KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови»


прийменники

Тема: Прийменник.Сполучник Мета: повторити та узагальниити вивчене в початкових класах про службові частини мови; удосконалювати орфографіні навички; виховувати любов до рідного слова Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок

Хід уроку

І Актуалізація опорних знань 1.Словниковий диктант із завданями Одягаєшся,не вживає,нестямиться,вдосвіта,взимку,Чорне море,левада,попереду,планета Земля Утворити дієслова у 3-ій ос.мн. Обмежимо,виростимо.кинемо,допоможемо,обминемо,захистимо Поставити дієслова у 1 ос. одн.Яке чергуваня відбувається? Сказати,посадити,захистити 2..Знайти спільнокореневі слова. Просо,просити,просто,просьба 3.Навчальний диктант.Визначити тип речення.Морфологічний розбір виділених слів. Ми живемо біля лісу,і тому часто з батьками у вихідні дні гуляємо лісовими стежками.(Розповідне) Ех, чи знаєте ви ,як гарно в лісі восени?(Питальне) Завітайте до лісу цієй пори ,і у вас розсіються будь-які сумніви (Спонукальне) 4..Фонетика і будова слова Розсіятись Дощить

ІІ Мотивація навчальної діяльності Прийменник — це службова частина мови, яка зв'язує слова у реченн і Уявіть собі, наприклад, таке речення: Я пішов ... школи. Ми можемо сказати Я пішов до школи, а можемо — Я пішов зі школи. Як ба чите, прийменник змінює суть речення, впливає на його значення.! Що ж таке сполучник? Вкоролівському палаці У тяжкій щоденній праці Дивні мешканці живуть Їх сполучниками звуть Слова і речення єднають Майже не відпочивають Ось наймення цих служак: А,АЛЕ,АБО,ОДНАК, ЩО,ТОМУ ЩО, І ,ПРОТЕ, ЧИ ,ОСКІЛЬКИ,БО, ЗАТЕ, ЯК ,НЕМОВ ,НЕХАЙ,НЕНАЧЕ БУЦІМ ,ТА, КОЛИ,ОДНАЧЕ

ІІІ Основна частина уроку Вибірковий диктант. Із тексту випишіть тільки сполучники та прийменники (у два стовпчики). Дощику, припусти! Ще малим, як дощик лився з висоти, у струмку я хлюпавсь і гукав з води: «Дощику, дощику, Припусти, припусти!» І тепер, як дощик починає йти,я гукаю радо в простір золотий: «Дощику, дощику, Припусти, припусти!» Щоб рясні дозріли і хліба, й плоди, теплодайний дощик, лийся з висоти: «Дощику, дощику,Припусти, припусти!» М. Терещенко

ІV Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником

V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови > Прийменник. Написання прийменників з іншими частинами мови. Конспект уроку і опорний каркас