Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 11 клас. Повні уроки>>Зарубіжна література:Екзистенціалістська забарвленість проблем пізнання сенсу бутя.Повні урокии Тема: Екзистенціалістська забарвленість проблем пізнання сенсу бутя
Мета:Аналіз характер екзистенціалізму в романі А. Камю «Чума». Тип уроку:навчально – виховний Хід урокуФактом біографії письменника, що багато в чому визначив життєву долю і філософську позицію, з'явилася хвороба. Так, із-за туберкульозу, на який з 1930 року хворий письменник, звалилися надії на продовження навчання в Еколь Нормаль - вищій школі, що готує університетських викладачів філософії, розвалився перший брак. Історія романуРоман «Чума»,написаний в 1947 році, став надзвичайно популярним і з тих пір був неодноразово переведений на багато мов. Зміст роману не вичерпується історією епідемії смертельної хвороби, що обрушилася на місто Оран в 194. році. Недивлячись на те, що написана історія епідемії досить правдоподібний, роман все ж є чимось великим. Назва роману, принаймні в ті роки, неминуче асоціювалася із словосполукою «коричнева чума», і тому прийнято вважати, що «Чума» - алегорія Другої Світової Війни і французького Опору. Не відкидаючи таке прочитання назви роману, необхідно сказати, що така однозначність буде все-таки спрощенням. Змоделювавши ситуацію людської трагедії, Камю спробував вказати і дорогу подолання трагедії. Мета твору:
Мужність, скромність і простота, з якою головні герої роману, роблять свою важку справу, можливо, з'явилися причиною того, що герої роману декілька схожі один на одного, за що письменникові неодноразово докоряли як художника. Нам здається, що Камю свідомо обмежував себе, намагаючись відповісти на важливіші питання. «Погранична ситуація», що будить до справжнього життя героїв романа, не завжди є наслідком їх власної смертельної хвороби. Камю показав в романі, що існують речі і положення, що викликають в душі людини могутній стихійний протест, що виникає з відмови бути байдужим очевидцем чужого нещастя. Джерелом моральної поведінки людини, згідно Камю, є сама людина, з його волею, з його відчуттям справедливості, з його витребеньками, врешті-решт. Через всі страждання і жахи епідемії Камю доніс до читача свою віру в духовні сили людини сучасної цивілізації, яка під впливом філософії скептицизму готова була вже зовсім переконатися в собі. Можна сказати, що чума змусила оранців перевірити ще раз своє відношення до звичних моральних норм і цінностей. Варіанти імморальної поведінки (мародерство, пияцтво, жадання сатурналій і так далі) перед лицем смертельної небезпеки не заперечуються Камю, але роман побудований так, що читач розуміє: люди, що вибирають не їх сіль землі.
Ви переглянули відео, тепер спробуйте знайти характерні особливості які є загальними для роману і вашого світобачення.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: