Гіпермаркет Знань>>Українська мова>>Українська мова 3 клас>>Українська мова: Розрізнення дієслів неозначеної форми за питаннями що робити? Що зробити?
Попрацюйте разом! 1.Прочитайте.
Що робити?
- садити
- бігти
- малювати
- лазити
- сміятися
- співати
Що зробити?
- посадити
- пересадити
- забігти
- перебігти
- добігти
- намалювати
- змалювати
- домалювати і т.д.
2. Від неозначеної форми дієслів, що відповідають на питання що робит и?, утворіть за допомогою кількох з наведених префіксів дієслова, які б відповідали на питання що зробити? Запишіть їх. Позначте префікси. Префікси: про-, по-, з-, пере-, до-, за-. Подані дієслова постав у неозначеній формі. Запиши слова парами за зразком. Постав наголос (при потребі користуйся орфографічним словником). Відповідає, мовчиш, радіємо, співаємо, читаємо, гримить, зустрічаєшся, піклуєшся, кипить.
1. Прочитай текст. Спиши, ставлячи до дієслів у неозначеній формі в дужках питання. Одержати хліб — це означає (...) зорати поле, (...) розпушити зорану землю, (...) удобрити її. Потім (...) посіяти зерно, (...) вберегти його від бур'янів. А коли дозріє, дбайливо (...) зібрати врожай, старанно (...) обмолотити, (...) провіяти, (...) просушити, (...) перемолоти зерно на борошно. Потім з нього (...) замісити тісто і (...) спекти хліб. 2. Кожне з дієслів, ужитих в неозначеній формі, усно зміни так, щоб до нього можна було поставити питання що робити?
Читати, зустрічати, копати, доповідати, приймати, шукати. Зразок. Читати — читач, читання, читанка. 2. Зі словами зустрічати і зустріч склади і запиши два речення, підкресли в них головні й другорядні члени.
У кожній групі слів знайди дієслова у неозначеній формі. Решту дієслів розподіли за часами (теперішнім, минулим і майбутнім). Пишуть, написали, писати, будуть писати, напишуть; намалювати, малювати, намалюють, малюють, будуть малювати; купують, купувати, купили, куплять, будуть купувати. Виконуй усно так: Неозначена форма дієслова— писати. У теперішньому часі — пишуть, у минулому часі — написали, у майбутньому часі напишуть, будуть писати.
Попрацюйте разом! 1. Прочитайте текст. Яка його головна думка? НАШ РІД Мама вишиває на білому полотні зелений барвінок. Тут і чорнобривці і сині волошки. Навіть у куточку маленьку качечку вишила. Це буде для мене святкова українська сорочка! А чому українські? Бо вишиті на ній квіти, які ростуть на нашій землі. А земля наша зветься Україною! Я — маленький українець. І мама моя — укра¬їнка, і тато — українець, і дідусь та бабуся — українці. Ми українського роду і любимо нашу землю, наші квіти, нашу рідну мову. За Андрієм М'ястківським 2. Випишіть виділені дієслова, поставивши їх у неозначеній формі. 3. Знайдіть у тексті розповідні речення з окличною інтонацією.
Вашуленко М.С., Мельничайко О.І. Рідна мова 3 клас, Ч.2 Надіслано читачами з інтернет-сайту
Гіпермаркет знань, Українська мова, Українська мова 3 клас
Зміст уроку
конспект уроку і опорний каркас
презентація уроку
акселеративні методи та інтерактивні технології
закриті вправи (тільки для використання вчителями)
оцінювання
Практика
задачі та вправи,самоперевірка
практикуми, лабораторні, кейси
рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський
домашнє завдання
Ілюстрації
ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа
реферати
фішки для допитливих
шпаргалки
гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати
Доповнення
зовнішнє незалежне тестування (ЗНТ)
підручники основні і допоміжні
тематичні свята, девізи
статті
національні особливості
словник термінів
інше
Тільки для вчителів
ідеальні уроки
календарний план на рік
методичні рекомендації
програми
обговорення
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
|