KNOWLEDGE HYPERMARKET


Значення шахів в житті людини

Гіпермаркет Знань>>Шахи>>Шахи 1 клас>> Шахи: Значення шахів в житті людини

Статті до предмету Математика 8 клас.

Тема «Значення шахів в житті людини».


Шахи – це дуже захоплююча та інтелектуальна гра. Її можна розглядати, як окремий вид спорту, а можна і як науку чи мистецтво.


Шахи

Займаючись грою в шахи, у школярів розвиваються такі якості, як увага, посидючість та винахідливість. За грою в шахи діти вчаться робити певний вибір, вміти достойно перемагати та тримати удар. Ця гра сприяє підготовці дитини до сприйняття дорослого життя. Вони виховують у школярів силу волі, не абияку витримку та загартовують характер. Але, перш за все, в цьому віці, шахи для дитини є цікавим та приємним проведенням часу.

Знайомитися з шахами та розпочинати навчання грі в шахи, потрібно починаючи з початкових класів, має великий позитивний вплив на психічний розвиток дитини. Шахи допомагають в розвитку пам’яті, уваги, мислення та дає задатки у формуванні управляти своєю поведінкою.

Заняття з шахів відкривають дитині шлях до творчості, розвивають комунікативність та відкритість. Завдяки цим урокам у дитини з’являється можливість до самореалізації, вони дозволяють учням розширити коло спілкування і подолати замкнутість.

Таким чином, граючи в шахи, школярі можуть навчитися:

• По-перше, вмінню передбачувати наперед свої дії та зважувати наслідки;
• По-друге, вивчаючи шахову дошку, дитина вчиться обачності. Продумуючи той чи інший хід, учень намагається прорахувати свої можливості та можливості противника, щоб уникнути непередбачуваного удару.
• По-третє, ця гра виховує у дітей обережність та вміння продумувати гру неспішно і обдумано.

Адже ця гра в якійсь мірі є відображенням життєвих обставин. Тому, перш ніж поставити фігуру, потрібно добре обміркувати всі ті наслідки, які можуть виникнути під час гри.


Шахи

Уміння грати в шахи – це ціла наука, яка спрямована на формування у дітей гармонійної, високоморальної та творчої особистості. Діти, граючи в шахи, вчаться спостерігати за суперником, робити певні висновки та виявляти закономірності.

Висновок

Таким чином, можна дійти до такого висновку, що шахи мають позитивний вплив не тільки на психічний стан дітей, але й на його фізичний розвиток. Гра в шахи вчить дітей бути наполегливими та досягати поставленої мети не тільки в грі, а й в життєвих обставинах. Шахи приймають участь в розвитку інтелекту, вмінню мислити логічно та вмінні управляти своїм часом.

А головне, що дає гра в шахи, то це те, що завдяки творчому процесу гри, діти продовжують рости та розвиватися.

Предмети > Шахи > Шахи 1 клас > Заняття шахами сприяє розвиткові творчого мислення, інтуїції, фантазії, дисциплінованості > Заняття шахами сприяє розвиткові творчого мислення, інтуїції, фантазії, дисциплінованості. Статті