KNOWLEDGE HYPERMARKET


Довідка для виконання підрахунків по датах для рішення математичних задач

Довідка для виконання підрахунків по датах для рішення математичних задач
             
Великий український письменник І.Я.Франко відомий усьому світові, його творами вже давно захоплюються і дорослі, і діти.
              Перед вами віхи життя і творчості І.Я.Франка.
 
Franko.jpeg
1. Народився І.Я.Франко 27 серпня  1856  року.
2. Івася віддали до школи, коли йому було _6_ років і вже через _10_ днів він 
 навчився читати.
3. В _11_ років хлопець залишився без батька, а в _16_  і без матері.
4. І.Я.Франко побував у Києві у 1885  році.
5. Повне зібрання творів письменника вміщене у _50_томах.
6. Помер І.Я.Франко 28 травня  1916  року.


            Видатний український письменник І.Я.Франко народився в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту на Львівщині у родині сільського коваля.
            Малий Івась (Ясьо – так звала сина мати) змалку любив бувати у батьковій кузні, куди сходились селяни, щоб поспілкуватися, почути новини, переповісти цікаві, часто фантастичні історії. Згодом письменник не раз казав, що отой вогонь батьківської кузні, силу якої він узяв у свою душу на далеку життєву дорогу, не згасав уже ніколи.
             Ще дуже маленьким Івася віддали до школи, де навчали українською, польською та німецькою мовами. Він був дуже здібним і вже через кілька днів навчився читати, а згодом знав напам’ять майже всього Шевченка.
              Життя Івася не було безхмарним. Дуже рано він залишився без батька, а згодом і без матері. Усі клопоти з утримання сім’ї взяв на себе вітчим Гриць Гаврилик – добрий і розумний чоловік. Він доклав чимало зусиль, аби талановитий хлопчина став освіченою людиною.                                                      
              Іван Франко навчався на філософському факультеті Львівського університету, але закінчити його завадила політична діяльність. Юнака кілька разів арештовували, а згодом виключили з університету. Проте бажання вчитись не залишило Івана і через деякий час він закінчив Чернівецький університет і навіть захистив дисертацію на ступінь доктора філософії у Відні.  
              Неоціненним залишається внесок Івана Франка у літературу. Батько чотирьох дітей, він написав чимало цікавих казок, які об’єднав у збірку і видав у ХІХ ст. під назвою «Коли всі звірі говорили». На думку письменника, казки змушують дітей сміятися і думати,розбуджують цікавість та увагу до явищ природи. До збірки увійшла і казка «Фарбований лис», яку ми вивчали у п’ятому класі.
                «Життя,  – говорив Франко,  – мені мало всміхнулося, а діти були тим  весняним сонячним промінням, яке зігрівало моє серце». У 1896 р. він писав: «Правда, скупенька моя наука. Самі початки. З того ще чоловік мудрим не буде. Але я старався подати вам спосіб, як собі далі радити, як далі вчитися. Бо вчитися, діти мої любі, треба далі і далі, раз у раз, весь вік». Це справді пророчі слова Великого чоловіка. Сказані більше сотні років тому, вони актуальні і нині. На  уроках математики, інших предметів учитель подає вам основні віхи науки, вказує основні способи розв’язання задач, основні напрями, куди слід рухатись до здобуття знань. А  чи станете ви високо освіченими, всесторонньо грамотними людьми, залежить від вас, і тільки від вас.
               Ми пишаємося тим, що великий письменник двічі відвідує Київ. Він сподівався на Великій Україні знайти матеріальну і культурну підтримку  своїй ідеї видання політичного журналу, а натомість знайшов свою долю (Ольгу Хоружинську).
               Помер Іван Якович Франко 28 травня 1916 року. Письменника по праву вважають продовжувачем традицій Тараса Шевченка. Це відзначив Дмитро Павличко: «Шевченко народив, а Франко виховав українську націю». І, безперечно, продовжує виховувати сьогодні, адже його творчість хвилює і дітей, і дорослих. І в цьому розумінні він – безсмертний.                             
             

Предмети > Математика > Математика 5 клас > Порівняння натуральних чисел за допомогою координатного променя > Порівняння натуральних чисел за допомогою координатного променя. Реферати