KNOWLEDGE HYPERMARKET


Біткоїн

http://uacoin.club - інформаційний ресурс про біткоїн, криптовалюти, блокчейн та децентралізовані технології. Ми працюємо для вас з 2017 року.

Криптовалюти — це електронні гроші або цифрові активи, які створюються приватними комп'ютерними системами без контролю центральних банків. Найвідоміша криптовалюта на сьогоднішній день — биткоин. Вона стала популярною в 2009 році, хоча, згідно з історичними джерелами, ідея створення електронної незалежної валюти з'явилася набагато раніше, в середовищі програмістів і хакерів. Творцем биткоина вважають японського програміста Сатоши Накамото, але багато джерела вважають, що це псевдонім або назва групи людей.

Ідея криптовалют народилася через розчарування в сучасних фіатних (фідуціарних) валютах, які друкуються сучасними центральними банками. Прихильники ідеї створення криптовалют вказують на те, що сучасні гроші не забезпечені реальними активами, як це було під час золотого стандарту. Творці криптовалют популяризують ідею про те, що сучасні гроші можуть втратити свою купівельну спроможність внаслідок можливості необмеженого друкування фіатних грошей центральними банками та подальшої гіперінфляції.

Содержание

Майнінг біткоїнів

Творці биткоина встановили максимальний ліміт його пропозиції в 21 мільйон, за межі якого комп'ютерна система не повинна виходити. За аналогією з обмеженою пропозицією золота в світі така комп'ютерна система повинна стримувати пропозицію цієї валюти. Учасники цієї системи, як золотошукачі, шукають биткоины з допомогою своїх комп'ютерів. Їх називають майнерами. На відміну від системи центральних банків, які в межах країни або валютного союзу є єдиним центром емісії валюти, кріптовалюти створюються з комп'ютерного алгоритму, який поширюється серед усіх учасників електронної системи. Система влаштована так, що учасники запускають алгоритм на своїх комп'ютерах, який повинен знайти правильний код — «хеш». Ті, хто знайшов код, отримують певну кількість біткоїнів. Код шукають методом перебору. Система прозора, і якщо ваш комп'ютер знайшов правильний код, то інші учасники можуть перевірити і визнати, що ви добули цей биткоин. Це виключає підробку біткоїнів та зміцнює довіру учасників системи в тому, що стосується автентичності біткоїнів, при їх подальшому обмін на товари або послуги.

Учасники системи майнінгу біткоїнів — це відносно вузьке коло комп'ютерних ентузіастів, які повірили в цю систему, підключили до неї комп'ютери, запустили алгоритми і стали отримувати биткоины. Метою створення даної системи було введення в обіг нового засобу платежу, за допомогою якого його власники зможуть обмінювати здобуті ними биткоины на товари і послуги. Продавці цих товарів і послуг згодні приймати биткоины до оплати, тому що впевнені в тому, що в майбутньому також зможуть витрачати отримані ними биткоины на інші товари та послуги. Тобто спочатку биткоины створювалися як альтернативна валюта. Як і інші сучасні валюти, биткоин не забезпечений реальними активами, а заснований на довірі сторін, що беруть його в якості оплати.

Важливими привабливими рисами системи криптовалют є її децентралізованого та прозорість. Всі, хто долучився до цієї мережі, є її рівноцінними учасниками. Система повністю прозора. Якщо комп'ютер правильно вгадав код, всі інші учасники про це інформуються. Ентузіастам цієї системи подобається, що всі вони є рівноправними учасниками, знають алгоритм створення біткоїнів і можуть верифікувати биткоины, здобуті іншими учасниками.

Популярність майнінгу біткоїнів призвела до створення спеціалізованих комп'ютерів, побудованих для найбільш ефективного виконання алгоритмів пошуку «хешів». Так як при інтенсивних обчислень комп'ютери перегріваються і майнер доводиться витрачатися на їх охолодження, багато майнеры стали розміщувати свої комп'ютери в спеціальних приміщеннях, розташованих в льодовиках Ісландії.

Біржі криптовалют

Наступним етапом у популяризації біткоїнів стало створення бірж, на яких кріптовалюти стали обмінюватися на основні світові валюти. Дані торгові майданчики створені за зразком електронних бірж, що торгують фінансовими активами, де учасники виставляють заявки на покупку або продаж активу (в даному випадку биткоина), вказують обсяг і ціну, за якою вони готові здійснити транзакцію. Біржа є ринком, на якому учасники пред'являють попит і пропозицію на биткоины і визначають їх справедливу ціну в доларах, євро або рублях. Учасником біржі може бути будь-який інвестор, готовий торгувати биткоинами за загальновизнані світові валюти. Це значно розширює кількість людей, залучених в оборот біткоїнів. Тепер цією валютою обмінюються не тільки майнеры або комп'ютерні ентузіасти, пов'язані з ними. Паралельно з цим зростає і кількість продавців товарів і послуг, готових приймати до оплати биткоины. Тепер вони знають, що можуть обміняти отримані биткоины на інші валюти. Але разом з цим створення бірж біткоїнів принесло і ряд негативних моментів, які можуть представляти загрозу системі криптовалют, заснованої на довірі.

На відміну від комп'ютерної системи майнінгу біткоїнів, створених комп'ютерними ентузіастами, біржі біткоїнів створюються заповзятливими бізнесменами. Торги на цих біржах проходять за правилами їх творців, і перехід прав власності на биткоины також здійснюється ними. Всі скандали, пов'язані з криптовалютами, були викликані маніпуляціями на біржах, де биткоины продаються за гроші.

Іншим негативним моментом появи бірж стала відносна деанонімізація учасників системи. Так як раніше обмін біткоїнів на товари і послуги не проходив через світові платіжні системи, платник биткоином міг бути спокійний за свою анонімність. При купівлі біткоїнів на біржі електронні транзакції проходять через світові платіжні системи, що дозволяє відстежити покупця біткоїнів і його подальші дії з ними. Люди, які займаються активним комп'ютерним програмуванням, часто дуже чутливі до анонімності їх транзакцій. Зменшення анонімності системи знижує її привабливість в їх очах.

Крім того, популярність торгівлі биткоинами через біржу приваблює велику кількість людей, які торгують ними для чистої спекуляції. Можливість купити биткоин за 1 долар і продати його за 10 доларів створює ризик появи фінансового міхура, вибух якої може сильно підірвати довіру до всієї системи криптовалют.

Exmo популярна біржа на український мові

Легальність біткоїна

В більшості великих країн, включаючи Росію, добувати биткоины не заборонено. Держава не перешкоджає майнингу — видобутку біткоїнів. Але, відповідно до законодавства Росії, всі товари та послуги мають продаватися в рублях. Тобто на території Росії не можна деноміновані товари і послуги в іншій валюті. Продаж биткоинах теж вважається нелегальною. Таким чином, добувати биткоины можна, а розплачуватися ними не можна.

Іншим важливим аспектом при циркуляції біткоїнів є оподаткування прибутку. Припустимо, ви купили акції якої-небудь компанії. Якщо вони виросли в ціні, то до моменту їх продажу держава обкладе цю транзакцію податком на прибуток. Якщо ви купуєте биткоин за 1 долар, а продаєте її за 10 доларів, держава розглядає цю транзакцію як інвестицію в якийсь актив і хоче оподаткувати його. У США такі транзакції потрібно декларувати. У Росії торгівля биткоинами ще не є масовим феноменом, і податкові органи поки не вимагають декларувати таку прибуток.

Інші криптовалюти

Биткоин є одним з видів віртуальних валют. Існують і інші. Але, як і у випадку з світовими валютами, серед яких головну роль відіграє долар, биткоин домінує на ринку криптовалют. Потрібно відзначити, що інші кріптовалюти мають основні характеристики биткоина: анонімність, децентралізацію, рівноправність учасників майнінгу.

Творці криптовалют зрозуміли, що в суспільстві є попит на децентралізоване альтернативний засіб платежу, яке незалежно від держави і за змістом нагадує систему золотого стандарту з обмеженою пропозицією валюти. Вони зуміли переконати групу людей в тому, що сучасні фіатні гроші такою властивістю не володіють, тому що центральні банки можуть необмежено друкувати їх. Вони організували систему для людей, готових брати участь у майнинге біткоїнів і надалі обмінювати їх на товари і послуги. Потім заповзятливі бізнесмени створили спеціалізовані електронні біржі, на яких биткоины стали продаватися за основні світові валюти, і люди, які не є програмістами та не займаються майнингом, отримали можливість купувати і продавати биткоины. Це значно розширило популярність системи криптовалют, але й створило ризики для її існування.


uacoin.club.png