Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Кодування графічної інформації.
Тема
Мета
Тип уроку
Хід урокуВступЗ появою графічних станцій у вигляді комп'ютера розпочався новий етап в освоєнні ПК -машини як засобу обробки графічної інформації. Адже комп'ютер здатний не тільки вирішувати обчислювальні завдання, але і показувати, візулізувати будь-які процеси на дисплеї. Графічний інтерфейс користувача став стандартом програмного забезпечення різних програмних областей. Можливо, це пов'язане з людською психікою: наочність сприяє швидкому вивченню і розумінню.
Форми графікиБудь-яка графіка представляється в аналоговій або дискретних формах. Аналогова форма - це мальовниче полотно, дискретне зображення – малюнок, виконаний на струменевому принтері, яке складаєтсья з безлічей різнобарвних маленьких крапок. Зображення з аналогової форми (папір, фото-, кіноплівка) у цифрову (дискретну) форматується шляхом дискретизації – наприклад, шляхом сканування.
Кодування графічної інформаціїКодування - це перетворення символів однієї знакової системи в іншу. Всі комп'ютерні зображення розділяють на два основні типи: растрові і векторні.
Інформація про кожну таку крапку містить комп'ютерна відеопам'ять. Векторна графіка створюється із примітивних об'єктів таких як лінія, крива, крапка, прямокутник, трикутник, коло тощо. Ці елементи (і їх обсяг) описуються за допомогою математичних формул.
- Графічна інформація являє собою зображення, побудоване з конкретного числа крапок (пікселів) – це і є просторова дискретизація. Цей процес можна зрівняти із зображеннями, побудованих з мозаїки. У такому зображенні кожній мозаїці (крапці) привласнюється свій код кольору Кодування кольоруПри кодуванні кольору відбувається його розкладання на основні складові - їх три (червоний, синій, зелений). Змішуючи ці кольори виходять різні відтінки.
Кількість кольорів N і кількість інформації I, зв'язані між собою і обчислюються по формулі: N=2i. Такі вихідні дані необхідні для кодування кольору кожної окремо крапки.
Кількість біт, необхідних для кодування кольору пікселя - це глибина кольору. Кольорові зображення будуються із двійковим кодом кольору кожної крапки. Ця інформація зберігається у відеопам'яті. Такі зображення змінюють глибини кольору - 8, 16, 24 і 32 біта. Кольорова картинка народжується на екрані шляхом змішування трьох базових кольорів: червоного, зеленого та синього. Ця колірна модель називається RGB (по перших буквах англійських назв квітів - Red, Green, Blue)
Наприклад, при глибині кольору в 24 біта (по 8 біт на кожний колір або канал) виходить N=28 =256 рівнів інтенсивності, задані двійковими кодами - від 00000000 (мінімальної ) до 11111111 (максимальної).
Графічні режими моніторівРозглянемо формування растрового зображення на екрані монітора, розміром 800х600 крапок. Розраховуємо необхідний обсяг відеопам'яті для графічного режиму 800х600 і глибиною кольору в 24 бита. Усіх крапок на екрані 480 000 (800 множимо на 600). По такій же аналогії розраховуються обсяги відеопам'яті і для інших популярних графічних режимів – 1024х768, 1280х1024, 1440х900, 1600х1200 і т.д.
Самоконтроль1. Форми графіки. 2. Що таке кодування? 3. Типи графіки і їх кодування 4. Як відбувається процес кодування кольору? 5. По якій формулі кодується колір? 6. Розкажіть про графічні режими мониторів.
Завдання
Список використаної літератури1. Урок на тему "Зображення", Голубев М. М., м. Таганрог 2. Урок на тему «Кодирование изображения», Гимадиева М. Ш., учитель информатики, Шалинская COШ, Республики Татарстан. 3. Сиденко Л. Компьютерная графика и геометрическое моделирование. - Питер, 2009 г. 4. Гурский Ю., Гурская И. , Жвалевский А. Компьютерная графика. Photoshop CS3, CorelDRAW X3, Illustrator CS3. Трюки и эффекты. - Питер, 2008 г. 5. Шокуров А. В., Михалёв А. В. Кодирование изображений с последующим возможным оптимальным декодированием // Успехи мат. наук., 2007 г.
Гімадієва М. Ш. Голубєв М. М. Соловйов М. С.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: