KNOWLEDGE HYPERMARKET


Звуки п, п´ Закріплення звукового значення букви . Повні уроки

Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Письмо. Читання. 1 клас. Повні уроки>> Українська мова:Звуки п, п´ Закріплення звукового значення букви . Повні уроки

Содержание

Тема:

Звуки [п], [п´]. Закріплення звукового значення букви п, умінь читати з нею склади, слова і речення.

Мета.

Закріпити поняття про губні завжди тверді приголосні звуки; усвідомлено розпізнавати звук п, позначення його буквою «пе», вправляти у читанні слів, складів, речень. Розвивати фонематичний слух, уміння здійснювати звуко-буквені зіставлення, утворювати нові слова; мовленнєву компетенцію, виховувати інтерес до навчання, піклування про своє здоров'я; дружні стосунки.

Тип уроку:

формування та вдосконалення вмінь і навичок.


Організаційний момент:

Дітки давайте пригадаємо правила поведінки в школі.

Ось дзвінок вже дав наказ,
до роботи, в добрий час.

T73p.jpeg

Актуалізація опорних знань.

- Повторимо БУКВИ, які ви вже вивчили. Я читаю, ви уважно слухаєте, яка буква частіше повторюється, ту і викладаєте.

T73p11.jpeg

Перша зустріч

─ Хто така? – спитав художник – Малювати тебе можна? ─ «А»; будь ласка; мій портрет… ─ «А» велика – це намет… ─ Чи курінь, що на баштані… ─ «А» - не літера остання; Починаю алфавіт!.. Мій маляточкам привіт. А як звали лікаря чкий лікує всіх тварин? Дітки, скажіть будь ласка, як звати лікаря який лікував усіх звіряток? Так правильно це лікар Айболить. Давайте разом пригадаємо як вона починається: Добрий лікар Айболить! Він під деревом сидить. В нього може лікуватись

І корова, і вовчиха, І жучок, і черв'ячок,
І ведмедиця!

Всіх зціляє в одну мить Добрий лікар Айболить!


Відгадайте загадку.

Ось до класу всіх скликає Голосистий цей дзвінок.

І ми радо поспішаєм

Не в садок, а на ... (урок) А зараз ми переглянемо мультфільм, ваше завдання запам’ятатиякомога більше слів на букву У:

Придумайте слова з буквою О. Овал, сова, овочі, ожина, обруч, коло, оса, коса.

Запам’ятаємо чистомовку:

Са - са - са - прилетіла оса. Су - су - су - не чіпайте осу.

Мотивація навчальної діяльності.

T73p2.jpeg

Відгадайте загадку.

Він співає на паркані
У червоному жупані й чобітку:
Ку-ку-ріку! (Півень)

T73p51.jpeg

Попищали, попищали. Дружно просо подзьобали - і до матері стрибочком жовті збіглися клубочки, Заховались під крило, Наче їх і не було. Треба загадку кінчати, Ці клубочки – то ... (курчата) А їхня мати - ... (курка) Маємо ось таку гарну родину.

– Кого ви бачите?
– Скільки курочок ліворуч від півника?
– Скільки курочок праворуч?
– Опишіть півника.

Слухання казки:

Був собі котик і півник, та й побратались. От котикові треба іти по дрова, він і каже півникові: «Сядь же ти, півнику, на печі та їж калачі, а я піду по дрова; та як прийде лисичка, то не озивайсь!» Пішов. Коли ж біжить лисичка. «Півнику, братику, одчини! Півнику, братику, одчини! Як не одчинеш, оконце видеру, борщик виїм і тебе возьму». А півник каже: «То-ток, то-ток, не велів коток! То-ток, то-ток, не велів коток!» От лисичка оконце видрала, борщик виїла і півника взяла. Несе його, а він кличе котика — співає: Мій котику, Мій братику! Несе мене лиса За кленові ліса, За крутії гори, За бистрії води... От котик почув, прибіг, одняв півника і поніс додому та й каже знов: «Гляди ж, півнику, як прийде лисичка, не одкликайся, бо тепер я піду дальше!» Пішов. А лисичка вже й біжить. Стук-стук у віконце: «Півнику, братику, одчини! Як не одчинеш, оконце видеру, борщик виїм і тебе возьму!» А півник усе: «То-ток, то-ток, не велів коток!» От вона оконце видрала, борщик виїла і його взяла. Несе, а півник знову: Мій котику, Мій братику! Несе мене лиса За кленові ліса, За крутії гори, За бистрії води... Раз проспівав — не чує котик; він вдруге голосніше — котик прибіг, одняв його і поніс додому та й каже: «Тепер же я піду далеко-далеко, і хоч як уже будеш кричать — не почую; то вже мовчи, не озивайся до лисички!» Коли ж ізнов лисичка: «Півнику, братику, — каже, — одчини! Півнику, братику, одчини! Як не одчинеш, оконце видеру, борщик виїм і тебе возьму!» А півник: «То-ток, то-ток, не велів коток!» От лисичка оконце видрала, борщик виїла і його взяла. Несе, а півник співає — раз, вдруге, втретє... Котик не почув, а лисичка й понесла півника додому. Увечері приходить котик додому — нема півника. Він зажуривсь, а далі зробив собі бандурку, узяв мішок і молоток і пішов до лисиччиної хатки. Став і заграв: А в лиски-лиски новий двір, Чотири дочки — на вибір, П'ятий Пилипко, Та й той мій! Пилипко-липко, вийди на ринку — посмотри; Як бубни бубнять, як сурми сурмлять — погляди! А лисичка саме пекла палянички. От старша дочка лисиччина і каже: «Мамо, піду я подивлюсь: хто се так гарно грає, й паляничку возьму». А лисичка каже: «Іди!» І дала їй паляничку. Дочка пішла, а котик її — цок, та в лобок, та в мішок, та й знов став грать. От і друга дочка каже лисичці: «Піду і я, мамо!» Лисичка каже: «Іди, доню!» І їй дала паляничку, і ся пішла. А він і ту — цок, та в лобок... А після і третя дочка, і четверта. А Пилипко ждав-ждав і каже: «Піду я, мамо, зажену їх, — чого вони так забарились!» Пішов. А котик і його — цок, та в лобок, та в мішок. А послі в хату до лисички — і її убив, та тоді дивиться, що півник уже без стегенця, — витяг борщик, достав стегенце, притулив до півника та й поніс його додому. От вони живуть і хліб жують, і постолом добро возять.

T73p3.jpeg

Розучування скоромовки

Пильно поле пильнували, перепелів пильнували

Фізкультхвилинка

Ходить квочка коло кілочка, водить діток коло квіток. Квочка каже: Квок! Квок! Ось золотий кілок!

T73p4.jpeg

Творчі вправи. Робота в групах.

Скласти речення з розрізаних слів. Прочитати його здивовани, запитуючи, радісно.

І СІЛО СОНЦЕ НА СОСНУ. ІІ НА КИЛИМ РОЗСИПАЛИ СЛИВИ. ІІІ НА НИВІ ІВАН.

А на останок для вас сюрприз:


Підсумок уроку.

– Чи сподобався вам урок?
– Яке завдання було виконувати легко?
– А яке складно?
– Я дякую вам за співпрацю. Всього найкращого!


Список використаних джерел:

Урок з української мови для учнів початкової школи.Святченко Ольга Миколаївна,учитель початкових класів.Костянтинівська спеціалізована школа Смілянського району Черкаської обл. Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО  — 2009 р. "Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2009 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2009 р. Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.

Над уроком працювали Святченко О. М. Балема Г.О. Пилипенко В.В.


Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Українська мова > Українська мова 1 клас