Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 7 клас>>Зарубіжна література: Динамічний сюжет героїко-романтичної повісті. Використання фольклорних мотивів, засобів (гіперболізація). ТЛ: героїко-романтична повість.
Теорія літератури. Героїко-романтична повість. Романтичний герой Повість Андрія Чайковського «За сестрою» є героїко-романтичною. «Героїко» означає героїчна за змістом, а «романтична» — незвичайна, пригодницька за подіями. Проте пригадай спочатку особливості повісті як літературного жанру: — прозовий розповідний твір; — за обсягом повість більша, ніж оповідання; — у повісті розповідається про одну або декілька подій одного чи декількох головних героїв протягом досить тривалого часу. Справді, художній твір «За сестрою» написано в прозовій формі, він значно більший, ніж оповідання, і події в ньому відбуваються протягом тривалого часу. Отже, жанрові особливості повісті ми згадали. А що ж у ній героїчного? Сама назва твору вже засвідчує подвиг заради сестри, ризик, неймовірні вчинки, тобто героїзм. А пригадай перипетії, які тривають упродовж усієї подорожі Павлуся від полону сестри Ганни до її визволення: утеча пораненого хлопця від татар, споглядання козацько-татарських баталій, ночівля в степу, зустріч із харцизою Каримом, продаж Павлуся татарам, служба головного героя Сулейманові-ефенді та його синові Мустафі й, врешті, повернення сестри завдяки Павлусевій кмітливості та хитрості. Невже це не романтика? Отже, героїко-романтичною називають ту повість, у якій зображено героїчні вчинки виняткового героя у надзвичайних обставинах. Зрозуміло, що такого героя у надзвичайних обставинах теж називають романтичним. Композиція художнього твору Читаючи повість Андрія Чайковського «За сестрою», ти, мабуть, помітив, що вона, окрім сюжету з його елементами (експозиція, зав'язка, розвиток дії, кульмінація, розв'язка), має ще й позасюжетні елементи. Вони не впливають на розвиток подій у творі, а лише допомагають глибше й рельєфніше відтворити реалії зображуваного в ньому (опис приміщення, пейзаж, портрет героя). Особливо помітними тут є висловлювання дійових осіб (монолог, діалог, полілог), які оживляють розповідь, роблять її динамічнішою, глибше розкривають характери героїв повісті. Усі ці частини називають компонентами художнього твору, і саме вони становлять його композицію. Отже, композиція (з латин. — складання, створення) — це будова художнього твору, розташування й співвідношення всіх його компонентів: сюжетних, позасюжетних елементів, висловлювань героїв твору тощо.
О.М. Авраменко "Українська література 7 клас" Вислано читачами інтернет-сайту
Завдання та відповіді з української літератури по классам, планування уроків з української літератури 7 класу, домашнє завдання та робота
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|