа називаються натуральними?
• Чому нуль важливе число? Хто першим ввів 0?
• Які 2 великі групи чисел ви знаєте? (цілі і дробові)
• Як називаються числа у дробі? (чисельник і знаменник) На що вони вказують?
• Як знайти 5/6 від числа30, ¾ від числа 20, 7/10 від числа 90? (25, 15, 63)
• З’єднайте рівні дроби (комп’ютер)
• На екрані формули aㆍb, (a + b) ㆍ2, v ㆍt, s : t. Записати ці формули в такій послідовності: периметр, швидкість, відстань, площа.
ІІІ Основна частина
1. Перші акорди. Розв’яжіть ланцюжком приклади.
_40723 3505 7265 4536 14
3251 2451 26 324
37472 6207 43590
12163 14530
188890
2. Другий акорд
На екрані комп’ютера прості рівняння. Назвати компоненти і як знайти невідомий компонент.
Х + 5 = 20
30 – х = 20
х ㆍ 4 = 28
15 : х = 3
3. Розв’язок складного рівняння.
888 : (30 - х) = 37
30 – х = 888 : 37
30 – х = 24
х = 30 – 24
 х = 6
Математичний релакс
- Пригадайте, чий це портрет? (А. Дюрера)
- Хто такий Альбрехт Дюрер?(художник, математик, теоретик симетрії)
- Що Альбрехт Дюрер створив?(магічний квадрат). Цей квадрат лише маленька частина величезної картини.
- Які магічні секрети заховані в цьому квадраті?
- Складіть за цими секретами свій магічний квадрат. Назвіть його своїм ім’ям. Цей квадрат подаруємо вчителю математики.
- Пограємо! Називати ланцюжком числа. Числа, кратні 2 –ха-ха,, 3 – не зіб’юсь.

4. Розв’язок задачі.
Ви, мабуть, звернули увагу, яка у мене на столі сидить курка. Давайте подивимось, на чому вона сидить. Це яйця страуса, курки та перепілки. Найбільше яйце у світі – страуса, з одного такого яйця можна приготувати яєчню, що буде рівноцінною, як з 40 курячих яєць.
Зараз давайте розв’яжемо задачу про ці яйця.
Маса страусового, курячого та 12 перепелиних яєць -2 400грамів. Страусове яйце важить 7/8 всієї маси, куряче яйце – 2/100, а решту ватажать 12 перепелиних яєць. Яка маса кожного яйця?
1)2400:8ㆍ7=2100(г)- маса страусового яйця.
2) 2400:100ㆍ2= 48(г)- маса курячого яйця.
3)2400 – (2100+48)= 252(г)- маса 12 перепелиних яєць.
4) 252:12= 21(г)- маса перепелиного яйця.
Яйце ще з прадавніх часів вважається символом життя. Єгиптяни уявляли собі всесвіт в образі яйця. Стародавні перси вірили , що спочатку не було нічого, крім божества. Нарешті народилося яйце. Коли яйце дозріло, воно появило всесвіт. Ще тоді, за тисячі років до Різдва Христова був звичай фарбувати яйця, найчастіше в червоний колір, бо красивий. В храмах були витесані з каменю яйця, як символ усього, що народжується. Як ви гадаєте, що першим з’явилося, курка чи яйце?
- Яке свято, пов’язано з цим символом в наші дні.
- Коли це свято святкують?
Великдень, за легендою, називається та тому, що в той час, коли Христос родився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити докупи, щоб був один тодішній. Тоді, було, як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розіп’яли Христа, дні поменшали.
5. І останній акорд сьогоднішньої нашої математичної симфонії у її логічне завершення – це логічне завдання. (На комп’ютері)
Знайти Р прямокутника зі сторонами 4 і 5 см(18см), а якщо домалювати поруч ще такий самий, який буде Р?
Хто порахував, вигукує „Еврика!”
ІV Підведення підсумків, оцінювання
Діти і вчителі утворюють велике коло. Всі ви з нетерпінням чекаєте на 5 клас, 5 пальчиків на нашій долоньці, давайте зараз ланцюжком передамо п’ять.
Додатково.
Фокус. Задумайте число, але не називайте мені його. Помножте його на 2, а отриманий результат на 5. назвіть відповідь. (Треба відкинути від числа 0 і отримаєш задумане число)   

Предмети > Математика > Математика 4 клас > Дріб як частка двох чисел > Дріб як частка двох чисел. Конспект уроку і опорний каркас