Конспект уроку до предмету Інформатика, 9 клас
1. Види інформації Хід уроку 1. Почніть урок з пояснення, що учні будуть вивчати в новому шкільному предметі «Інформатика» і які основні цілі цього предмету в шкільній програмі. Введіть поняття науки «Інформатика». 2. Ознайомте учнів з правилами техніки безпеки (ТБ) і нормами поведінки в кабінеті інформатики. Використовуйте існуючу в Вашому кабінеті інструкцію по ТБ. Зауваження. Інструктаж по ТБ слід проводити не рідше одного разу на шість місяців і записувати в журналі обліку навчальної роботи. 3. Коротко поясніть учням, як і коли будуть виставлятися позначки, розкажіть про кількість і призначення зошитів, про підготовку до уроку. Поясніть, як потрібно готуватися до наступного уроку, як працювати з коротким конспектом. 4. Поговоріть з учнями про навколишній світ: тілах живої і неживої природи, явищах. Підведіть їх до висновку, що світ, в якому ми живемо, - об'єктний. Дайте визначення об'єкта - деяка частина оточуючого нас світу, яка може бути розглянута як єдине ціле. Зверніть увагу, що об'єктом може бути практично все, що оточує людину, в тому числі і він сам, коли є об'єктом досліджень. Поясніть учням, що об'єкт характеризується властивостями і діями, які можна над ним здійснювати або він здійснює. 5. Введіть поняття «інформація» та обговоріть його з учнями. Наведіть приклади інформації та її використання в навколишньому світі. Зверніть увагу, що сам по собі об'єкт не є інформацією, а відомості про нього (властивості, дії), які ми використовуємо при описі (обговоренні) цього об'єкта, - є інформація.
Зауваження. При наявності часу можна обговорити властивості інформації і дії, які над нею вчиняються (на цьому уроці чи на наступному).
6. Обговоріть з учнями, яким чином людина сприймає інформацію (за допомогою органів почуттів). Обговорення зручно вести за схемою: органи чуття відчуття вид інформації які властивості описує цей вид інформації. Перерахуйте розглянуті види інформації за способом сприйняття людиною: зорова (візуальна), звукова, інформація про запахи, смакова, тактильна.
Поясніть учням, що класифікацію інформації можна проводити і за іншими ознаками. Приклад класифікації інформації за формою подання буде розглянуто на наступному уроці.
Види інформації
1. Інформатика – наука про інформацію, методи та способи її зберігання, обробки, передачі та пошуку. 2. Основні цілі навчального предмета «Інформатика»: познайомити з елементами науки «Інформатика»; навчити використовувати комп’ютер для роботи з інформацією. 3. Об’єкт – частина навколишнього світу, яка розглядається як єдине ціле. На об’єкт направлена яка-небудь діяльність людини, її думка, почуття тощо. Об’єктами є тіла живої та неживої природи, явища. 4. Інформація – відомості про об’єкти навколишнього світу. Відомостями про об’єкт є його властивості і дії (які вчиняють над об’єктом або здійснює сам об’єкт). 5. Види інформації за способами сприйняття людиною за допомогою органів чуття: зорова (візуальна), звукова, інформація про запахи, смакова, тактильна.
Яким чином людина сприймає інформацію (за допомогою органів чуття) Обговорення зручно вести за схемою:
2 (конспект). Види інформації. Носії інформації 1. Види інформації за формою подання: текстова, графічна, звукова, відеоінформація. 2. Носій інформації - об'єкт, який використовується для зберігання і передачі інформації.
Надіслано вчителем міжнародного ліцею «Гранд» |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: