Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 6 клас-Інформатика 7 клас>>Інформатика: Задачі
Задачі
2. 60 аркушів книжки мають товщину 1 см.Яка товщина книжки, в якій 240 сторінок? 3. Мишко запитав у батька: «Котра година?» «А ти здогадайся,— сказав батько. — 10 годин тому від початку доби пройшло стільки ж часу, скільки залишиться до кінця доби через 2 години». 4. У розиграші кубка шкільної ліги з футболу брали участь 32 команди. Нічийних результатів ігор не було. Команда, яка програвала, вибувала зі змагання. Скільки всього ігор відбулося? 5. Кожен з 35 шестикласників є читачем хоча б однієї з двох бібліотек: шкільної та районної. З них 25 учнів користуються шкільною бібліотекою, 20 — районною.Скільки учнів є читачами обох бібліотек? Скільки учнів користуються тільки шкільною бібліотекою? 6. На городі достигли чотири гарбузи. Як, користуючись терезами без гир, розташувати їх у порядку зростання ваги, викопавши не більше п'яти зважувань? 7. Розставте між цифрами знаки арифметичних дій і, якщо потрібно, дужки, щоб отримати правильну відповідь: 8. На полонину вийшли п'ятеро туристів: Тарас, Галина, Сашко, Олена та Михайло. Сашко йде попереду Михайла, Олена — попереду Тараса, але позаду Михайла, Галина — попереду Сашка. В якому порядку йдуть туристи? 9. Чотири подруги прийшли на ковзанку кожена зі своїм братом. Вони розділилися на пари і почали кататися. З'ясувалося, що в кожній парі хлопчик вище за дівчинку, і жоден не катається зі своєю сестрою. Найвищий на зріст — Юрій Клименко, наступні — Павло Сердюк, Олеся Сердюк, Микола Проценко, Галина Проценко, Дмитро Перепелиця, Оксана Перепелиця та Ірина Клименко. Хто з ким катався? 10.У родині четверо дітей. їм 5, 8, 13 і 15 років. Імена дітей: Ганна, Віктор, Тетяна, Світлана. Скільки років кожній дитині, якщо одна дівчинка ходить до дитячого садочка, Ганна старша за Віктора і сума років Ганни та Тетяни ділиться на З? 11. Яку найменшу кількість олівців слід одночасно взяти з коробки, не заглядаючи до неї, щоб серед них були хоча б два олівці одного кольору, якщо в коробці знаходяться олівці: 12. Заповніть порожні клітинки 13. Скільки трикутників і скільки чотирикутників зображено на малюнках:
15. На уроці праці учні виготовили 5 паперових ковпаків: три червоних і два білих. Потім вчителька провела з ними таку гру. Вона запропонувала трьом учням сісти за парти один за одним. Попереду сів Віталій, за ним Ігор, останній—Петро. На кожного з них, починаючи з Петра, наділи по ковпаку. Кожен, не по-вертаючись назад, повинен був визначити колір свого ковпака. Петро, побачивши білі ковпаки Віталія та Ігоря, відразу сказав, ковпак якого кольору на ньому. Як він здогадався? Коли Ігор почув відповідь Петра, він швидко визначив, що на ньому білий ковпак. Як він здогадався? Коли Віталій почув відповіді друзів, то одразу зробив висновок про колір свого ковпака. Як він міркував? 16. На уроці праці учні виготовили 5 паперових ковпаків: три червоних і два білих. Потім вчителька провела з ними таку гру. Вона запропонувала трьом ученицям сісти за парти одна за одною. Попереду сіла Марічка, за нею Ганнуся, остання — Катерина. На кожну з них, починаючи з Катерини, наділи по ковпаку. Кожна дівчина, не повертаючись назад, повинна була визначити колір свого ковпака. Катерина, побачивши ковпаки Марічки на Ганнусі, сказала, що вона не може визначити колір свого ковпака. Ганнуся, почувши відповідь Катерини, теж сказала, що не може визначити колір свого ковпака. Тоді Марічка правильно визначила колір свого ковпака. Як міркувала Марічка, і якого кольору на ній ковпак? 17. Зібрався Іван-царевич на бій із Змієм Гориничем, триголовим і трихвостим. Була у Івана-царевича чарівна шабля. Одним ударом вона могла відрубати або одну голову, або дві, або один хвіст, або два. Але, якщо у Змія Горинича відрубати один хвіст, то виростають два, якщо відрубати два хвости, то виростає голова, якщо відрубати голову, то голова виростає знову, якщо відрубати одразу дві голови, нічого не виросте. За скільки ударів Іван-царевич може відрубати Змію всі голови і всі хвости? 18. Зійшлися два пастухи Іван і Петро. Іван говорить: «Віддай мені одну вівцю, тоді в мене буде овець удвічі більше, ніж у тебе». А Петро йому відповідає: "Ні! Краще ти віддай мені одну вівцю, і тоді в нас буде овець порівну". Скільки овець було в кожного з них?
22. Двоє туристів йдуть з пункту А до пункту В. Перший турист іде зі швидкістю 4 км/год і в момент виходу другого знаходиться на 8 км попереду нього. Швидкість другого туриста 6 км/год. Разом з другим туристом був песик Тузик, яки й побіг попереду хазяїна зі швидкістю 15 км/год. Він наздогнав першого туриста, повернувся назад до хазяїна, потім знову наздогнав першого туриста, потім знову повернувся до хазяїна. І так він бігав поки другий турист не наздогнав першого. Який шлях пробіг Тузик? 23. Знайти число, яке при діленні на 2 дає остачу 1. при діленні на З - остачу 2, при діленні на 4 - остачу 3. при діленні на 5 - остачу 4, лри діленні на 6 - остачу 5, і яке ділиться на 7 без остачі. 24. На столі лежать три купки сірників. В одній 11 сірників, в другій 7, а в третій 6. Потрібно перекласти сірники так, щоб в кожній купці було по 8 сірників. До купки можна докладати тільки таку кількість сірників, яка в пій є на момент перекладання. Спробуйте це зробити за 3 перекладання. 25. Малюк може з'їсти 300 г варення за 6 хв, а Карлсон — удвічі швидше. За який час вони з'їдять це варення разом? 26. Пасажир проїхав половину всього шляху, ліг спати і спав до тих пір, поки не залишилося їхати половину того шляху, який він проїхав сплячи. Яку частину всього шляху пасажир спав? 27. Уздовж бігової доріжки на рівних відстанях один від одного стоять 12 прапорців. Перший прапорець стоїть на старті. Біля восьмого прапорця бігун був через 8 с після старту. Через який час він буде біля останнього прапорця?
Ломаковська Г.В., Колесніков С.Я., Ривкінд Й.Я. Інформатика 6 клас Вислано читачаму з інтернет-сайту
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика задачі та вправи,самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ) підручники основні і допоміжні тематичні свята, девізи статті національні особливості словник термінів інше Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: