Вправа до уроку української мови 5 класу
Тема: Спрощення в групах приголосних
Запиши прислів’я і приказки, щоб краще запам’ятати правила:
У заздрісних на все великі очі. Чесне діло роби сміло. Великий рости, щасливий будь, себе не хвали, другого не гудь. Весна днем красна, а на хліб пісна. Де слова масні, там пироги пісні. Бодай не діждати своє серце на шматки рвати. Кішку б’ють, а невістці докоряють.
Запиши прислів’я і приказки, щоб краще запам’ятати правила:
Сінним конем і солом’яним волом недалеко заїдеш. Маленька праця краща за велике безділля Бездонної бочки не наллєш. Дерево міцне корінням, а людина трудовим горінням. Хто винен, віддати повинен. Вчення в щасті прикрашає, а в нещасті потішає. Добрим словом мур проб’єш, а лихим і в двері не ввійдеш. Їж хліб із сіллю і водою, живи правдою святою. Коли старанно косять, то сіна зимою не просять. Яке коріння, таке й насіння. Рання пташка росу оббиває. Куди вітер віє, туди гілля гнеться. Нічна зозуля денну перекує. У ліс дрова не возять, а в колодязь воду не ллють. Піший кінному не товариш. Кохання не запобіжиш зарання. Вдень від спеки ховається, а ввечері від комарів. Не хвалися піччю в нетопленій хаті.
Приголосні не спрощуємо:
а) у словах чужомовного походження з кінцевими приголосними -т, -ст Запиши приклади, щоб краще запам’ятати це правило:
-т агент - агентство студент - студентський гігант - гігантський курсант -курсантський парламент -парламентський
-ст баласт - баластний контраст - контрастно нацист -нацистський компост - компостна форпост - форпостний пацифіст - пацифістський У групах приголосних – стц-,- стч -.
Запиши приклади, щоб краще запам’ятати це правило:
невістка невістці невістчин артистка артистці артистчин пустка у пустці хустка у хустці
Надіслано вчителем Міжнародного ліцею "Гранд" Горецькою І.І.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Спрощення в групах приголосних > Спрощення в групах приголосних. Задачі та вправи,самоперевірка
|