Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 3 клас>>Українська мова: Вправи на засвоєння різних форм прикметників у сполученні з іменниками. Спостереження за роллю прикметників у загадках
Прочитай. Які слова, на твою думку, потрібно замінити? Чому? Спиши, добираючи для заміни слова з довідки. Повіяв теплий вітер. Світить тепле сонечко. День став по-весняному теплий. Повертаються з теплих країв перелітні птахи. Слова для довідки: лагідний, весняний, ласкавий, гарний, приємний, легенький, далекий.
1. Прочитай вірш. Спиши, розкриваючи дужки. Ми любимо весну (зелена, чудесна), і грімницю у тучі, і дощик (співуча), і луки (широка), і ріки (глибока), і поле (весела), і (рідна) оселі, і цвіт у маю — всю землю свою. Михайло Стельмах 2. Що допомогло поставити прикметники в потрібній формі?
Попрацюйте разом! 1. Прочитайте текст. Поміркуйте над прочитаним. Коли на городі з'являвся перший пуп'янок огірка чи зацвітав повернутий до сонця соняшник, мати брала мене, малого, за руку і вела подивитися на це диво... Вона перша в світі навчила мене любити роси, легенький ранковий туман, п'янкий любисток, м'яту, маковий цвіт, осінню горобину і калину. Вона першою показала, як плаче од радості дерево, коли надходить весна, як у розквітлому соняшнику ночує джміль. Михайло Стельмах 2. Доберіть до тексту заголовок. Скажіть словами тексту, за що автор вдячний своїй матері. 3. Знайдіть в останньому реченні слова, вжиті в переносному значенні. Як ви їх розумієте? 4. Розкажіть, що цікавого доводилося вам спостерігати влітку на городі, в саду, в полі чи в лісі.
1. Прочитай текст і доведи, що він художній. Знайди прикметник, вжитий в різних формах. Якого кольору слова? Тихесенько вимовляю слово «зелений», і постає переді мною все зелене, І я вже чомусь не сумніваюсь, що й саме слово зеленого кольору. Вимовляю слово «мама» — і ввижається мені її добра усмішка, іскристе мерехтіння в добрих очах, ласкаве звучання голосу. Жоден колір не пов'язується з її образом. Тільки здається, наче сяє чимось золотистим від очей, вишневим од губ, яблуками-антонівка-ми від рук. І за всім цим щемко постає слово «рідна», ніжно хвилююче, мов усі кольори, разом узяті. За Євгеном Гуцалом 2. Випиши виділені сполучення іменників з прикметниками. У дужках скорочено зазнач рід.
Прочитай текст. Знайди прикметник, вжитий у різних формах. У тих місцях, де живе білий ведмідь, він — найсильніший звір. Йому боятись нічого. Ведмідь уміє спритно ховатися. А ховається він від тюленів. Адже ведмідь полює на них. І треба, щоб тюлені не помітили, як він підкрадається. Для цього і потрібне ведмедю біле хутро. Його, білого, на білій крижині й не видно. Юрій Дмитрієв 2. Спиши. Підкресли прикметники, над ними скорочено зазнач рід. 3. Поміркуй! Чи можна цей текст назвати художнім? Чому? Порівняй його з текстом попередньої вправи.
Прочитай і спиши, вставляючи пропущені закінчення прикметників. Заглядає в хату соняшник вухат.., чубчик — золотист.., носик — конопат.. . Встану рано-рано, щоб не чула мати — підемо удвох ми по селу гуляти: я і мій товариш — соняшник вухат.. . Ганна Чубач
Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова 3 клас, Ч.2 Надіслано читачами з інтернет-сайту
Гіпермаркет знань, Українська мова, Українська мова 3 клас
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|