Вправи до предмету Українська мова, 7 клас
1. Скласти речення з дієприкметниковими зворотами, використовуючи подані словосполучення і ставлячи їх перед означуваним словом та після нього. Чим відрізняються варіанти щодо розділових знаків?
2. Прочитати речення вголос, звернути увагу на інтонацію і зробити висновок про те, як виділяється дієприкметниковий зворот, який стоїть після означуваного слова. (Усно). 2. Мокрі, стомлені, але радісно осміхнені ми входимо в ліс (М. Стельмах). 3. Вигукнули веселі гори, вкриті то синім кучерявим лісом, то золотою стернею, то ясно-земною травою (М. Коцюбинський). 4. Дуже цікавий чоловік зараз упізнав би той голос підсолоджений, ті очі, зумисне спущені вниз, впізнав би природжену вдачу й підроблену (І. Нечуй-Левицький).
3. Синтаксичний розбір речення.
4. Вільний диктант. (За М. Івченком).
5. Спишіть, узгоджуючи дієприкметники із означуваними словами і поставте пропущені розділові знаки. 2. Вода, (затягнутий) (тремкий) скалками льоду, була схожа на (застиглий) блакитне шумовиння (Є. Гуцало). 3. Слід звіра, кимось (зламаний) гілка чи (зім’ятий) трава, попіл на місці недавнього вогнища стають добре (зрозумілий) знаками (П. Утевська). 4. Груша, неначе на злість, ще більше розрослась вшир і вгору, вона уродила і стояла рясна, як (облитий) (І. Нечуй-Левицький). 5. Вийди, коханая, працею (зморений), хоч на хвилиночку в гай! (М. Старицький). 6. (Вдумливий), (розважливий) він був безмежно добрий до тих, кого любив, кому вірив (Б. Тимошенко). |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: