KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звуки т, т´.Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова: Звуки [т], [т´]. Повні уроки.

Тема: Звуки  [т], [т´]. Закріплення звукового значення букви в, умінь читати з нею склади, слова і речення.

Содержание

Мета:

Вчити визначати звуки в словах, ознайомити з буквою «т».Розви¬вати умінь читати з нею склади, слова і речення.

Тип уроку:

навчально - виховний
Хід уроку:
Розглядаємо малюнок трактора.
 T83t.jpeg
-         Що зображено на малюнку?
-         Трактор. Поставимо питання: Що?
-         Який звук ви почули на початку слова? [т] Демонструються букви Тт.
Виліпимо букви Тт.

T83t6.jpeg
Подивіться сюжет, яку тварину ви побачили?



Ось послухайте уважно:

T83t1.jpeg
Тигр – руда смугаста кiшка,
Ця кицюня дика трiшки.
Тигр навчить нас карате
На малюнку, там, де "Т".

T83t2.jpeg

Фізкультхвилинка:


Діти лісом гуляли, Діти ходять по кімнаті.
За природою спостерігали.
Вгору — на сонце — Дивляться на сонце, рух «ліх-
подивились, тарики». промінчиками зігрілись.
Метелики літали, Імітують метелика.
Крильцями махали.
Дружно плеснімо: раз, Плещуть в долоні.
два, три, чотири, п'ять.
Треба нам букет зібрать. Присідають, імітують букет
Раз присіли, два присіли, в руках.
В руках дзвоники задзвонили.
Вправо дзвін: Нахилили тулуб вліво —
Дінь-дінь! вправо (з «букетом»).
Вліво дзвін: Показують пальцями і слідку-
Дінь-дінь! ють поглядом, як бджола летить
На ніс сіла бджола. і сідає на ніс.
Друкування букв «Тт» і слів тигр, так.
Слухання вірша:
Т. Корольова
ВІРШ ПРО ТАТА

Все на світі вміє тато:
І шпаківню змайструвати,
Вміє довгий цвях забити,
Може борщ смачний зварити,
Вміє рибу він ловити,
Мамі дарувати квіти,

Смажить шашлики у лісі
Та казки читать Марисі,
Запускати в небо зміїв…
Все на світі татко вміє!
От якби ж ще для сестрички
Він навчивсь плести косички!..
Який знайомий звук у слові тато?
 
 T83t3.jpeg

Гра "Злови букву"


Оплесками ловимо букву Т



Найдавнішим різновидом є казки про тварин. Улюблені герої цих творів - хитрунка-лисиця, полохливий заєць, вовк-лихоманець, вайлуватий ведмідь. Боротьба звірів за своє існування нагадує життя людей, їхні позитивні риси або вади.

Слухання казки:

T83t4.jpeg
ЗВІРІ БУДУЮТЬ ХАТУ - Казка Про Тварин
Зійшлася раз дичина в лісі: вовк, лис, кіт, заєць, когут, дик і качка та й стали ся радити. Вовк каже: «Самому небезпечно ходити по лісі, то би добре було, аби ми усіма разом ходили, перебували», А дик каже: «Се би добре було, але як хочете, то покладьмо собі хату, аби-м мали де перебувати в зимі, як метіль, мороз буде». Качка, кіт і когут пристали на тото та й кажуть: «Добре, покладім». Вовк каже: «Мені вашої хати не треба; які-сте дурні, як хочете хати, то кладіть собі». Каже: «Як буде мороз, метіль, то я піду в село за вівцями та й мені хати не треба». А лис также каже: «Та й мені хати не треба; як буде мороз та й метіль, то я піду в село за курми, залізу під стріху та й перебуду». А заєць так. само каже: «І мені хати не треба; як буде метіль, то зайду у сад, де є багато молодих дерев, обгризу кору, залізу у солому та й буду там сидіти». Вовк каже: «Будем видіти, що з того буде!» Та й усі три пішли, а тих четверо ся лишило.
Як вони пішли, тогди взялися до роботи. Качка каже: «Ходім, найдем таке місце на хату, щоби була під хатов вода». Пішли вони, найшли таке місце та й взялися до роботи. Дик рив землю, качка воду носила. Як наносила води, то тогди пацюк замісив, зробив болото, та й когут робив глевки, а кіт уже мастив. Поклали вни хату, а качка каже: «Коли-м поклали хату, то ще викопаймо у хаті таку яму, аби була вода — як прийде зима, аби я не ходила далеко». Та й дик вирив таку яму, і качка наносила води повну яму тоту, а кіт каже: «Коли-м поклали хату, то покладьмо ще й піч, аби я мав де в зимі загрітися». А когут каже: «Коли-м поклали хату, то покладьмо ще жердку, бо я не призвичаєний на голій землі спати». Та й як вони вже ту жердку поклали, тогди пацюк каже: «Що-сте хотіли, то вже маєте; зробім же тепер постіль, аби я на голій землі не ночував». Пішли вони у ліс, наносили багато листя, зробили постіль та й вже по їх роботі. Каже дик: «Тепер ходім, наносім собі всілякої поживи».
Порозходили вони ся, кожде носило для себе. Дик носив кукурудзи шульки, бараболі рив, що десь були там за лісом, качка собі бурякового листя наносила багато, а кіт миші лапав, горобці та й носив, а когут носив зерно, всілякі хробаки. Наносили вони вже того досить, зачали складати. Пацюк клав свою поживу попід стіни, качка під припічок понакладала, когут поробив полички та й на полички всьо складав также, а кіт миші складав на піч на комин, а горобці в комин вішав. Поскладали вни вже собі всьо в порядку, посідали та й сидять, як у бога за дверми. Кіт сидить на печі та й муркотить, когут на жердці піє, качка талапається в воді, а дик ліг собі на свою постіль, простягся та й рохкає.
Але потис мороз, повіяла метіль. Вони собі позаходили до хати, ані гадки, вже всьо мають. Але вовк дуже змерз, нагадав собі, що добре йому казали хату класти. Каже: «Піду, буду їх просити, аби мі пустили до хати, аби-м ся хоть загрів». Прийшов він під хату, ледве дихає та й каже: «Втворіть, бійтеся бога, бо загину». А тоті всі четверо з хати кажуть: «Ми таких, як ти, до хати не пускаєм; ти казав, що тобі хати не треба». Кажуть: «Ти йди в село за вівцями». Вздрів вовк, що вже його не пускають, постояв трохи під хатов та й пішов.

T83t5.jpeg
Але лис з зайцем также позмерзали, ледве живі. Та й заєць ішов і лис ішов, та й здибали вни ся. Лис питає зайця: «Куди ти йдеш?» А заєць каже: «Я видів, що уже тоті поклали хату, та йду, хоть ся загрію». А лис каже: «Та й я йду, ходім оба». Прийшли вони під хату та й знов гуркають, штукають: «Втворіть, бо загибаєм». А тоті в хаті вчули, що то лис з зайцем, та й кажуть: «Ідіть собі геть, ви не хотіли хату класти; ви казали, що вам хати не треба». Кажуть: «Ми вас не пускаєм. Ти, лисе, йди в село за курми, а ти, заєць, іди та й залізеш у солому та й там перебудеш».
Вздріли вони, що вже їх не пускають до хати. Але там був під хатов дірявий горнець, вони залізли в той горнець та й байці конець.
Дітки, скажіть а які слова з буквою Т ви запам’ятали?
Молодці ви гарно працювали і заслужили на мультфільм:


Підсумок.


-         Яку букву ми вивчили? Звук [т] - голосний, чи приголосний.
-         Які склади називаються прямими?
-         Які слова треба запам’ятати і вміти їх надрукувати?
Список використаних джерел:
Урок - гра для учнів початкових класів "Зоряна година" Гайдай Галина Володимирівна, учитель початкових класів Житницької ЗОШ І -ІІІ ступенів.
Використання дидактичного матеріалу на уроках в школі для дітей із вадами зору. Кошарська Л.Л. Житомир – 2009
Збірник кращих загадок для дітей 5-9 років"Добробут у рідному домі".2010р.
Фізкультхвилинки та ігри на уроках у початкових класах. Методичні поради. 2010р.
"Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана.
Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р.
Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.
Над уроком працювали:
Гайдай Галина Володимирівна
Кошарська Л.Л.
Пилипенко В.В.
Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас