KNOWLEDGE HYPERMARKET


Словосполучення й речення. Конспект уроку

 Конспект уроку до предмету Українська мова, 6 клас

Тема: «Словосполучення й речення. Члени речення. Звертання, вставні слова»


Тема2. Повторення основних понять з морфології і синтаксису.

Мета. Повторити основні поняття з морфології і синтаксису;підготувати до системного вивчення 

             синтаксису простого речення;

              розвивати орфографічні і пунктуаційні навички;

             виховувати інтерес до  рідного слова.

Обладнання:  «орфографічні»картки ,таблиця «Хто швидше?»,картка «Службові частини мови»,ребуси

Хід уроку

І  Організація учнів до уроку.

ІІ   Актуалізація опорних знань

               1.«Аукціон знань»Діти піднімають картки,якщо знають правильну відповідь.

               Кількість   правильних відповідей  окремих учнів визначають переможця.

                1.Що називається орфографією?

2.Пояснити орфограми в словах: святощі,не стане,розпорошиться (слова написані на картках)

3. Пояснити орфограми в словах:півострів,незгасний,розвинена

4.Пояснити орфограми в словах: незнищенне,давньоєгипетський,пізнання

5.  Обрати правильне написання слова:

   Зробив-таки,абихтось,будь у кого,казна-хто

6 Пояснити написання слів: нерозроблена,не розроблена  ніким,програма не розроблена

7..Яка наука вивчає частини мови?

8.Що вивчає синтаксис?

2.Таблиця.Хто   швидше? Поділ дітей на команди.

- В колонках розмежуйте  терміни морфології і синтаксису


таблица


-Як називаються ці частии мови?(самостійні)Чому?

               ІІІ Основна частина уроку

1.Робота з карткою «Службові частини мови»

-Прочитайте назви частин мови .Що їх обєднує?


таблица


 (Прийменник,сполучник,частка-службові частини мови)


2.Ребуси.

-Прочитайте ребуси,назвіть частини мови

ЄЦЬ                    ДУ

                             Й

(заєць,Дунай)

-Знайдіть,які  службові частини мови входять   до складу цих слів ? 

3.Завдання на кмітливість.

-Прочитайте назву частини мови Чим вона відрізняється від самостійних ч.м.?

ПЛНРІИИВКС   (Прислівник)

-Чим відрізняється вигук від інших частин мови?

4.Кросворд.


таблица


Який вид дієслів?

5.Робота в зошиті.Загадка

Він скручений ,звязаний,але він не плаче,а по хаті скаче(віник)

1)морфологічний розбір речення(надписати частини мови над словами)

2)морфологічний розбір дієприкметника (скручений)

3)синтаксичний розбір речення(граматична основа і другорядні чл.)

4)З скількох частин складається речення?як називається  таке речення?(складне)

5)Як називаються присудки в реченні?(однорідні)Зобразимо схематично.Чому такі розділові знаки?

6)Випишіть з речення будь-яке словосполучення?З простого зробіть складне

По хаті скаче;по хаті стрімко скаче

-Робота з реченням

Той чорно-білий малюнок ,створений сонцем та хмарою,здається,і сяє ,і промениться,обіймаючи  навколо весь простір.

1)пояснити розділові знаки(звороти,одн.члени,вставне слово)

2)морфологічний розбір дієприслівника

3)Поставте означуване слово після  дієприкметникового  звороту

6.Гра «Упіймай помилку.»Намалюй схеми одн.чл.реч.(Речення завчасно написані на дошці)

Все міняється навколо-небо,ліс і поле

Луки ,гори ,пишні сади:все принишкле і зелене


7.Поставте іменники в кличному відмінку. Пояснити розділові знаки

Зашуми весною,зелен (луг),

Теплий (вітер) ,зашуми в гіллі

Юний мій,( товариш), мій (друг),

Жить тобі на цій легкій землі.


Звертання відокремлюються комами.

ІІІ Підсумок уроку

ІV Домашнє завдання



Надіслано вчителем міжнародного ліцею «Гранд» Борисенко О.В.


Предмети > Українська мова > Українська мова 8 клас > Словосполучення й речення. Члени речення. Звертання, вставні слова > Словосполучення й речення. Члени речення. Звертання, вставні слова. Конспект уроку і опорний каркас