Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 10 клас>> Українська література: «Людина». Критичні замальовки міщанського світу, убогих духовних інтересів його представників
Вправи до предмету Українська література 10 клас.
Тема ««Людина». Критичні замальовки міщанського світу, убогих духовних інтересів його представників».
О.Ю.Кобилянська. «Людина» Літературний бліцдиктант
І варіант
1.Кому присвячена повість «Людина»? 2.Ким працював пан Епамінондас Ляуфлер? 3.Яке ім’я було у сина пана Ляуфлера? 4.Чого не могла категорично заборонити Олені мама? 5.Кого по-справжньому кохала Олена? 6.За кого батьки бажають видати заміж Олену без її на те згоди? 7.Про що розповіло Олена вчительці Маргареті? 8.З якою просьбою звернулася Олена до швагра (чоловіка старшої сестри)? 9.Коли вперше Олена зустрілася з Фельсом? 10.На якому музичному інструменті грала Оленина сестра Ірина? 11.Як допоміг родині Олени Фельс у скрутну для них хвилину? 12.Якою дивною роботою зайнялася Олена перед шлюбом?
Відповіді: 1.Наталії Кобринській. 2.Цісарсько-королівським лісовим радником. 3.Герман-Євген-Сидір. 4.Читати книжки. 5.Стефана Лієвича. 6.За К-го. 7.Про все, що пережила останнім часом, про душевні муки і страждання. 8.Взяти у нього землю в оренду. 9. На Великдень. 10. На фортепіано. 11.Віддав своє невеличке помешкання у містечку К. 12.Перечитувала і рвала листи від Стефана Лієвича.
О.Ю.Кобилянська. «Людина» Літературний бліцдиктант
ІІ варіант
1.З ким таємно була заручена Олена Ляуфлер? 2.Хто в родині Ляуфлерів поділяв думки Олени? 3.Як здебільшого проводили вільний час Фельс та Олена? 4.Хто «управляв цілим господарством», коли родина Ляуфлерів переїхали у село? 5.Як склалася доля Германа-Євгена-Сидора? 6.Як поставилася вчителька Маргарета до небажання Олени вийти заміж зам К-го? 7.Чому улюблена Оленина музика у виконанні вчительки враз їй розподобалась? 8.Кого і за що ненавидить Олена найбільше? 9.Яку працю Д.Писарєва згадує Олена? 10. Хто, за словами Фельса, схожий на Олену? 11.Чим вирізнялася Олена з-поміж інших? 12.У якому стані застав Фельс Олену перед шлюбом?
Відповіді: 1.Зі Стефаном Лієвичем. 2.Сестра Ірина. 3.Каталися на конях. 4.Олена. 5.Застрелився через невзаємне кохання. 6.Негативно, переконувала у протилежному. 7.Бо це була і улюблена музика Стефана, який уже помер.8.Себе за шлюб з Фельсом. 9. «Бджоли». 10.Ірина. 11.Начитаністю, розмовами про емансипацію.12.Плакала.
О.Ю.Кобилянська. «Людина» Цитатний диктант
1. Про кого йде мова: «…висказувала думку, щоби жінкам було вільно ходити в університети, там нарівні з мужчиною набувати освіту; в житті самій удержуватися…»? 2. Чиї слова: «Хто ж буде дома їсти варити, наколи жінка стане до уряду ходити?»? 3. Хто і про кого: «Чого вже він оповідав!.. Боже, змилуйся!.. Оповідав, приміром, про студіюючих жінок…, що декотрі з професорів поженились таки із своїми студентками!» 4. Хто сказав: «Будучина жіноча лежить в їх руках. Нехай озброюється кожна по можливості, відповідно до обставин, а зброя їхня – … знання»? 5.Хто кому сказав: «Ти думаєш, я належу теж до тих, котрі уперед спокійно важать становище і всі обставини якоїсь людини, все розмірковують, а наколи все гарно згоджується, починають любити?»? 6. Про кого йде мова: «Я вам ручуся, що вийде з цілої історії такий чистий, такий нетиканий, лиш того треба! Буде найліпшим мужем, найліпшим батьком; у нього бистрий розум і духу чимало!»? 7. Хто і про кого роздумує: «Якби вона була хлопцем, були би з неї і вийшли люди. А так жінка… що почне жінка з надвишкою розуму при горшках та мисці?»? 8.Продовжіть цитату: «Олена зостанеться старою химерною панною. Вона не хоче й чути про...». 9. Хто і кому сказав: «Ніхто не є управнений мати бажання, котрі в житті другого мали би відогравати якусь рішаючу роль; а ще менше наставляти, щоб були зреалізовані. Я їх не можу визнавати»? 10.Який твір і якого композитора грала Маргарета: «Наче хвилі, припливали до неї м’які звуки фортеп’яна… перейшла Маргарета незамітно на іншу тему. Начала…»? 11.Хто за словесним портретом: «Він мав також свої блуди. Був нудний педант, був заздрісний, був гарячка і мав ще блуд одідичений, про котрий довідавшись, я з жалю та розпуки мало що не збожеволіла»? 12.Хто учасники діалогу і про кого йде мова: «–Він добрий чоловік, але дуже ограничений…– Ну, так, але все ж таки він має доходи; а головна річ: він добрий чоловік!»?
Відповіді: 1.Про Олену Ляуфлер. 2.Однієї з товаришок. 3.Мама Олени про Стефана Лієвича. 4.Стефан Лієвич. 5.Олена Стефану. 6.Про Германа-Євгена-Сидора. 7.Пан доктор про Олену. 8.К-го. 9.Олена батькові. 10. «Impromptu phantasie» Шопена. 11. Про Стефана Лієвича. 12.Ірина з Оленою про Фельса.
Надіслано вчителем української мови та літератури Семчук Д.Б. ліцею №3 м.Чернівці
Онлайн бібліотека з підручниками і книгами, плани конспектів уроків з української літератури, завдання з української літератури 10 класу скачати
Предмети > Українська література > Українська література 10 клас > «Людина». Критичні замальовки міщанського світу, убогих духовних інтересів його представників > «Людина». Критичні замальовки міщанського світу, убогих духовних інтересів його представників. Задачі та вправи,самоперевірка
|