Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 10 клас. Повні уроки>> Зарубіжна література:Зображення трагізму дрібниць життя” в оповіданнях Чехова.Повні уроки Тема: Зображення трагізму дрібниць життя” в оповіданнях Чехова Мета:Ознайомити учнів з творчістю А.П. Чехова, мотивація навчальної діяльності, - розвиток аналітичного мислення учнів; Тип уроку:урок - лекція Хід уроку:
У березні 1888 р. повістю «Степ» Чехов дебютував в «товстому» журналі «Північний вісник». «Степ» з'явився свого роду підсумком ранньої творчості Чехова, увібравши всі його відмінні риси: гумор, ліризм, майстерність побутової зарисовки і пейзажу. Одночасно в ній з'явилася нова якість, властива багатьом пізнішим творам: картина життя зростає в ній до узагальнення, до символу. Чехов збирався написати продовження «Степу» і сформулював основну думку, яку хотів виразити в ньому: «Російське життя б'є російську людину так, що мокрого місця не залишається, б'є на зразок тисяча кілограмового каменя...
Не дивлячись на зростаючу популярність, Чехов був невдоволений собою. Він прагнув не до слави, а до творчої діяльності. У 1890 р. він вирушає до Сибіру, а потім на Сахалін, де проробляє величезну роботу, зробивши перепис населення Сахаліну, для чого збирає 10 тисяч статистичних карток. Було зібрано також велику кількість документальних матеріалів про життя сахалінських каторжників і місцевих жителів. Чехов відвідував в'язниці, розмовляв з місцевими жителями. На Сахаліні Чехов пробув більше трьох місяців, потім через Індійський океан, Середземне і Чорне море, відвідавши Японію, Гонконг, Сінгапур, Цейлон, Константинополь, прибувши в порт Одеси, на поїзді повертається до Москви.
Сюжет розповіді "Будинок з мезоніном" розпочинається зі знайомства художника з сім'єю Волчанінових, вдовою таємного радника і двома її дочками. Чехов тонко розкриває характери героїв, з властивою йому витонченістю описує життєві сцени, не залишаючи без уваги і краси природи. Мені здається, письменник спеціально часто веде опис вечорів і ночей, щоб створити деякий тривожний фон. У читача відразу ж з'являється "тревожинка", він здогадується, що в цьому будинку, на жаль, далеко не все благополучно. Будинок населяють досить цікаві люди: "Мати, Катерина Павлівна, колись, мабуть, красива, тепер же стара не по роках, хвора задишкою, сумна, розсіяна" жінка. Її старша дочка Лідія - "тонка, бліда, дуже красива, з цілою копицею каштанового волосся на голові, з маленьким упертим ротом". Лідія дуже самостійна дівчина. Вона звикла жити на свої доходи. Працюючи вчителькою в місцевій школі, вона отримує 25 рублів в місяць і дуже гордиться, що матеріально не залежить від сім'ї. Молодша сестра Женя "не брала участі в серйозних розмовах, її в сім'ї ще не вважали дорослою і, як маленьку, називали Мисюсь". Вона теж була гарна собою.
Список використаних джерел: |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: