Конспект до уроку з предмету Економіка 7 клас Тема:Конкуренція з метою збільшення прибутку. Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд".
Тема уроку: “ Конкуренція з метою збільшення прибутку ”. Мета:
- сформувати в учнів поняття конкуренції та основної її цілі;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку: комбінований Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. “Найкраща витрата часу – це праця”. “ Хто багато робив, той і багато знає ”. Так говорить українська народна мудрість. Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого. ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Анекдоти:
Слідчий запитує свідка: - Ви знаєте, скільки вам дадуть за неправдиве свідчення? - Обіцяли "BMW".
Податковий інспектор запитує підприємця: - У вас - збиткова діяльність. Звідки ж кошти на будівництво маєтку? Підприємець: - Я впіймав золоту рибку. Ну й попросив у неї ... Податківець: - Думаєте, я повірю? Підприємець: - Не вірите!? Поїхали, маєток покажу! ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів, використання демонстраційного матеріалу Питання з повторення:
- Як змінюється попит на конкурентному ринку при зміні ціни товару? (обернена залежність)
- Кого можна назвати головним суб’єктом ринкових відносин? (споживача, адже саме його потреби створюють попит, що є визначальним для ринкової економіки)
- Що таке пропозиція та як визначають її розмір?( Пропозиція - це сукупність товарів, які представлені на ринку. Її розмір визначається кількістю товарів, що пропонуються для продажу в певний період за існуючими цінами.)
Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головного матеріалу сьогоднішнього уроку: конкуренції з метою збільшення прибутку. План. 1. Поняття конкуренції, її визначення. Що ж таке КОНКУРЕНЦІЯ? Чи потрібна конкуренція? Якщо так, то кому вона необхідна? (ВИРОБНИКОВІ, ПРОДАВЦЕВІ, щоб завоювати своє місце, свого покупця на ринку з метою отримання прибутку. СПОЖИВАЧЕВІ, щоб мати змогу вибирати найдешевші, найзручніші, найякісніші товари в залежності від своїх потреб та фінансових можливостей) (мозкова атака) «На охочого робочого діло найдеться» ( українська мудрість). Отже КОНКУРЕНЦІЯ Конкуренція - це боротьба між приватними товаровиробниками за вигідніші умови виробництва і збуту товарів; за капіталізму - боротьба між капіталістами за одержання найвищого прибутку. Термін “конкуренція” з лат. concurrentia означає - змагання, суперництво. Існує безліч визначень конкуренції, деякі з них: Конкуренція - це війна всіх проти всіх (Фрідріх Енгельс). Конкуренція - це боротьба між капіталом за отримання максимального прибутку. Конкуренція - боротьба між фірмами за один і той же сегмент ринку. Конкуренція - суперництво між окремими особами, зацікавленими в досягненні певної мети кожний для себе. Конкуренція - суперництво в який-небуть галузі, боротьба за досягнення кращих наслідків. Можна зробити поспішний висновок, що конкуренція - це зло, але це не так. Конкуренція - втихомирює егоїзм і регулює ціни, кількість. Конкуренція має свої позитиви і негативи. До плюсів можна віднести те, що конкуренція - є двигуном економічного прогресу, є знаряддям інноваційного прогресу, знижує витрати на одиницю продукції, підбирає життєздатні фірми. До мінусів можна віднести те, що конкуренція - призводить до економічних криз виробництва, розорення і безробіття, призводить до хижацького використання ресурсів, інколи переростає у недобросовісну конкуренцію.
Мета конкуренції — отримання надприбутку Її механізм — підвищення продуктивності праці, зменшення витрат виробництва, зниження індивідуальної цінності товару. Результатом є формування ринкової ціни товару... 2. Види конкуренції.
Для того, щоб привернути покупців, продавці використовують КОНКУРЕНЦІЮ: ЦІНОВУ НЕЦІНОВУ Продавці намагаються привернути покупців насвій бік за рахунок зниження ціни. - Продавці намагаються привернути покупців на свій бік за рахунок посилення реклами; - надання додаткових послуг; - покращення якості товарів та сервісу. Конкурувати можна між собою по-різному. Економічна наука розрізняє (в залежності від кількості продавців) КОНКУРЕНЦІЮ:
ДОСКОНАЛУ, ЧИСТУ. На ринку велика кількість продавців та покупців, які знаходяться в абсолютно рівних умовах. Вони не можуть диктувати один одному ціну. У житті таке буває дуже рідко. Прикладом такої конкуренції американці вважають свою Нью-Иоркську біржу на Уолл-стріт.
НЕДОСКОНАЛУ На ринку велика кількість продавців, які знаходяться не в однакових умовах: у одного краща реклама, у другого своє коло покупців, у третього краще місце для торгівлі тощо. Така конкуренція більш розповсюджена.
ОЛІГОПОЛІЮ На ринку переважають декілька фірм-гігантів. Наприклад, автомобільне та комп'ютерне виробництво, назви найбільших з яких відомі усьому світові.
МОНОПОЛІЮ На ринку переважає одна компанія. ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)
- Чи конкуруєте Ви в школі за щось?
- З'єднай слова, які найбільше підходять за змістом до поняття конкуренція:
Отже, КОНКУРЕНЦІЯ – це______________________________ V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів
Недалеко від магазина «Комп’ютер для всіх» є магазин комп’ютерних товарів «Хакер». Директор магазину «Хакер» вирішив знизити ціни на свої товари, щоб привернути покупців. Це приклад -_____________________________.
У кінці 70-х років XX століття на ринку копіювальної техніки панувала американська компанія «Ксерокс». Це приклад -_____________________________.
Магазини «Тканини» і «Прем'єра» знаходяться навпроти по обидва боки проспекту і торгують тканинами. У магазині «Прем'єра» зробили ремонт, запросили досвідченого кравця, який може розкроїти за бажанням покупців тканину, відкрили відділ, де можна купити ґудзики, молнії і різні необхідні дрібниці, провели лотерею з подарунками між покупцями. Це приклад -_____________________________. VI Додаткові завдання Цікаві факти:
- Чи знаєте Ви, що найбажанішою метою кожної компанії – стати монополістом?
- Чи знаєте Ви, що 95% нових компаній банкрутують в перші роки свого існування в тому числі через жорстку конкуренцію?
VII Домашнє завдання Джерела:
- ________________________________________________________
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...) Підсумки. “ Не взявшись за сокиру, хати не зробиш.”(укр. нар. мудрість)
Предмети > Економіка > Економіка 7 клас > Конкуренція з метою збільшення прибутку. > Конкуренція з метою збільшення прибутку. конспект уроку і опорний каркас
|