Конспект до уроку з предмету Економіка, 2 клас. Тема: Трудові ресурси. Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею «Гранд»
Т е м а у р о к у: «Трудові ресурси» Мета:
- навчити розв’язувати учнів завданн згідно теми та аналізувати статистичний матеріал;
- сформувати в учнів розуміння сутності трудові ресурси;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань, сприяти професійній орієнтації учнів.
Обладнання: комп’ютер, підручники, слайд-шоу.
Тип уроку: комбінований.
Х і д у р о к у:
І. Привітання (3 хв) – настрій на позитив Проведення вступної гри: Хоч як не вигадуй, Хоч як не крути – Самі не приходять Поштові листи. Само не спроможне Змолотись зерно. Із пряжі само Не зітчеться сукно. Самі не підводяться новобудови, Самі не напишуться вірші чудові. Ми все це так само, як тата і мами, Повинні робити своїми руками. Стіл, за яким ти ось сидиш. Дивак, на котрому заснеш, Пенал і ручка, пара лиж, Тарілка, зошит, ніж... І кожний цвях, і кожний дім, І кожна скибка хліба – Усе це створено трудом, А не звалилось з неба. За все, що створено для нас, Ми дякуємо людям. Прийде пора, настане час. І ми трудитись будем. Про які ресурси згадує в своєму вірші Г. Глушньова "Своїми руками". ІІ. Релаксація (5 хв) – розмова з дітьми на тему «Чи працюють у вас батьки і ким» ІІІ. Нова тема (20 хв) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу поміркуй:
- Навіщо людям працювати.
- Хто може бути успішною людиною
- Ким би ти хотів стати в майбутньому (професія)
Епіграфом до нової теми уроку є відомий вислів: «Жити – значить працювати. Прця – життя людини» (Вольтер). Сьогодні ми будемо говорити про прцю та види професій, які існують. А вам необхідно уважно слухати і приймати безпосередню участь в занятті, адже нова тема є досить цікавою і важливою для вас, як майбутнього цієї країни.
П л а н у р о к у:
1) Поняття трудових ресурсів. 2) Суб’єкти трудових ресурсів. 3) Професія та види професій. Трудові ресурси – це люди, які необхідні для виробництва товарів та надання послуг, які володіють професією, знаннями та працюють. Суб’єктами трудових відносин є чоловіки та жінки працездатного віку (чоловіки – 16-60, жінки – 16-55). Професія – це рід трудової діяльності людини, предмет його постійних занять, а також наявність знань і умінь, досвіду, що дає можливість добре виконува ти його вид роботи. Професії поділяються за родом діяльності (види професій). Підприємницька ідея(думка) - початок всіх справ. Вона виникає у людини із здібностями, знаннями, професією ІV. Вправа на фокус уваги (5 хв). 1. Виконай завдання Каркуші.
Прочитай. Яким словом можна назвати ці предмети? Тканина фарба ґудзики нитки змійка ножиці праска швейна машина Це-_________________. Які? Познач напроти кожного предмету відповідними буквами (Пр., К., Тр.). Для виробництва яких товарів чи надання послуг, на твою думку, вони необхідні?
V. Додаткове завдання – колективна робота Прочитай уважно вірш А. Костецького «Головна професія». Спитай у тата і у мами, Які професії у них.
Професій різних є чимало, Сповна їх вистачить на всіх. Та є одна з - поміж професій, Якої вчаться всі в житті. Вона для кожного найперша, Якої вчитимешся ти! Учитель, лікар чи геолог, Письменник, слюсар чи кресляр – Всі називають головною Одну професію - школяр ! Бо всім відомо, що без школи, Без знань, що мусиш там набуть, Не станеш у житті ніколи Тим, ким в дитинстві мрієш буть !
Знайди назви професій у вірші. Підкресли олівцем червоного кольору, якщо результатом праці людей цих професій є товар, а зеленим — послуга. VІ. Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівнів) Подумай і вибери те, що, на твою думку, необхідно для отримання професії школяреві. З'єднай стрілочками.
Іноземний автомобіль Порядність Розум Гроші Добрі знання Школяр Здоров'я Чесність Бажання Високий зріст Красивий одяг Навчання в коледжі чи інституті
Написати невеликий твір-мініатюру на тему: «Які професії у моїх батьків? І яку професію я хочу мати?»
VІІ. Заключна частина уроку. Запам’ятайте, шановні, немає професії з великої букви, але є фахівець з великої літери. І не професія обирає людину, а людина – професію… Підсумки
Предмети > Економіка > Економіка 2 клас > Трудові ресурси. > Трудові ресурси. конспект уроку і опорний каркас
|