ПЕРЕДАВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Колись первісна людина зобразила на скелі тварин та рослини, знаряддя праці та мисливства, сюжети зі свого життя. На скелях зберігалася інформація. Завдяки цьому ми дізналися про те, яким був світ у той час. Первісна людина передавала інформацію за допомогою міміки і жестів, а пізніше - звуків. Потім з'явилася мова -найчудовіший засіб спілкування та передачі інформації. Інформацію передають рослини й тварини. Своїми рухами бджоли-розвідники "розповідають" іншим бджолам, куди їм слід летіти по мед. В Індії на березі Гангу росте "сором"язлива мімоза". Вона відчуває наступ тропічної зливи. Тільки-но перші краплинки дощу падають на листя, сигнал про зливу передається від гілки до гілки і всі рослини згортають своє листя. Восени 1794 року французька армія відступала, тому що голландці відкрили шлюзи каналу й затопили дороги. Раптом . французький генерал звернув увагу на поведінку павуків, які дуже швидко плели павутину. Так вони себе поводять перед сухою й холодною погодою. І, дійсно, вода замерзла. Французи перейшли у наступ. Відбулась передача інформації від павуків до людини, яка була уважною і спостережливою.
Перед тобою - карта України. Слід розробити туристичні маршрути. Для цього з'єднай міста, в назвах яких: а) наголошений перший склад; б) наголошений другий склад; в) наголос падає на третій склад; г) наголос падає на четвертий склад. Обирай найкоротші маршрути.
ДЛЯ РОЗУМНИКІВ І РОЗУМНИЦЬ
Що більше і на скільки: сума всіх парних чи сума всіх непарних чисел від 1 до 10? На двох островах сиділо 79 чайок. Коли з одного острова 15 чайок полетіло в море, а 12 перелетіло на другий острів, то на обох островах чайок стало порівну. Скільки чайок було спочатку на кожному острові?
акселеративні методи на уроці національні особливості
виділити головне в уроці - опорний каркас нічого собі уроки
відеокліпи нова система освіти
вправи на пошук інформації підручники основні допоміжні
гумор, притчі, приколи, приказки, цитати презентація уроку
додаткові доповнення реферати
домашнє завдання речовки та вікторизми
задачі та вправи (рішення та відповіді) риторичні питання від учнів
закриті вправи (тільки для використання вчителями) рівень складності звичайний І
знайди інформацію сам рівень складності високий ІІ
ідеальні уроки рівень складності олімпійський III
ілюстрації, графіки, таблиці самоперевірка
інтерактивні технології система оцінювання
календарний план на рік скласти пазл з різних частин інформації
кейси та практикуми словник термінів
комікси статті
коментарі та обговорення тематичні свята
конспект уроку тести
методичні рекомендації шпаргалка
навчальні програми що ще не відомо, не відкрито вченими
|