Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 10 клас. Повні уроки>> Інформатика: Геоінформаційні системи в Інтернеті.
Тема
Мета
Тип уроку
Хід урокуПоняття геоінформаційної системиГеоінформаційна система (ГІС) - система, яка здатна до аналізу, зберігання, обробки, надання доступу і візуалізації просторових даних. ГІС об'єднує традиційні операції при роботі з базами даних з можливістю візуалізації і географічного (просторового) аналізу, які надає карта.
Сфери застосування ГІС-землекористування -інженерні комунікації -фінанси, економіка -геодезичні і картографічні роботи -екологічний супровід господарської діяльності -маркетингові дослідження -нерухомість -транспортна система -будівництво -телекомунікації і зв'язок -нафтогазова галузь -навігація і моніторинг -дорожнє господарство
Структура геоінформаційної системиСтруктура ГІС - це її складові частини і взаємозв'язок між ними. Який же склад ГІС? - дані (просторові дані): географічні (місце розташування об'єкту на земній поверхні, фотознімки з космосу, аерознімки), табличні або описові дані, пов'язані з географічними; - апаратне забезпечення (комп'ютер, комп'ютерні і телекомунікаційні мережі, зовнішні накопичувачі пам'яті, сканери і т. д.) - програмне забезпечення для зберігання, введення, аналізу і візуалізації географічної інформації - технології (методи, порядок дій) - фахівці, які працюють з програмними продуктами і розробляють плани їх використання при рішенні реальних завдань.
Геоінформаційні системи в МережіВ Інтернеті використання ГІС втілено в електронні карти місцевості і в супутникову навігацію.
-багатим і потужним інструментарієм створення і редагування об'єктів -базами даних -спеціалізованими облаштуваннями сканування, друк і іншими технічними рішеннями -засобами Інтернет -космічними знімками -інформацією з супутників.
ГІС має унікальну здатність виявляти приховані взаємозв'язки, які важко або неможливо помітити, використовуючи звичайні паперові карти. За допомогою електронних карт можна побачити нові, якісні дані, а не механічний набір окремих деталей.
Супутникова навігаціяСупутникова навігація - система електронно-технічних засобів, яка складається з сукупності наземного і космічного устаткування. Супутникова навігація призначена для визначення місця (тобто, географічних координат і висоти)розташування і параметрів руху (швидкості і напрями руху) наземних, водних і повітряних об'єктів.
Самоконтроль1. Що таке геоінформаційна система? 2. Сфери застосування ГІС. 3. Структура геоінформаційної системи. 4. Використання ГІС
Список використаної літератури1. Урок на тему: «Геоінформаційні системи», Москалець М. І., м. Воронеж. 2. Журкин И. Г., Шайтура С. В. Геоинформационные системы. - Москва: КУДИЦ-ПРЕСС, 2009 г. 3. Браун Л. А. История географических карт. - Москва: Центрполиграф, 2006 г. 4. Владимиров В.Н. Историческая геоинформатика: геоинформационные системы в исторических исследованиях: монография. - Барнаул: Изд-во Алт. ун-та, 2005 .
Москалець М. І. Соловйов М. С.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: