Тема. Розвиток зв”язного мовлення. Тематична група слів „Шкільне приладдя”. Мета: • Бережливе ставлення до шкільного приладдя • висловлювати свої думки і емоції: • розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість; Тип уроку: навчально - виховний Оголошення теми уроку – Скажіть мені, будь ласка, діти, яке шкільне приладдя ви маєте? (Відповіді учнів)
Активізація знань учнів
Мовленнєва розминка Загадки про шкільне приладдя Настрибався зайчик вволю, білий слід лишав по полю. Ми за ним спостерігали, слово «зошит» прочитали. (Крейда)
Дерев’яний та довгенький, хвостик в нього чепурненький. Як у фарби хвіст мочає — все гарненько розцвітає. (Пензлик)
У портфелі є хатинка — ручки там живуть, резинка, олівці, лінійкациркуль — школярів помічники. (Пенал)
Робота з таблицею.
– Погляньте ось на цю таблицю. – Тут названі предмти без навчання не можливе. Дайте їх прочитаємо. (Діти читають)
Кольорові асоціації.
– Молодці, дітки, добре всі старалися. А тепер давайте перевіримо, які у вас кольорові асоціації на такі слова: зошит, радість, весна, зима, квітка, крейда, фарби, пенал. (Діти показують картки певного кольору на дане слово. Наприклад: зима – білий і т.д.)
Діти, давайте попрацюємо над вашою увагою. Уважно прочитайте слова і скажіть якої букви не вистачає.
Пнал Рука Олвецю Креда Фрба
Переказ казки
Казка про олівець і ручку Жив собі поживав простий олівець. Одного дня він побачив чудову ручку. Вона була гарненька і блискуча. Підійшовши до ручки олівець каже: - Давай будемо товаришувати! - Ні ти мені не підходиш, – сказала ручка. Ти такий простий, а я особлива дуже, уже гарна і блискуча. Засумував олівець і пішов. Але на своєму шляху він помітив калюжу з блискучого чорнила . Підійшовши ближче він побачив невеличку калюжку чорнил, таких же , які в гарненької ручки. Дуже цьому зрадів і швиденько вимазався в ці чорнила і став дуже гарним.. Аж тут іде олівцю на зустріч гарненька ручка. Звернуло вона увагу на красеня олівця і сказала: - Давай приятилювати! Олівець погодився. І стали вони вони разом граються і веселяться. Але одного дняі вони попали під зливу. Чорнила з олівця змились, він став простим. Ручка розсердилась на олівця, і пішла від нього. Потім ручка зустрічала ще дуже багато чудових олівців, але ніхто не хотів з нею товаришувати.. Всі вони відповідали нашій ручці, що вони набагато краще за неї. Ручка золишилась одинокою і дуже засумувала за простим олівцем. Одного дня вони зустрілись і ручка, вибачилась і запропонувала: - Давай будемо вірними друзями! Олівець теж перепросив за брехню. І стали вони мирно жити поживати в зручному та затишному пеналі. Ось такий кінець нашої казки. Обговорення казки
Розвиток мовленевої діяльності
Порівняйте речення в двох колонках:
Дедалі більше загострений М’яко пише
олівець. олівець. Стирає написане. Буває м’якою Гумка Гумка
Підсумок уроку.
– Діти, вам сподобався урок? – А що саме? – Чому ми вчилися на уроці? – Молодці. Збіг урок наш, як коротка мить. Дуже швидко час біжить. та попереду у нас ще багато кроків, і цікавих і важких уроків.
Список використаних джерел: Урок на тему: «Мовленнєва діяльність» Поліщук І. І., учителя української мови, м. Біла церква, сш№5. Леся Вознюк, "Види вправ з розвитку мовлення школярів молодших класів"
Зміст уроку конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителівідеальні уроки календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.