Конспект до уроку з предмету Економіка 9 клас Тема: Закон України „Про захист прав споживачів”. Надіслано Биковим Д.Я., вчителем Міжнародного ліцею "Гранд"
Тема уроку: “Закон України „Про захист прав споживачів”. Мета:
- сформувати в учнів поняття про права споживачів та про захист цих прав;
- розвивати пізнавальні інтереси в учнів ,логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;
- виховувати творчу активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;
Обладнання: комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди. Тип уроку:комбінований Хід уроку. I Привітання (настрій на позитив) – 1 хв. “Знання – сила” . (Френсіс Бекон) Я сподіваюсь, що ви отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого. ІІ Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе Анекдоти:
- Економіст - це фахівець, який завтра буде знати, чому те, що він пророкував учора, сьогодні не трапилося.
- Економісти відповідають на запитання не тому, що знають на них відповіді; вони відповідають тому, що їх запитують.
ІІI Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу Епіграфами до нової теми уроку є слова Публія Сіра (на дошці) – « Краще зовсім не знати чого-небудь, ніж знати погано» та Лао-Цзи «Хто думає, що осяг усе, той нічого не знає». У чому головний зміст цих висловів? План. 1. “Закон України „Про захист прав споживачів”, його мета та основні розділи. Що ж таке права споживачів? Що вам відомо них? (мозкова атака) Закон України "Про захист прав споживачів" ( В редакції Закону № 3161-IV (3161-15) від 01.12.2005 ) Розділ I Загальні положення Розділ II Права споживачів та їх захист Розділ III Громадські організації споживачів(об'єднання споживачів) Розділ IV Діяльність органів влади у сфері захисту прав споживачів Розділ V Прикінцеві положення Головна мета : Цей Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. 2. Права споживачів Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», виробники зобов’язані надавати споживачам таку інформацію (стаття 15): • назву товару; • найменування або відтворення знака для товарів і послуг; • дані про нормативні документи, вимогам яких має відповідати вітчизняна продукція; • дані про основні властивості продукції, а для харчових продуктів — про їх склад; • відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин і позначку про наявність або відсутність у складі продукції генетично модифікованих компонентів; • дані про ціну (тариф), разом із сумою податків та інших обов’язкових платежів; • умови придбання та правила зберігання продукції; • гарантійні зобов’язання виробника; • дату виготовлення; • правила експлуатації чи споживання; • найменування та контактну інформацію про виробника продукції, а також про осіб, які здійснюють ремонт або технічне обслуговування; • термін придатності. Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на: 1) захист своїх прав державою; 2) належну якість продукції та обслуговування; 3) безпеку продукції; 4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця); 5) відшкодування шкоди (збитків), завданих дефектною чи фальсифікованою продукцією або продукцією неналежної якості, а також майнової та моральної (немайнової) шкоди, заподіяної небезпечною для життя і здоров'я людей продукцією у випадках, передбачених законодавством; 6) звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав; 7) об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів). 3. Обов’язки споживачів Споживачі зобов'язані: 1) перед початком експлуатації товару уважно ознайомитися з правилами експлуатації, викладеними в наданій виробником (продавцем, виконавцем) документації на товар; 2) в разі необхідності роз'яснення умов та правил використання товару - до початку використання товару звернутися за роз'ясненнями до продавця (виробника, виконавця) або до іншої вказаної в експлуатаційній документації особи, що виконує їх функції; 3) користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), встановлених виробником товару (виконавцем) в експлуатаційній документації; 4) з метою запобігання негативним для споживача наслідкам використання товару - застосовувати передбачені виробником в товарі засоби безпеки з дотриманням передбачених експлуатаційною документацією спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил в документації - дотримуватися звичайних розумних заходів безпеки, встановлених для товарів такого роду. ІV Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання) • Як визначити, якісний товар (послуга) чи ні? • Чи попадав хтось із вас або членів вашої родини в подібні ситуації? Наведіть приклади. V Завдання для закріплення нової теми (10 хв.) -задіяти всіх учнів
- Записати поради споживачу, який купив неякісний товар.
- Розглянути етикетку товарів, розказпти, про що ви довідалися з неї. Намалювати свою етикетку з необхідною інформацією
VI Додаткові завдання
- Борис вирішив пошити собі до дня народження костюм. Він звернувся в ательє. Був обумовлевний термін виконання замовлення. Але в зазначений час костюм не був готовий, тому Борис змушений був вдягти старий костюм.
- (У цьому випадку споживачу не була своєчасно надана послуга).
- Бабуся придбала в кіоску на ринку баночку сметани. На ній не були вказані дата виготовлення і термін придатності. А сметана виявилась несвіжою.
(У цьому випадку споживач отримав неповну інформацію щодо придбаного товару та неякісний сам товар). VII Домашнє завдання (з урахуванням трьох рівней) Джерела:
VIII Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...) Підсумки. “Чим повніше джерело знань, тим глибше река життя”. (Валентин Доміль) Література:
Додаткова література
Предмети > Економіка > Економіка 9 клас > Закон України „Про захист прав споживачів”. > Закон України „Про захист прав споживачів”. конспект уроку і опорний каркас
|