Гіпермаркет Знань>>Музика>>Музика 4 клас. Повні уроки>> Колискові пісні. Тридольний розмір. Повні уроки. Повні уроки
Тема:Колискові пісні. Тридольний розмір. Колискова "Ой ходить сон" Мета уроку:Вивчення жанру колисковоі пісні. Виховувати інтерес та любов до української пісні. Опанування тридольного розміру. Тип уроку:Навчально-виховний. Діти, як ви вважаєте для чого малюкам потрібно співати колискових пісень? Можна сміливо сказати, що колискові пісні є універсальним терапевтичним засобом. Фахівці рекомендують починати спів колискових малюкові ще в період вагітності. Доведено, що дитина в утробі матері сприймає музику, мову, інтонації голосу. Новонароджений, слухаючи пісеньки, які мама співала йому, впізнає їх і заспокоюється, скоріше починає реагувати на мамин голос і видавати у відповідь мелодійні звуки. У співаючої жінки відбувається сповільнення ритмів серцевих скорочень, тиск приходить в норму, до дитини надходить більша кількість кисню. Відбувається гармонізація її серцебиття, а разом з коливаннями навколоплідних вод дитина отримує ніжний масаж тільця.
Чому нам подобаються колискові:Співуча українська мова… Її слова, немов струмок, переливаються різними барвами. Дітлахи змалечку чують чудовий передзвін у колискових піснях своїх мам та бабусь і закохуються у його співучість. Сама колискова – оберіг, лагідна усмішка та ніжність неньки, дорога скарбниця народної мудрості і самобутньої творчості. З давніх-давен передає народ своїм нащадкам через пісенну творчість любов до Батьківщини та своїх пращурів, учить добру і справедливості. Але не менш пізнавальні і сучасні колискові. З їх допомогою малеча вчиться розмовляти, запам’ятовує та наспівує сучасні мелодії відомих мультиків. Пізнає світ, адже колискова - перша пісня в їх житті, виконана виключно для них з любов’ю та ніжністю. В Білорусі колискова називається – колиханкою. Послухаємо:
Щоб проникнутись чарівністю та спокоєм колискової я вам прочитаю казочку: КолисковаНіч... Тиха чарівна ніч... У бездонному синьому Небі пливе срібний Місяць... Молодий і дужий Вітер погойдує ним ніжно-ніжно, ніби колискою. Він то голубить і пригортає Місяць, то ніжним подувом легко відводить його убік. Срібний Місяць гойдається у бездонному Небі, як човен... На борту човна сидять малесенькі Ангелики і стривожено поглядають навкруги... Вони когось виглядають... Деякі Ангелики обережно ловлять манюні кришталеві зорі, любуються ними, як чарівними самоцвітами, і укладають на ложе човна. Зорі колишуться на цьому ложі, перекочуючись з боку на бік... Інші Ангелики ловлять у просторі ніжний серпанок і загортають у нього теплі заколисані зорі. У човен заглядає Бог... Він ніжно усміхається, торкається заколиханих теплих зірок... І гладить по голівці кожного старанного Ангелика... Щасливі Ангелики виводять колискову. Ніжна пісня лунає у Космосі, як чарівна сопілка Бога, а у човні – зручно лежать щасливі і сонні дитинчата: Люлі-люлі, колисанка Для Іванка і Оксанки... Люлі-люлі, крапелинка Для Юрасика й Іринки... Люлі-люлі, дві краплинки Для Андрійка і Даринки... Люлі-люлі, крапелюсі Для Жоржика і Мартусі... Люлі-люлі, Срібні Лілії Для Тарасика і Юлії... Люлі-люлі, рідний Всесвіт Для Василька і для Лесі... Люлі-люлі, три краплинки Для Віталіка й Галинки... Люлі-люлі, Божі роси... Для Михася і Миросі... Люлі-люлі, вже Світанки... Для Євгенка й Адріанки... Люлі-люлі, срібні Хмари Для Ганнусі і Захара.. Люлі-люлі, Хмарок двійко Для Марічки і Сергійка... Люлі-люлі, ясних клейнодів Це для Олі і для Володі... Люлі-люлі, мрії-Мрії Для Інґвара і Надії... Люлі-люлі, ясні Ранки Для Олександра і Тетянки... Люлі-люлі, ясна Зірка, Це для Мірка, мого Мірка :) Чутно дужий Вітер. «Тихше! Тихше...» – просять Ангелики. То прилетіли Лелеки. Кожен Лелека заглядає у човен і акуратно бере сповиток із ніжного серпанку. У сповиточку лежить немовлятко, воно сонно позіхає і зручно вмощується. Лелеки летять додому – на Землю... Вони знають вірну дорогу. Цієї ночі у когось з’являться такі довгождані маленькі дива ... :) Темп пісні завжди помірний і не дивно що найчастіше колискова виконується у тридольному розмірі. Тридольний розмірСаме тридольний розмір можна визнати носієм образу ліричного, пісенного характеру. Розмір 3 / 4 - це тридольний розмір, в якому кожна частка триває чверть За кожною сильної часткою йдуть дві слабкі долі. Давайте разом послухаємо колискову і про диригуємо на 3 / 4:
Спробуйте написати слова для колискової пісні. Вивчити напам’ять колискову «Ой ходить сон»
Урок з музики. Дороніної Н.І. Викладач класу спеціального фортепіано. Світловодська дитяча музична школа № 1 Кіровоградської обл. "Українська музика" Антона Рудницького. Історично-критичний огляд чи Пасквіль?.- Чікаго: Видання Комітету Оборонців Української культури, 2004.- 60с. Над уроком працювали: Пилипенко В.В. Дороніна Н.І. Відредаговано та надіслано: Пилипенко В.В. Предмети > Музика > Музика 4 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: